Jubileusz „Bielowianek”

10

W sobotę, 22 października, odbyły się uroczystości związane z 20-leciem działalności zespołu „Bielowianki”. Ten piękny Jubileusz stał się okazją do świętowania i wspomnień związanych z dotychczasową działalnością grupy.

Pierwszym punktem uroczystości była Msza Święta, która rozpoczęła się o godzinie 15:00 w kościele parafialnym w Tarnowskiej Woli. Po jej zakończeniu, uczestnicy udali się Domu Ludowego w Rozalinie. To właśnie tam miała miejsce druga część obchodów. Uczestniczyli w niej między innymi: poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego Marek Zięba, burmistrz Wiesław Ordon, ks. kan. Piotr Palacz, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury Iwona Strojek, przedstawiciele Rady Sołeckiej w Rozalinie, sołtys Tarnowskiej Woli Sławomir Rutkowski, prezes OSP Rozalin Adam Zieliński. Na uroczystościach jubileuszowych obecne były również członkinie dwóch zaprzyjaźnionych z „Bielowiankami” zespołów ludowych z gminy Nowa Dęba: „Cyganianki” z Cyganów oraz „Ługowianki” z Tarnowskiej Woli, a także zaprzyjaźnieni strażacy.

Po przywitaniu przybyłych gości przez panią przewodniczącą zespołu, wszyscy zgromadzeni goście odśpiewani tradycyjne „Sto lat” wszystkim, którzy angażowali się w rozwijanie działalności grupy przez dwadzieścia lat jej istnienia, a także paniom tworzącym „Bielowianki” obecnie.  Następnie głos zabierali uczestnicy uroczystości. Jako pierwsze wypowiedziały się przedstawicielki „Cyganianek” i „Ługowianek”, które gratulowały jubilatkom i dziękowały za ich dotychczasowe występy. Po nich głos zabrał burmistrz Wiesław Ordon, który wraz z panią dyrektor Iwoną Strojek, przekazali życzenia od samorządu lokalnego.

– Jesteście chlubą Rozalina, albo Bielów – jak mówią wasi sąsiedzi, ale jesteście również wizytówką naszej gminy, i za to serdecznie wam dziękujemy  – mówił burmistrz – dzisiaj jesteście uznani w okolicy i nie tylko. Dziękujemy wam za to, że zechcieliście być takim zespołem, który jest duszą kultury lasowiackiej w naszym regionie i możecie z nami być, pokazywać się, uświetniać to, co się dzieje  w Rozalinie, w parafii, jak również i w naszej gminie i poza gminą. Życzę, żeby kolejne lata nie pozwoliły wam zapomnieć o muzyce, przede wszystkim żeby zespół się rozwijał.

Burmistrz wręczył jako upominek dwa gorsety lasowiackie, życząc przy tym żeby do „Bielowianek” wciąż wstępowały nowe osoby, również te z młodszych pokoleń.

– Pragnę przekazać słowa uznania. Wszystkim członkom zespołu życzę wielu powodów do radości, satysfakcji i sukcesów artystycznych w dalszej działalności – mówiła pani dyrektor Iwona Strojek, wręczając przy tym okolicznościowy grawerton  i jubileuszowego torta.

– Z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia zespołu śpiewaczego „Bielowianki” składam serdeczne gratulacje i podziękowania za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju, kultury i propagowania tradycji regionu, której efekty możemy podziwiać – mówił poseł Zbigniew Chmielowiec – życzę wszystkim członkom zespołu, by ten piękny jubileusz był powodem do dumy i bodźcem do dalszych sukcesów, perspektyw rozwoju i wytrwałości, a muzyczna pasja i zaangażowanie uczynią wasze życie bogatszym i radośniejszym. Oby ten dzisiejszy dzień był dla państwa kolejną inspiracją, abyście w dalszym ciągu się rozwijały.

Starosta Jerzy Sudoł zadeklarował „Bielowiankom”, że tak je wspierał do tej pory, będzie udzielał pomocy temu zespołowi śpiewaczemu w kolejnych latach. Upominki przekazali także członkowie Rady Sołeckiej wraz z Zarządem OSP Rozalin.

Obchodom tego pięknego jubileuszu towarzyszyło wielu wspaniałych występów artystycznych. Zasłużone słowa o kultywowaniu kultury lasowiackiej przez „Bielowianki” również tego popołudnia znalazły swoje odzwierciedlenie.  A ich zwieńczeniem był swoisty ludowy jam session z udziałem obecnych na sali kapel.

UMiG
Fot.: SOK

10 KOMENTARZE

  1. Przecież to jakaś masakra jest…
    Co się tu kuna wyprawia.

    Posły i urzędasy jeżdżą po stodołach i żrą zamiast pracować i odrabiać to co nagranione z moich podatków.

    Bez mała co tydzień piją za moje…nie wierzę…

  2. Ale OK. Spróbowałeś, pokazałeś że masz co trza, ale teraz grzecznie załóż kapcie i zamelduj się u żony…

  3. Rzygać mi się chce jak patrzę na tych pajaców . Człowiek zapier…. za 2-3 tys. miesięcznie , musi z tego opłacić mieszkanie , żywność , leki i ciężko związać koniec z końcem , inflacja szaleje a k…. oni się bawią na nasz koszt . Co tydzień darmowe żarcie , przecinanie wstęg , wymyślanie jakiś głupich ustaw , jakiś chorych dopłat które tylko mają na celu skłócić naród . Najpierw płacą za likwidację kopciuchów a teraz dopłacają do węgla , czy to nie jest popier…… ????????????????????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here