ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII PODRÓŻNICZEJ W MIELCU

0
Zapraszamy na wyjątkową wystawę fotografii podróżniczej Mariusz Janiszewskiego – dokumentalisty telewizyjnego cyklu Martyny Wojciechowskiej „Kobieta na krańcu świata”.
Wystawa NOSTOS (starogrecki „Powrót”) to czułe spojrzenie na codzienność życia ludzi, których los autor współdzielił i obserwował podczas rozlicznych międzykontynentalnych podróży w latach 2002 – 2022.
Wernisaż odbędzie się w piątek 12 sierpnia o godz. 18.30 w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu przy al. Niepodległości 7. Wystawa w Mielcu czynna będzie od 12 do 31 sierpnia, po czym wyruszy do Warszawy. W czasie wernisażu obecny będzie autor. Wydarzenie otwiera ogólnopolski cykl wydarzeń fotograficzno-filmowych LĄD 2022.
MARIUSZ JANISZEWSKI (ur. 1975)
Fotografik, fotoreporter i fotosista filmowy. Członek zespołu Martyny Wojciechowskiej realizującego telewizyjny cykl Kobieta na krańcu świata. Jego prace podejmują uniwersalne humanistyczne tematy, jak macierzyństwo, praca fizyczna, więzi międzypokoleniowe i rytuał życia społecznego – ujęte w sugestywne kompozycje przywodzące skojarzenia z malarstwem sztalugowym. Publikował m. in. w amerykańskiej edycji National Geographic oraz Le Journal de la photographie. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany w Polsce i za granicą, zarówno w tematyce reportażu (Grand Press PhotoWFK National Geographic Poland), jak i fotografii koncepcyjnej (Hasselblad MastersLe Prix de la Photographie de Paris / PX3).
Kurator wystawy: Jacek Lubera (LĄD)
Patroni: Leica Store Warszawa, AVID Polska, Mielecka Agencja Rozwoju Regionalnego, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, BEiKS, DigitalAlbum.pl.
O wydarzeniu można posłuchać na antenie Radia Leliwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here