Seniorom nie straszny nawet upał

14

Wymarsz sprzed Samorządowego Domu Kultury w rytmie orkiestry dętej, przemarsz przez miasto aż do stadionu i flaga na maszt  – tak rozpoczęła się w minioną środę, 12 czerwca, druga już nowodębska Senioriada. Uroczystego otwarcia imprezy dla seniorów dokonał burmistrz Wiesław Ordon, który patronuje imprezie.

Seniorom, nie tylko nowodębskim ale i tym z Tarnobrzega, którzy przyłączyli się do wspólnej zabawy, nie straszny był nawet ponad trzydziestostopniowy upał. Bawili się świetnie podczas wielu sportowych konkurencji, na które złożyły się m. in. nordic walking, mini golf, czy strzelanie do bramki. Wygrali wszyscy. Bo chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę. Impreza nie zakończyła się jednak w środę. 13 czerwca, o godz. 16.00 seniorzy spotkali się nad nodowodębskim zalewem, gdzie czekała ich prelekcja strażaków o niebezpiecznym czadzie, z policjantami, którzy opowiedzieli o swoje akcji „Bezpieczny Senior”. Odbyły się też  pokazy pierwszej pomocy w wykonaniu  ratowników medycznych.

Senioriada zakończy się w piątek, 14 czerwca, w Samorządowym Ośrodku Kultury, gdzie zaplanowano wystawę malarstwa i rękodzieła oraz występy zespołów śpiewaczych. Organizatorem Senioriady jest nowodębska Rada Seniorów wspierana przez Urząd Miasta i Gminy, zaś jednym ze współorganizatorów jest Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu.

14 KOMENTARZE

 1. Grupka seniorów na czele z Janem vel Doświadczona Głowa bawiła się świetnie, to fakt.
  Nasuwa się smutny wniosek,co z seniorami którzy w czasie tej zabawy tkwili samotnie na ławeczkach przed swoimi blokami.W ferworze zabawy Jan Doświadczona Głowa i reszta rady zapomnieli o nich?

  • Mała złośliwa istotko,słyszałaś że dzwonią tylko bidulo nie wiesz w którym kościele.Jan vel Doświadczona Głowa ZREZYGNOWAŁ z rady seniorów w kolejnej kadencji,komentarz dotyczy jego działań w poprzedniej kadencji której zakończeniem była ostatnia seniorada.
   Jest takie przysłowie złośliwa istotko:
   „jak cię nie chcą gwałcić to nóg nie rozkładaj” lub „jak do ciebie nie jadą to wrót nie otwieraj”

  • Janie,na pieszczoty trzeba sobie zasłużyć a nie tak hop siup i już.Nie dla psa kiełbasa. Widzisz Janie?Jak ktoś do mnie tak ładnie to ja rewanż.

  • Siostro Basen prosze o kaczke ale dobrze umyta bo ostatnio strasznie smierdziala widocznie Siostra Basen do niej srala

  • Pacjencie,a no to sraj pod siebie, skoroś dureń, a jak mądryś, to sraj do miski, a kto ci tu prócz mnie miskę podstawi, korzystaj, póki tu jestem, bo będziesz cały w gównie

 2. Ci na ławeczkach przed swoimi blokami prowadzą monitoring osiedlowy. Im zabawy nie w głowie, osiedlowa baza danych musi być uzupełniana na bieżąco. :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here