Bestialstwo w przytulisku dla zwierząt. Psy były pozbawione wody!

29

Skandal! Tak jednym słowem można podsumować to, co zdaniem wolontariuszy wydarzyło się w miejskim przytulisku dla zwierząt. Czworonogi pozbawione były dostępu do wody pitnej. –To cud, że przeżyły – mówią miłośnicy psów. To nie pierwszy raz gdy na przytulisku za które odpowiada burmistrz i podległa mu spółka PGKiM doszło do rażących zaniedbań.

O aferze poinformowano na profilu facebookowym „Bezdomne psy i koty Nowa Dęba„. Zamieszczona tam relacja jest wstrząsająca – Woda od dwóch tygodni nie dostarczana pod bramę, wolontariusze dwoją się i troją przelewają z wiadra we wiadro – informowali w dramatycznym tonie miłośnicy zwierząt. Jak podkreślają, wykonano wiele telefonów do osób odpowiedzialnych za prowadzenie przytuliska, jednak pozostały one bez echa. Wolontariusze widząc co się dzieje ogłosili coś w rodzaju strajku. Poinformowali, że nie opuszczą terenu przytuliska dopóki sytuacja nie zostanie naprawiona. – Dziś wieczorem, po wielu telefonach, argumentach, prośbach, błaganiach, stał się cud – już noc. Wolontariusze nie wyszli dopóki nie dostarczono wody i umyto miski. – czytamy na Facebooku.

Nie jest to pierwszy skandal związany z traktowaniem zwierząt w miejskim przytulisku. Dochodziło już sytuacji w których psy były notorycznie gryzione przez szczury. Gmina nie zapewniała również czworonogom odpowiedniej ilości i jakości karmy o czym informowaliśmy w artykule pt ” Strażacy ochotnicy z Huty Komorowskiej zastępują burmistrza?„. Po tym artykule doszło do spotkania wolontariuszy z burmistrzem Wiesławem Ordonem i zarządem spółki PGKiM. Ze strony burmistrza padło tam wiele zapewnień o poprawie losu zwierząt. –Dziś widać ile te słowa były warte – komentują opiekunowie piesków.

Jak można było się spodziewać, po tym gdy na Facebooku wybuchła burza związana z bestialskim traktowaniem zwierząt, burmistrz Wiesław Ordon poinformował, że nie miał wiedzy o tym co się dzieje przytulisku i podejmie interwencje w tej sprawie. Wpis ten jest o tyle dziwny, że do obowiązków burmistrza należy nadzór nad podległymi mu pracownikami odpowiadającymi za opiekę nad zwierzętami, oraz nadzór nad spółką PGKiM której powierzono prowadzenie przytuliska. Kolejna afera związana z cierpieniem psów pokazuje, że nadzór ten jest fikcją.  Wydaję się więc, że skoro burmistrz nie panuje nad sytuacją to powinna zostać powołana komisja rady miejskiej która wyjaśni zaniedbania i wskaże osoby za nie odpowiedzialne.

Rozwiązaniem jest również budowa przytuliska w innym miejscu. Niestety w projekcie budżetu na rok 2021, burmistrz Wiesław Ordon nie zarezerwował pieniędzy na ten cel. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z przewodniczącym komisji budżetowej, radnym Pawłem GrzędąRada Miejska jest na etapie wprowadzania poprawek do projektu budżetu który przedstawił nam burmistrz. Jestem po rozmowach z większością radnych i wiem, że będzie zgoda na zabezpieczenie środków finansowych na budowę nowego przytuliska, w nowym miejscu. Mamy nadzieję, że po stronie burmistrza nie będzie już obstrukcji i zadanie to zostanie wreszcie wykonane – mówi Paweł Grzęda.

NOWA DĘBA – PRZYTULISKO DLA PSÓW – PROSI O WODĘ
Porobiło się nieciekawie, remont oczyszczalni i powołanie nowego rządcy…

Opublikowany przez Bezdomne Psy i Koty Nowa Dęba Poniedziałek, 28 grudnia 2020

29 KOMENTARZE

 1. Wójt Ordon jest z tarnowskiej woli. Wiadomo jakie jest podejście w wielu wsiach do zwierząt. Mnie nie dziwi, że losem psiaków interesuje się tylko na pokaz, dla zmyłki przed wyborcami. Jak mówi pismo: po owocach ich poznacie. Owoce widać jak na dłoni. Teraz burmistrz napisze na stronie urzędu wzruszające orędzie w którym opisze samego siebie jaki to on jest wspaniały. Sprawa przycichnie, nikt nie poniesie konsekwencji. I tak do kolejnej afery.

  • Zaraz wójt zrobi z wolontariuszy głupków. Napisze na fejsbuku i na stronie urzędu, że PGKiM i urząd działa bez zarzutu, a nawet jak przez chwilkę nie było wody, to on.. wielki wójt wykonał telefon i woda już jest i należą mu się brawa. Być może nawet w obliczu tej kompromitacji wydusi słowo „przepraszam”. Komunikat ten polubią weterynarze którzy bardziej kochają wójta niż zwierzeta, oraz opłacani z pieniędzy publicznych propagandyści i ich rodziny. To, że psy dalej będą gryzione przez szczury, a co jakiś czas będzie im brakować jedzenia lub wody nikogo poza panią Bożeną, Bartkiem, Sylwią i resztą ekipy nie będzie obchodzić. Może dopiero jak przyjedzie tutaj Polsat albo TVN to się ludzie obudzą i zobaczą co się w tym mieście dzieje?

  • Buahaha. Zaprasza do wolotariantu, ale gdyby sprawa nie wyszła na światło dzienne to nie kiwnąłby palcem. Kołtunizm w najczystszej postaci.

  • Jako mieszkaniec Tarnowskiej Woli nie popieram tego pseudo soltysa,to samo nie moga powiedziec ludzie ktorzy pracuja w urzedzie i innych instytucjach podleglych temu pacanowi a rowniez sa mieszkancami Tarnowskiej Woli.

  • Burmistrz nie panuje nad żadnym z pracowników, czy to byłymi Strażnikami Miejskimi, czy też innymi pracownikami tego super magistratu. Nie wspomnę o profesjonalizmie jego zastępcy. Nasza Gmina to żenada i pokaz nieudacznictwa i braku wyciągania konsekwencji z niekompetencji i rażących zaniedbań ich pracowników. Dziadostwo i tyle

 2. Gdzie są w tym momencie te wszystkie organizacje ekologiczne i pro zwierzęce? Gdzie jest policja i prokuratura? Przecież za znęcanie się nad zwierzętami jest paragraf karny.

 3. Sytuacja na przytulisku jest jaka jest, ale pisanie o bestialstwie stawia w złym świetle również wolontariuszy. Żadne bestialstwo nie miało miejsca, staramy się jak możemy żeby mimo niechęci pracowników oczyszczalni, psy miały dostęp do wody, jedzenia i czystych kojców. Ale jak najbardziej można to nazwać okropnymi zaniedbaniami ze strony osób odpowiedzialnych. Proszę redakcję o zmianę tytułu. Wiem, że ten jest bardziej chwytliwy ale nie oddaje w rzetelny sposób sytuacji na przytulisku. B.

 4. ale po co kogoś prosić, przecież jest ustawa o ochronie zwierząt i odpowiedzialność karna za naruszanie ustawy , można to zgłosić..

 5. Po co marnować kasę na te kundle? Uśpić i po problemie. Zwierzątka nie będą cierpieć. Jakoś ludziom łatwiej zaakceptować eutanazję czy aborcję , ale jak piesek czy kotek skrzywdzony to wielkie halo…

 6. Proponuję aby pan burmistrz Wiesław Ordon wraz z panem prezesem pgkim Antonim Kapustą, w ramach przeprosin za te sytuację, wzieli się do roboty i posprzątali kojce pieskom. Wtedy będą to prawdziwe przeprosiny. Pisać głupoty na fejsie to pan burmistrz potrafi, ale żeby wziąć się do pracy to już mu się nie chce.

  • Z Ordona juz pracownicy sie smieja bo on nie panuje nad niczym i nad nikim , Miasto w Wyborach postawilo na nim KRZYZYK i nazywanie go Burmistrzem to smiech na kazdej ulicy

 7. Sprawa zapewne zostanie zamieciona pod dywan przez Burmistrza oraz Mpgik niestety takie dziekanie dla nich jest normalne. Jeśli w Mpgik nie będą pracowali ludzie z odpowiednim doświadczeniem, wykształceniem oraz po prostu z sercem tak ta sprawa będzie załatwiana. Niestety w tej spółce pracę dostają „odpowiednie osoby” i sprawa ta niestety nie dotyczy tylko oczyszczalni ścieków ale również ie i np. Gospodarki odpadami.

  • Reporterzy Interwencji pojawią się z kamerami, więc raczej nie da się tego zamieść :) Mleko się wylało.

 8. To się w głowie nie mieści. Burmiszczu po co ty w kościele klęczysz jak nie szanujesz ani ludzi ani zwierząt! Wstyd dla miasta przynosisz.

  • „Ich bożki to srebro i złoto,
   robota rąk ludzkich.
   Mają usta, ale nie mówią;
   oczy mają, ale nie widzą.
   Mają uszy, ale nie słyszą;
   nozdrza mają, ale nie czują zapachu.
   Mają ręce, lecz nie dotykają;
   nogi mają, ale nie chodzą;
   gardłem swoim nie wydają głosu.
   Do nich są podobni ci, którzy je robią,
   i każdy, który im ufa”

 9. Piszesz o zalatwianiu stanowisk u Kapusty w dziale odpadami to napisz jak to uczciwie radny Wolan zalatwil dla ojca miejsce w Gospodarce Komunalnej bo dla innych nie bylo.TE WASZE bzdury nakierowane jak chcecie sa obrzydliwe proponuje przewietrzyc i spacerkiem nakarmic psy dobrze to zrobi i nie bedzie problemu odpowiedzialni i wiarygodni .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here