CAŁODOBOWA OBSŁUGA POLICJI WRACA DO NOWEJ DĘBY!

82

Stało się to na co od ponad dekady czekali mieszkańcy Nowej Dęby. Na wniosek wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła nowodębski komisariat „wzbogacił się” o 4 nowe etaty policyjne, dzięki czemu gmina zyska całodobową obsługę patrolową.

Ponad 12 lat temu w okresie likwidacji służby dyżurnej w Nowej Dębie dokonano redukcji etatów policyjnych. Ze względu na brak odpowiedniej liczby funkcjonariuszy przez kilka godzin na dobę w leśnym grodzie nie było całodobowej obsługi patrolowej. Dzięki zwiększeniu ilości mundurowych ten problem zostanie rozwiązany.

Za czasów rządów PO-PSL państwo się zwijało. Likwidowano połączenia autobusowe, zamykano sądy, ograniczano działanie policji w małych miejscowościach. Dzisiaj rząd zjednoczonej prawicy naprawia te błędy – mówi wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. – Nowa Dęba to miasto które ciągle się rozwija. Jest tu prężnie działająca strefa ekonomiczna, powstaje najnowocześniejsze w Europie więzienie, formowany jest 18. pułk artylerii. Całodobowa obsługa komisariatu jest niezbędna i bardzo dziękuję panu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji nadinspektorowi Dariuszowi Matusiakowi za pozytywne załatwienie tej sprawy – dodaje.

Z takiego rozwiązania sprawy radości nie kryje Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie Damian DiektiarenkoOd początku obecnej kadencji samorządu, wspólnie z burmistrzem Wiesławem Ordonem pukaliśmy do drzwi wielu gabinetów, prosząc o rozwiązanie tej sprawy. Wiele osób nie wierzyło, że nam się uda, że to w ogóle możliwe. Na szczęście wiceminister Marcin Warchoł postanowił nam pomóc za co w imieniu samorządu i mieszkańców składam na ręce pana ministra i pana komendanta gorące podziękowania – mówi przewodniczący rady.

O tej ważnej dla Nowej Dęby decyzji poinformowano podczas specjalnej konferencji prasowej w której udział wzięli: wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Dariusz Matusiak, Komendant Miejski w Tarnobrzegu podinspektor Marek Pietrykowski, Komendant Komisariatu w Nowej Dębie komisarz Jerzy Lis oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko.

82 KOMENTARZE

  • W sumie nie bardzo wierzyłem że to się uda. Pozytywne zaskoczenie panie Warchoł. Mam nadzieję, że dzięki tym 4 nowym policjantom uda się zapanować nad dziczą nad zalewem.

  • Jeszcze, żeby oświetlenie było w nocy na ulicach, bo jak samorząd będzie musiał zaoszczędzić energii elektrycznej,to i 4 policjantów nie pomoże.

 1. To teraz bierzcie się do roboty panowie policjanci, gonić i karać gówniarskich wandali i przykładnie karać, tak aby było wstyd rodzicom tych wyrostków przed sąsiadami i w szkołach. Może w końcu policjanci wybiją z głowy im takie swawole.

 2. Trzeba ich teraz panie Warchoł utrzymać bo samo siedzenie w komisariacie i pierdzenie w stołki nie poprawi bezpieczeństwa i nie będzie działać odstraszająco. Chyba że ich pierdy będą miały takie działanie odstraszające. Paliwo do baków za darmo nie leją.

 3. Ha ha 4 darmozjadów więcej i napewno się doczekacie tych patroli wokół zalewu, będą robić patrol co pół godziny. A zaraz będą żebrać o zakup nowego patrolowca i oczywiście dofinansowanie do paliwa

  • Kto pamięta; ilu stróżów prawa, całodobowo utrzymywało ład i porządek, w mieście Nowa Dęba, w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego stulecia i jakie środki mieli do dyspozycji?

 4. ,,….Z takiego rozwiązania sprawy radości nie kryje Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie Damian Diektiarenko…..”

  Teraz to się puknij ale w czółko Panie Przewodniczący Rady Damianie Diektiarenko.Po jakiego h u j a rozwiązaliście Straż Miejską?Może nie zawsze robili to co do nich należało ale zawsze był to jakiś hamulec na rozwydrzonych szczyli, pijaczków ,właścicieli psów srających po chodnikach i trawnikach oraz ,,ekscelencji”parkujących swoje skorupy na całej szerokości chodnika.

  • Proszę cie tylko wymień te sukcesy straży miejskiej i stwórz listę tych na których miejska była hamulcem. Babcie pod filarami ? To była jedna z lepszych decyzji radnych

  • Sorry, ale co takiego robiła Straż Miejska? Ganiała dzieci palące papierosy za szkołą? Gdy dział się gorszy dym to ich nie było. Rozwiązanie tej formacji było słuszną decyzją.

  • Straż Miejska to było coś na zasadzie My wam zabierzemy etaty dla policjantów, bo i tak to wszystko jeb-nie, a wy samorządowcy stwórzcie sobie para policyjną grupę szturmową stworzoną z dobrze nam znanych w Dębie czterech mieszkańców. Proteza bezpieczeństwa szturmowała staruszki pod filarami i ganiała za bezpańskimi psami oraz ukrywała się z radarem na Łagockiego. Czyli taka nasz mała Ameryka w pigułce, rendzersy nowodębskie.

 5. ale zawsze był to jakiś hamulec na rozwydrzonych szczyli, pijaczków – hahahahahaha dobre to . Jak rozwydrzone szczyle z soboty na niedzielę wychodzili z dyskoteki pod mpgik i szli do domu się drąc i wywracając kosze to gdzie wtedy była ta wasza straż miejska ???? Ja wam powiem gdzie oni wtedy co tydzień byli , leżeli w aucie pod zakładami . Po 2 w nocy tam jechali żeby czasami nie widzieć co się na ulicy Mickiewicza dzieje . I wszyscy wiedzieli co sie wtedy dzieje tylko nie oni . Bali się jeden z drugim dostać po ryju . Ale już w piątek czy w sobotę do południa nie bali się przeganiać kobiet z jajkami pod filarami bo babcia ich nie uderzy . Ta nasza straż miejska to nadawała się do pilnowania porządku w przedszkolu

 6. PGNIG (cała litosfera Polski) , które jest 100 razy więcej warte oddali Orlenowi, w którym Polska ma 31% udziałów. Super plan. Super deal, bez kitu.

 7. Panowie do roboty, bo strach wracać z pracy wieczorami i nocą. Wszędzie po zmroku łażą araby i sie panoszą! najlepiej ich z Nowej Deby wydalić, bo to ma byc spokojne miasteczko. Niby rządzący mieli ich nie wpuszczac, a tu w takiej małej juz miejscowości ich pełno jest! Oby sie policjanci tylko nie bali ich. Czyzby burmistrz okazał sie miłosnikiem muzułmanów

 8. do..kolegi Yorka ..Po pierwsze to są raczej biedni Nepalczycy i są tu w 100% legalnie jeśli PL firma chce ich zatrudnić nie ma tu elementu uchodźczego raczej chlopaki uciekajo ze skrajnej nedzy w Nepalu, po drugie władze miejskie tj Burmistrz nie mają nic do tego:-) to już sprawa wyzysku do kwadratu lokalnych firm mości prywaciarzy czyli głównie UINwalidy, który ich ściąga do pracy i daje zakwaterowanie w dawnym budynku inwalidzkim i firmy rodzinnej papularnej w New De..hli przedsiębiorczej osobowości zapierającej sie przed uchodzcami która też poszła tym wytyczonym szlakiem ściągania ,,mości Penjubii” dla celów taniej siły roboczej i zwiększenia własnych $$$. Gdy zaczyna chodzić o kasę z mości Penjubii względy ideologiczno- uchodźczce, narodowe, solidarno-polityczne, moralne, bezpieczeństwa, wyznania, konfliktu kulturowego schodzą na jak sie mówiło przed wojną …Plan dalszy …

  • Z Indii – katolicy a to się uśmiałem – no way :-) jakoś ich w kościele nie widziałem :-) do kościoła chyba raczej idą za wężem Kundalinim :-) i tam to oni nie trafią:-) przynajmniej ja ich nie widziałem a Kundalini czeka kto wie ;p Penjubbi po angielsku mówią ,,po swojemu” jak już muszą.. poderwać polską dziołchę to coś tam wyszmerają ;-) raczej wszędzie w Dębie słychać Penjubski i radzę go szybko wprowadzić w szkołach w mieścinie. Ale coś tam ostatnio mówili, że jak już przemianują Nową Dębę na New Dehli to honorowe obywatelstwo dadza i pomniki postawio u siebie królowej i królowi Nowodębskich prywaciarzy ;-)

  • Z Indii – katolicy a to się uśmiałem – no way :-) jakoś ich w kościele nie widziałem POprawiam się w Indiach katolicy to około 4% i widziałem kilku Penjubii w Kościele bardzo gorliwie uczestniczyli we mszy i nawet zostali:-) także zwracam honor i bije sie w piersi ale 96% to jednak hinduiści ;-) w naszej New Dehlskiej populacji jest chyba podobnie :-)

 9. Tylko co by nie powiedział, ta słoma z butów zawsze wylezie…

 10. za czasów PIS państwo sie zwija wszystko upada zniszczyli zadłu zyli okradli kraj , on sie nia ministra nie nadaje wice minister sprawiedliwosci pisior nie nadaje sie na rządzenie

  • co sie kolego robi zwija ????? PL wyrasta na jednego z głównych graczy Europy, mamy zabezpieczony Gaz Baltic pipe , magazyny pełne ,stabilną gospodarke w proównaniu z innymi krajami w UE . chłopie jakby tffusk i tymi platfusami nadal byli u władzy to byś zobaczył zwijanie. teraz byś lizał po dupsku merkelowa czy putina , bylibyśmy pod butem DE=RUS. Piniedzy nie ma i nie bedzie o to cała prawda o tych agentach pod przykrywką Platformerskich sprzedawczyków , dla których Polskość to coś obrzydliwego

  • PGQ i Q,

   Polecam sprawdzić co PiS ostatnio zrobił z PGNIG i Orlenem :) Za bezcen oddali złoża znadujące się na terytorium Polski zagraniczniakom :) Skarb Państwa ma jedynie 31% udziałów, czyli nie posiada nawet pakietu większościowego, a całą resztę będzie miał ten kto da więcej, ale nie będzie to Polska :)

   Polska nie ma nic, bo gdyby miała to byłaby samowystarczalna, a tak to trzeba wszystko sprowadzać.

 11. ND masz rację – brawo Ty . Ale co niektórzy widzą w nim boga , jak tylko przyjezdza do Nowej Dęby to co niektórzy stoją na baczność . Niech tylko napiszą kiedy będzie tu w Nowej Dębie to ja już go przywitam

 12. Poranek – jak Pis w wyborach zgarnie połowę tego co ty przwidujesz to będzie ich wielki sukces . 50 procent to nie uzyskają nawet jakby wybory sfałszowali

 13. Ludzie nie rozśmieszajcie Mnie niezależnie od wszystkiego sympatii antypatii propagandy wszelkiej zagranicznej maści wp,TVN, Łonet, GW, Polityka,- Nowa Dęba leży na Podkarpaciu a podkarpacie a szczególnie region stalowo-mielecko-kolbuszowsko-debski nigdy podkreślam nigdy od czasów COP :-) nie miał tak dobrze i tak dużo pompowanej kasy jak od czasów wygranych przez PiS wyborach w 2015r. To widać gołym okiem, że do tego czasu wszystko szło w pomorskie regiony Pełowskie a za Pisu jest silna reorientacja na rozwój podkarpacia.Gdybym był stąd i chciał tu dalej żyć :-) to nie miałbym żadnego podkreślam żadnego dylematu na kogo głosować i to nawet biorąc pod uwagę te rzeczy które mi się za PiS nie podobają:-) widać jak region się zmienia infrastrukturalnie, Via Carpatia, remonty dróg, miasta się rozwijają są ładniejsze widać to na każdym kroku gdyby w 2015-2022+ rządził Tusk podkarpackie pozostałoby zapadłą dziurą.:-)

 14. Jak pis nadal by rządził to dopiero by ci to kakao zatkało , nie będziesz miał za co żarcia kupic bo wszystko inflacja zmiecie . A grube ryby z pisu tylko będą się z ciebie śmiać , że złapały jelenia który na nich głosuje

 15. POlecam sprawdzic kto oddal gratis i komu zloza gazu POd Odolanowem, ktore do tej POry nje sa eksploatowane a mieszkancy placa za gaz krocie i nie PGNIGE. Ty PGQ i Q troche POstaraj siie zdobyc wiedzy o ospodarce i nie opieraj sie tylko na tevalenie

 16. do EMILA: Jak pis nadal by rządził to dopiero by…inflacja to proces gospodarczy w obecnej formie globalny jak sie globalnie trzymało przez lata niskie stopy % to było wiadomo że inflacja przyjdzie i posiadacze dużego kapitału (Rotschild Familly ,Buffet) zbiją jeszcze na niej kokosy :-) akcja jest od lat szykowana globanie a rządzenie przez PiS w latach 15-22 ma do tego tyle co wczorajszy śnieg. Za to gdyby rządziłoPO to napewno miałoby los zjadacza chleba głęboko w D..E Nie byłoby osłon w rodzaju obniżek VAT akcyzy usztywnienia cen prądu dla indywidualnych było by znane PeOwskie porzekadło do obywateli: Inflacja ad. 2022- sorry taki mamy klimat:-)A grube ryby z pisu..Kolego POlityka to bagno przy korycie i tu nie ma lepszych, gorszych grube ryby były i za PO (poseł na N, poseł na K Sentorzy na S, P, G i D i wszyscy co spotykali się u Sowy i ustawiali VAT na karuzeli, poseł na Ch który załatwiał miliardowy biznes hazardowy na cmentarzu i za SLD (znany sentor na S był jeszcze przy okazji gangusem) Tylko kolego różnica między nimi a PiSem jest taka że oni mieli szarego człowieka głeboko w dupie i łatwili własne interesy a PiS chociaż odrobinkę (źbło trway) myśli o zwykłych niewolnikach zjadaczach chleba na etacie którzy głosują w wyborach i wprowadza osłony i programy społeczne, które przy takich dysproporcjach w dochodach jakie są teraz są potrzebne. PO i tak by tylko brało, podnosiło podatki,wiek emerytalny, oskładkowanie, dług budżetowy, za PO też by nas spotkała taka inflacja ale PO brałoby tylko do swojej kieszeni i myślało że wystrczy postraszyć PiSem a ludziska i tak na nich zagłosuja mimo tego ile nakradli, PiS też weźmie co swoje ale da te źbło trawy i odrobinkę pomyśli o swoich wyborcach… a i Jelenie są były i będą ale jeszcze większe poroże mają te JELENIE PeOwskie niż te Pisowskie :-) bo te Pisowskie dostaną chociaż źbło trawy ..a POwskie gryzły tylko piasek pozdro.

  • @XYZ 14 października 2022 at 15:16
   Mój złodziej lepszy od twojego. Tak można w jednym zdaniu, zamknąć treść twojego, trochę przydługiego wpisu. Głosując na „złodziejską” partię, dajesz przyzwolenie na takie zachowanie. Złodziej pozostanie złodziejem bez względu na to; czy ukradł mniej czy więcej, czy podzielił się z wyborcami, czy się nie podzielił, czy jest w PIS czy w PO. Jeżeli nie chcesz mieć złodziei w rządzie, to nie głosuj na złodziei. Ty po prostu chcesz, aby wszystkich okradał Twój złodziej, a nie daj Boże złodziej sąsiada.

  • XYZ, o czym Ty gadasz?

   Rządzenie przez PiS przez te kilka lat akurat ma sporo do inflacji, ale wiadomo, że nawiedzeńcy twojego pokroju powiedzą klasycznie, że to wina put-ina czy Tuska, gdzie typ od lat się nie liczy w polityce, ale wiadomo jak to jest, tłum lubi mieć jakiegoś konkretnego wroga, więc PiS mówi wina Tuska i klaskasz uszami jak pojebion :)

   Rozdawnictwo pieniędzy powoduje, że drukarki chodzą na pełnych obrotach, a co to oznacza dla gospodarki? Początkowo jej pobudzenie, bo ludzie wydają pieniądze, a to wpływa, że na rynku jest ruch, co w pierwszej fazie robi dobrze, ale potem pojawia się problem, którym jest spadek wartości złotówki. Im więcej jej na rynku tym jest mniej warta. Nominalnie płaca rośnie, ale realnie jej wartość spada, bo złotówka traci na tym, że jest non stop dodrukowywana i nie ma żadnego pokrycia w złocie czy srebrze. Zwykły papierek, którego przy krachu nic nie będzie w stanie uratować.

   PiS zrobił masę tarcz i osłon, spoko, ale czy to ludziom realnie pomaga w jakikolwiek sposób? Jako slogan to może i fajnie to brzmi, ale problem w tym, że idziesz do takiej Biedronki czy innego sklepu i z tygodnia na tydzień ceny się zmieniają. Niby niewiele, bo o kilkanaście groszy, ale to się ciągle zmienia z tygodnia na tydzień, więc te tarcze i wszelkie osłony to tylko ładne hasełka i nic więcej. Zaraz pewnie napiszesz, że bez tarczy produkt nie podrożałby o 70 groszy tylko o złotówkę, ale tak jak napisałem wcześniej – ceny non stop idą w górę, więc te tarcze to jedynie piarowa gra, która nie jest w żaden sposób realną pomocą dla społeczeństwa. Dla ludzi nie ma znaczenia czy produkt podrożał o 70 groszy czy złotówkę, bo nawet ta podwyżka z tygodnia na tydzień o 70 groszy jest duża w porównaniu do zarobków.

   Wierzysz w tanią propagandę PiS-u, ale na przykład nie widzisz tego, że gdy na światowych rynkach cena baryłki ropy mocno spadła to oni i tak trzymali maksymalne ceny. Według Ciebie to jest zachowanie fair i jakakolwiek pomoc dla społeczeństwa? Poważnie? Przecież oni na tym ukręcili takie lody, że w pale Ci się nie mieści, a ludziom wcisnęli kit, że to wina put-ina :) Istne eldorado.

   Kolejną kwestią było wypowiedzenie umów na ruski węgiel. Fajnie się macha szabelką, ale najpierw trzeba było z innym państwem podpisać odpowiednią umowę, by ludzi zabezpieczyć, a dopiero potem olać ruskich, ale gdzie tam, machanie szabelką, zero myślenia o przyszłości no i z dnia na dzień ceny razy trzy czy cztery za węgiel, co oczywiście PiS uważa za winę put-ina, ale to ich wina, bo przed wypowiedzeniem mu umów nie zawarli innej…Nie pomyśleli o tym no i cyk ceny węgla w górę, a jak ceny węgla to i prąd, a jak prąd to autmatycznie w górę idą ceny usług i wszelkich produktów, więc gdzie tą ochronę społczeństwa ze strony PiS-u widzisz?

   Nie widzisz tego, że to tylko piarowa gra, bo zbliżają się wybory i nie chcą stracić władzy?

   Słuchaj, to państwo przez ponad 30 lat było tak słabo zarządzane, więc żeby je dźwignąć coś takiego jak podniesienie wieku emerytalnego czy wysokie podatki są jedynym wyjściem, by powoli wychodzić z tego impasu, ale te kilka lat rozdawnictwa ze strony PiS-u spowodują, że powrót do jakiejkolwiek normalności potrwa z pięć dekad o ile w ogóle ten kraj tyle przetrwa.

   Jak sam napisałeś każda partia ma swoje za uszami, ale PO lepiej zarządzało od strony gospodarczej. Dług publiczny nie rósł tak szybko i oni podejmowali decyzje, które trzeba było podjać czyli zwiększenie wieku emerytalnego. Coś za coś – albo zaciskanie pasa albo orkiestra na Titanicu i szybki upadek. To ich kosztowało wizerunek, ale to było potrzebne, a co robi PiS? Rozdaje ludziom ich własne pieniądze, które zabiera im w podatkach, dodrukowuje pieniądz czym powoduje spadek jego wartości i gra piarowo jakimiś tarczami, które realnie nic nie dają, ale taki mamy klimat, że ludzie twojego pokroju lubią kiełbaskę wyborczą, więc smacznego :)

   I pamiętaj jedno, polityk wchodzący do Sejmu nigdy nie daje nikomu nic ze swoich pieniędzy, a niektórym się wydaje, że tak właśnie jest, ale tak to nie wygląda. „Danie” czegoś jednym oznacza zabranie innym, a to powoduje tylko i wyłącznie podział w społeczeństwie, ale o to właśnie chodzi politkom, by ludzie się żarli między sobą i w to im graj.

   Sam jesteś tego najlepszym przykładem. Tobie nie chodzi o to, by ludziom realnie żyło się lepiej, ale o walkę między partyjkami i za jedną nich jesteś w stanie wskoczyć w ogień. Paranoja.

   Ktoś potrzebuje pomocy? Państwo powinno takiej osobie załatwić pracę na miarę możliwości takiej osoby, by każdy zarabiał na siebie. To byłoby uczciwe.

  • No to po kolei i tym razem w skrócie :-)Rozdawnictwo pieniędzy- socjal w Polsce i tak jest bardzo słaby i daleko mu do rozdawnictwa względem Francji Niemiec a nawet Czech czy Słowacji :-) Wszyscy drukują na potęge a najwięcej EBC a wbrew pozorom bank Japonii gdzie są obligacje ujemne. Rezerwy złotowe wszędzie mają się nijak do nadrukowanej kasy dlatego system Bretton Woods i dolar jako globalna waluta padnie w ciągu kilku lat to jest globalnie szyte od lat. Tarcze pomagają są celowane i kopiowane dopiero teraz przez zachodnie rządy gdyby nie tarcze wraz ze wzrostem cen rozkręcałyby się marże a tak jest jakaś inicjatywa żeby to zatrzymać PO nie robiło by nic stało i sie przyglądało :-) ad 2. takiego jak podniesienie wieku emerytalnego czy wysokie podatki są jedynym wyjściem – nie prawda wystarczy nie kraść, nie dać się POruszać Niemcom jak Marionetka, nie podnosić a uszczelnić podatki żeby wzrosła BAZA podatkowa a nie stawka. Trzeba tworzyć system zachęt żeby ludziom opłacało się pracować dłużej a nie ich do tego zaganiać jak w 2013r. Ad.5. PO lepiej zarządzało od strony gospodarczej. Kolego osobiście znam dwóch gości z którymi pracowałem z jednym w banku a z drugim w korpo konsultingowym obu uważam za fajnych jako kumpli jeden Mati był ministrem finansów za PO i jechał na lansie :-), bajerze i był dobrze urodzony i miał wszędzie kumpli a drugi miał ojca reżysera był vce ministem za PISU i to był najbardziej łebski gość w całym korpo i widział jak na dłoni Patologie jakie są w PL podatkach, wziął się w 2016-2019r.do konkretnej roboty niestety był za dobry i podpadł paru osobom dlatego pojawił się skopany PL ład który już nie on wprowadzał. Za PO wszystko było bez totalnego PO myślunku chwytano się najprostszych rozwiąń czyli podnieść wiek, stawkę VATu, znieść ulgi w PIT nie rozwiązując problemów systemowo a wręcz robiąc na tych problemach świetne interesy jak karuzele. PO zaciskało Pasa..chyba wszystkim tylko nie swoich własnych sPOdni.Rozdaje ludziom ich własne pieniądze, które zabiera im w podatkach, – odaje to źbło trawy – PO sypało ci piachem w twarz teraz masz efektywnie niższy PIT I CIT posłuchaj sobie wywiadów z profesorem Gajewskim od podatków z 2011-2013r.wynika z niego że każdemu kto zarabiał>500 tyś zł można było założyć Spółkę w raju podatkowym a biznes prowadzić w Polsce a podatków dochodowych nie płacić w ogóle. Jak to mówił POdatki w Polsce płacą tylko ci którzy chcą płacić bo tak naprawdę nie trzeba..a zwykłym etatowcom zabierało się proste ulgi w rodzaju mieszkaniowej, internetowej, twórczej etc.. Pablo w2016r się za to wziął i raje się skończyły :-) PO ciągnełoby te patologie dalej..iełbaskę wyborczą, więc smacznego :) lepsza kiełbaska niż ciągłe …sypanie piachem..I pamiętaj jedno, polityk wchodzący do Sejmu- zagdzam się w 100% ale uważam że redystrybucja się POprawiła :-) przynajmniej ja to odczuwam na PLUS. za jedną nich jesteś w stanie wskoczyć w ogień. Paranoja.- a tu się nie zgadzam :-) uważam że POlityKA to bagno:-)i wszyscy są siebie warci -ale tamci w sensie POprzedni byli bardziej leniwi i planktonowi a zjadacza mieli głęboko w de ..ci są o to źbło trawy lepsi bo przynajmniej chcą go zachecić żeby na nich zagłosował tamci nawet to mieli w de..i to chciałem przekazać.Ktoś potrzebuje pomocy? Państwo powinno takiej osobie załatwić pracę- Państwo powinno ,,załatwić” i sam kultywujesz patologie o której piszesz Państwo POwinno nie przeszkadzać :-) a Ci dostają 500 zł mają większy zapiepsh wychowując dzieci niż nie jeden nowoczesny egoista który mieć dzieci nie chce bo mu sie nie chce ich wychowywać zabiorą mu czas na zabawę smartfonem-także tych co im sie chce powinno się premiować:-) bo prawdziwym leniem jest ten egoista a nie oni. Mam POrównanie i nie kocham nikogo :) ale uważam że względem 2007-2015 jest poprawa i nie boje sie tego napisać.

  • XYZ,

   PO nie jest u władzy od ponad ośmiu lat i nikt nie wie co, by było, gdyby rządzili w aktualnej sytuacji, więc z twojej strony są to jedynie spekulacje.

   Marże Orlenu odnośnie paliw wzrosły o KILKASET procent, co spowodowało, że ceny paliw w znaczący sposób poszły w górę. Czego nie rozumiesz? Gdyby marże nie poszłyby aż tak w górę to automatycznie ceny paliw, nie byłyby aż tak wysokie. To jest proste równanie. Pomijam już wprowadzanie kolejnych sztucznych opłat przy rachunkach za prąd. Mocowa, stolcowa, głowowa. Niedługo będzie trzeba płacić za oddychanie. No, ale ludziom bez szkół wystarczy wcisnąć kit, że wina Tuska, put-ina czy tej złej UE, a ja się pytam, kto zwiększa marże przy paliwach i wprowadza kolejne opłaty przy prądzie? Tusk, put-in, UE czy polskojęzyczny rząd i prezesi tychże spółek ? :)

   Musisz mieć świadomość, że Polska jest krajem słabym, który nic nie znaczy na arenie międzynarodowej. Jakbyś nie zauważył każda partia, która była u władzy w Polsce dawała się rozgrywać jakiemuś państwu. Rządy SLD – Rosji, rządy PO – Niemcom, rządy PiS – USA i Węgrom, które są podnóżkiem Rosji, więc jak sam widzisz polskojęzyczni politycy zamiast działać samodzielnie na rzecz kraju i obywateli za każdym razem dają się sprowadzić do parteru i pełnią rolę popychadła dla jakiegoś mocarstwa. Czy to Niemcy, Rosja czy USA – przez wszystkie te państwa Polska nie jest traktowana jako partner, ale jako rynek zbytu. Najlepiej to widać po Ameryce, gdzie polskojęzyczni politycy się chwalą, że kupili od USA jakieś uzbrojenie typu czołgi czy samoloty, ale już Ci nie powiedzą, że to sprzęt używany i często odstający od obecnych standardów. W mediach politycy chwalą się, że USA ma nas za partnera – hahaha – ale jak przychodzi co do czego to Polsce opycha sprzęt za wielkie pieniądze, którego sama już nie używa, ale jest naiwniak w postaci Polski, więc można to opchnąć i zarobić. Super partnerstwo. Tylko bić brawo.

   To o czym piszesz to utopia. Każda partia ma coś za uszami i każda robi swoje przewały, więc to jest niemożliwe, by złodziejstwo na szczeblach władzy zostało wyeliminowane. Polityków nikt nie kontroluje, właściwie są bezkarni i mogą robić wielkie przekręty i nikt ich za to nie posadzi, więc jadą równo i często na bezczela vide kilkadziesiąt milionów na wybory kopertowe, akcja z maseczkami i respiratorami i tak dalej i tak dalej. Czy ktoś za to odpowiedział? Oczywiście, że nie, bo jeszcze nie było przypadku, by jeden polityk posadził drugiego polityka. Taki mają deal.

   Dodatkowo popatrz na to ilu wielkim zagranicznym korporacjom PiS poszedł na rękę i zniósł płacenie podatków lub ta suma jest symboliczna. Oni ciągle powtarzają coś o polskości i że zagraniczne korporacje nie będą rządzić w Polsce, ale jak przychodzi co do czego to wobec nich robią jakieś ulgi podatkowe lub wręcz te firmy zwalniają z ich płacenia. Totalne kuriozum. Jedno myślą, drugie mówią, a trzecie robią, a za wszystko jak zwykle zapłaci szary Kowalski.

   Do czego prowadzi takie postępowanie? Za wszystko płacą i tak zwykli ludzie i to na nich jest zrzucana odpowiedzialność. Mi się w głowie nie mieści, że zachodnie koncerny dostają jakieś ulgi podatkowe lub są z ich płacenia wręcz zwalnianie. Kuriozum.

   Posłuchaj, zwykli ludzie płacą podatki przy każdych zakupach. Z ich pensji miesiąc w miesiąc znika 1/3 tego co jest napisane w umowie i wszystkimi tymi pieniędzmi dysponują politycy i robią z tymi środkami co chcą. Czasem pozorują jakieś działania na rzecz społeczeństwa, ale sporo z tych pieniędzy idzie na ich przewały. To zwykli ludzie ich utrzymują, a nie oni nas, więc z przyzwoitości mogliby społeczeństwu w jakiś sposób się za to odwdzięczyć tak po ludzku, ale łatwiej nic nie robić i powiedzieć, że to wina Tuska czy put-ina. Śmiechu warte.

   Co oni zrobili przez te osiem lat? Czy w jakikolwiek sposób poprawili system? Ciągle tylko coś mówili, ale efektów pozytywnych nie widać no i w dodatku polski wał :) A jak to mówi pismo – nie po słowach, a po owocach ich poznacie.

   Ty to nazywasz brakiem przeszkadzania, a ja to ująłem w prostszych słowach mając na myśli, by politycy lepiej podchodzili do rodzimych firm, inwestorów oraz osób, które zatrudniają ludzi, a nie do zachodnich korporacji, bo to jest niepoważne, by obywatele byli traktowani gorzej od zagraniczniaków, a jak jest? Zachodnie firmy mają tu ulgi lub są zwolnione z podatków, gdzie w ciągu ostatnich lat wielu obywateli Polski musiało pozamykać swoje biznesy prowadzone od lat, gdzie na bruk poszło wiele osób. Sam widzisz, powinni nie przeszkadzać, ale ich to nie interesuje, że mniejsze biznesy upadają.

   A co do 500+ to zdanie mam takie, że jeśli ktoś chce mieć dzieci to je będzie miał bez względu czy będzie dostawał za to pieniądze czy nie. Wiele osób zwyczajnie nie chce mieć dzieci z różnych powodów i jest to kwestia wysoce indywidualna, więc nie ma co tego oceniać w sposób negatywny lub wymuszać na każdym posiadanie dzieci. Każdy odpowiada sam za siebie i robi w życiu to co chce. Najśmieszniejsze jest to, że ten program wprowadził człowiek, który dzieci nie posiada, ale wymaga tego od innych i na tym zakończę :)

 17. Do XYZ Skoro inflacja to proces gospodarczy globalny , to dlaczego w Polsce ona wynosi 17,2 % a np. w Niemczech , we Francji ok 6-7% ??? I do tego w polsce wprowadzono pakiety osłonowe obniżające vat na paliwa , żywnośc – jakby tego nie wprowadzono inflacja wynosiła by już ok 22-23 %. Jak za rządów PO był kryzys , gdzie amerykanskie bańki padały , inflacja tam była na poziomie 5-6% a w Polsce 1-2 % , byliśmy wtedy zieloną wyspą . Piszesz , że PiS rządząc w latach 2015-22 miał do inflacji tyle co wczorajszy śnieg , spytaj ekonomistów do czego prowadzą rządy które rozdają za darmo pieniądze darmozjadom . Ile jest w Polsce rodzin które mają 3-5 dzieci i rodzice żyją z 500+ a pracowników brakowało na rynku . Obajtek np. jakiś czas temu się chwalił ,że za jego rządów Orlen w ostatnim półroczu zarobił tyle co za PO przez 8 lat , pomyśl sobie na kim te kasę zarobił , chyba nie na hiszpanach , portugalczykach czy chińczykach – zarobił to na nas , na polakach . A co do spotkań u sowy był też tam taki pan na M. , który mówił , że zwykli ludzie powinni za miskę ryżu zapier….. . Więc z całego serca życzę Ci żebyś za tą przysłowiową miskę ryżu do końca swych dni zapier….. , a każdy z poseł z PiS przez Ciebie wybrany , żeby chodził z 20-osobową ochroną

  • Dodaj do tego wszystkiego marże przy paliwach i prądzie. Politycy koszą duże siano, a tłuszczy wmawiają, że wysokie ceny to wina put-ina. Wystarczy spojrzeć o ile setek procent dostawcy paliw i pradów podnieśli swoje marże. Oni są na tyle bezczelni, że nawet sami się tym chwalą, ale nie, oni na nic wpływu nie mają, na ceny nie mają wpływu, kompletnie na nic, bo wina put-ina. Jeśli ktoś wierzy w taką wymówkę to taka osoba powinna być pozbawiona praw wyborczych z automatu.

   Im chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Wiedzą, że prąd i paliwo to są produkty pierwszej potrzeby, więc idą na bezczela i windują ceny ponad skalę, bo wiedzą, że ludzie i tak będą płacić, bo nie mają wyjścia.

  • A na kim ją wypracował, durniu bez szkoły? Komu wciskał paliwa po zawyżonej cenie? Rumonom, Czechom, Amerykanom czy może Polakom? Na polskich obywatelach zbił ten kapitał windując marże do 400%, więc obudź się i zmień gacie, bo się zesrałeś, mieszkaniec.

  • Do XYZ Skoro inflacja to proces gospodarczy globalny , to dlaczego w Polsce ona wynosi 17,2 % a np. w Niemczech , we Francji ok 6-7% ???- aktualnie już ponad 10% https://www.money.pl/gospodarka/inflacja-w-niemczech-wrzesien-2022-r-wyrownany-rekord-6822483910212448a.html a realnie to wiecej niż nasze 20% bo tam po pierwsze mają inaczej ustawiony koszyk dóbr podstawowych w którym jest dużo więcej takich których ceny rosną wolniej (mniejszy jest udział UsC), a po drugie ceny w Niemczech są mniej oparte na kosztach zmiennych a stałe już dawno tam są podbite (kilkukrotnie względem PL) więc tych wskaźników nie można w prosty sposób POrównywać :-), po trzeciewzrost Niemieckiej ceny zaczyna się z wysokiego punktu POczątkowego więc w % jest mniejszy przyrost proste :-), Po czwarte dla Niemca wzrost cen PPI jest mniej dolegliwy bo ma PKB na innym POziomie niż Polak :-) dlatego jego 10,8% to może i nasze 20% :-) inflacja tam była na poziomie 5-6% a w Polsce 1-2 % , byliśmy wtedy zieloną wyspą – to już kompletna bójda na resorach – inny jest cykl stóp % i inflacji (u nich opóźniony my też mieliśmy wcześniej za PO 5-8% inflacji a realnie więcej)w tych krajach inne są koszyki dóbr, inne USc,do czego prowadzą rządy które rozdają za darmo pieniądze darmozjadom .- wyjdź z trójką małych dzieci przez tydzień na spacer a POgadamy kto tu jest darmozjadem, EBC drukuje na potęge, Francuzi i Niemcy to dopiero rozdają :-) zwłaszcza TR, AZE, IRN, tam nie ma roozdawnictwa o czym ty gadash…. :-) w FRA tosie dopieronie opłaca pracować. Obajtek np. jakiś czas temu się chwalił …i tu jest ta różnica ON jest g..pi i sie chwalił kulturalny POwstaniec by sie przyznał:-) wszyscy siebie warci:-) a co do Morasia i miski ryżu uważam, że i tak jest bardziej moralnie OK od znanego rudzielca,który Ci wójta nie wybierał:-) i złoto w Amberze widział:-) i nie chciał widzieć choć wiedział, że go tam nie ma :-)

 18. Szedłem tam wzdłuż i wszerz i dobrze było czuć co wylatuje z kominów

 19. Tak , macie rację Orlen na nas zbija te fortuny i niby jest firmą z branży paliwowej a za wysokie marże które zarobili na nas kupili prasę a już kombinują wykupić sieć żabka . Ja też mógłbym jeszcze więcej zarobić niż Obajtek , wystawiłbym cenę za benzynę i ropę po 10 żł i miałbym większy zarobek niż on . Ale tu nie chodzi o to co ten pan robi . I jeszcze twierdzi , że mamy najniższe ceny paliw w całej uni , panie Obajtek mamy też najniższe pensje w uni .

  • Ale o pensjach nigdy nie powiedzą :) I o to im właśnie chodzi. Mówią półprawdę czyli kłamstwo, a są ludzie, którzy i tak to łykają.

  • @Pies na baby 17 października 2022 at 19:24
   Z emerytury, do 2015 za chyzego ruja, odkładałam pod pościel w szafie. Teraz, pomimo osłon, trzynastej i czternastej emerytury, „źródełko” w szafie wyschło. Włamania nie było a „piniędzy nima”. Ostrzegali przed oszustwem na wnuczka, więc się nie dałam nabrać. A co doprowadziło do „suszy” w szafie? Wojna, covid, Putin, unia, w malutkim procencie. Głównym sprawcą jest oszustwo na wnuczka, w Polsce na „wnuczka Jarka”, bo dotyczy całego społeczeństwa þolski.

  • Pies na baby,

   Weź pod uwagę, że nie liczy się ile ludzie zarabiają nominalnie, ale ile realnie warta jest ich pensa liczy najistotniejszy jest stosunek zarobków do cen, rozumiesz?

 20. Zarobki wtedy były jakie były , a inflacja była na poziomie 1-2% , firmy się rozwijały , brakowało pracowników na rynku . Pis jeszcze jak porządzi z 2-3 lata to płace będą nadal rosnąć najnizsza krajowa będzie wynosić 10tys. zł , emeryci wezmą 17-18 , zamiast 500+ , będzie 5tys. + , chleb będzie po 500 zł , cukier po 750 zł , wegiel po 25tys. za tonę , poseł będzie miał na wypłatę 1 mln zł , małych i średnich firm będzie o 50% mniej niż teraz , bezrobocie na poziomie 26% i najważniejsze pis wprowadzi program Miska Ryżu + dla pracowników którzy przepracują w miesiącu ponad 220 godzin , co niedziela będą chodzić do kościoła i będą chwalić ten wspaniały rząd

 21. Obok poligonu strach, bo ciężarówki środkiem walą, bo droga rozwalona. Przez Jeżowe jeszcze gorzej, bo nie dość że tam nie ma drogi, to jeszcze milicja poluje…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here