ZAPROSZENIE NA POKAZ MODELI LATAJĄCYCH NA UWIĘZI!

5
Pixabay

Już w najbliższą niedzielę nie lada gratka dla sympatyków (i nie tylko) modelarstwa i lotnictwa. Na stadionie miejskim odbędzie się pokaz modeli latających na uwięzi! Zaprezentowane zostaną modele szkolne, makietowe i akrobacyjne !

Warto wiedzieć, że tradycje modelarskie miasta Nowa Dęba sięgają lat 1960-tych. W krótkiej historii miasta modelarnie, zachowując częściowo wspólny trzon osobowy, powstawały pod szyldami różnych instytucji. Ostatecznie działalność modelarska w mieście, z braku wsparcia organizacji publicznych, rozproszyła się. Modele były budowane w zaciszu 'domowych’ modelarni. Indywidualne kolekcje powiększały się z każdym rokiem. W listopadzie 2009 roku na mocy umowy pomiędzy Samorządowym Ośrodkiem Kultury a TKP RATUSZ, powstała, w budynku SOK, pracownia modelarska nosząca nazwę „Modelarnia Ratuszowa”. Inauguracja działalności połączona była z wystawą modeli – lotniczych, kolejowych i samochodowych. Od 2015 roku przy SOK działa Modelarnia SOK. Wszystkie osoby chcące spróbować swoich sił w tym żywiole mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach. Uczestnicy modelarni na początku zapoznają się z teorią budowy modeli, którą następnie wykorzystują do wykonywania modeli. Modelarze o większym doświadczeniu budują modele bardziej złożone.

Pokaz Modeli Latających odbędzie się w najbliższą niedzielę 24 lipca 2022 roku o  godzinie 16:00 na stadionie SOSiR. Serdecznie zapraszamy.

5 KOMENTARZE

    • Tobie to z wiekiem widać właśnie tak się właśnie dzieje.. Tylko wiochy nie rób i nie tykaj małolat…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here