Irlandzkie miasto Fermoy nie chce współpracować z Nową Dębą. Chodzi o ideologie

49
Zdjęcie autorstwa Gotta Be Worth It z Pexels

Komitet Bliźniaczy Miasta z irlandzkiego miasta Fermoy, rozważa zerwanie współpracy ze swoim nowodębskim odpowiednikiem. Stało się to po tym gdy lewicowi aktywiści przesłali do irlandzkich partnerów „donos”, że nowodębski samorząd sprzeciwia się ideologii LGBT.

Komitet Irlandzki o całej sprawie dowiedział się w minionym tygodniu. Ustami swojego rzecznika stwierdził: „Ubolewalibyśmy nad jakimikolwiek przejawami homofobii„.

Komitet Miast Bliźniaczych jest stowarzyszeniem zarejestrowanym w KRS w 2004 roku. Współpraca pomiędzy komitetami opierała się głównie na wzajemnych wizytach mających charakter kulturalny. Ostatnia wizyta irlandzkich partnerów w Nowej Dębie odbyła się 3 lata temu.

Od momentu przyjęcia przez część polskich samorządów deklaracji i uchwał sprzeciwiających się ideologii LGBT, lewicowi aktywiści podjęli akcję pisania „donosów” do miast partnerskich i bliźniaczych. Z uwagi na dominującą na zachodzie „poprawność polityczną”, samorządy te decydują się na zerwanie turystyczno-kulturalnej wymiany z polskimi gminami.

49 KOMENTARZE

 1. Prawicowi aktywiści uchwalają nikomu niepotrzebne strefy wolne od LGBT, ale to lewicowi aktywiści są źli, bo donoszą. Dziwne…
  Dziwne też to, że w ogóle nasi prawicowi aktywiści sami nie zerwali wcześniej kontaktu z Irlandią – przecież tam tolerują LGBT!

  • chcą zerwać kontakty bo nie są tolerancyjni , my jesteśmy tolerancyjni dlatego nie zerwaliśmy :) :) druga sprawa Nowa Dęba chyba się nie podniesie po tej informacji!

 2. Irlandczykom coś się pomyliło. Oni chcą decydować o tym jakie prawo i zasady ustalamy w naszym kraju? To się nazywa bezczelność. Lepiej nie mieć takich partnerów.

  • A gdzie Ty tu widzisz z ich strony chęć decydowania o prawie tutaj? Tu jest takie podejście, tam inne i to wszystko. A jeśli chodzi o prawo i ustalanie zasad to i tak wszystko rozgrywa się w Brukseli od 2007 roku :)

  • Nie chcą decydować. Po prostu nie chcą mieć nic wspólnego z takimi ludźmi dopóki nie dorośniemy

 3. Gdzie jest tecza na logo Spolem na hali targowej ja się pytam?! Była az tak wielkim problemem? i późniejsze pieprzenie ze zamalowano ja podczas remontu… zalosne to wszystko, Nowa Dęba przechodzi ze skrajności w skrajność. Nie uchronicie swiata przed zmianami, one i tak nastąpią, czy tego chcemy czy nie. Brak teczy na logo Spolem nie uchroni Nową Debe przed gejami, czy lesbijkami, co zrobicie gdy Wasze dzieci będą miały taka wlasnie orientację? Pomimo wg Was „zdrowego” wolnego od LGBT wychowania? No co wtedy?

 4. O jejku! Koniec świata. Urzędnicy nie pojadą już na zagraniczne wojaże. Po prostu tragedia.

  Byłym już koleżankom, kolegom i pozostałym 50 płciom z Fermoy, bo chyba tyle płci wyróżniają ideolodzy gender i LGBT , życzę wszystkiego dobrego a szczególnie jeszcze szybszego rozrostu populacji muzułmańskiej w waszym kraju.

 5. Pokażcie tym lewackim śliskim obłudnikom pozbawionym jakiegokolwiek logicznego rozumowania że jeszcze są tacy którzy wiedzą po co portki noszą .
  Zbanujcie to badziewie natychmiast niech się tam pompują po rynsztokach.
  Przecież chyba nikt tego nie zdemtuje pisząc listy przepraszalne.. bo tego nie zniese.

 6. Mehmed IV do Kozaków Zaporowskich
  (Irlandczycy do Nowej Dęby):

  „Ja, sułtan, syn Mehmeda, brat Słońca i Księżyca, wnuk i namiestnik Boga, Pan królestw Macedonii, Babilonu, Jerozolimy, Wielkiego i Małego Egiptu, Król nad Królami, Pan nad Panami, znamienity rycerz, niezwyciężony dowódca, niepokonany obrońca miasta Pańskiego, wypełniający wolę samego Boga, nadzieja i uspokojenie dla muzułmanów, budzący przestrach, ale i wielki obrońca chrześcijan — nakazuję wam, Kozakom zaporoskim, poddać się mi dobrowolnie bez żadnego oporu i nie kazać mi się więcej waszymi napaściami przejmować.”

  Odpowiedź Kozaków zaporoskich
  (Nowa Dęba do Irlandczyków):

  „Zaporoscy Kozacy do sułtana tureckiego!

  Ty, sułtanie, diable turecki, przeklętego diabła bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki z ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą dupą jeża zabić. Twoje wojsko zjada czarcie gówno. Nie będziesz ty, suki ty synu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z tobą ziemią i wodą, kurwa twoja mać. Kucharzu ty babiloński, kołodzieju macedoński, piwowarze jerozolimski, garbarzu aleksandryjski, świński pastuchu Wielkiego i Małego Egiptu, świnio armeńska, podolski złodziejaszku, kołczanie tatarski, kacie kamieniecki i błaźnie dla wszystkiego, co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku i chuju złamany. Świński ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, kurwa twoja mać.

  O tak ci Kozacy zaporoscy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz ty nawet naszych świń wypasać. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc na niebie, a rok w księgach zapisany, a dzień u nas taki jak i u was, za co możecie nas w dupę pocałować!

  Ataman Koszowy Iwan Sirko ze wszystkimi zaporożcami”

  • A jakie to ma znaczenie skąd to zdjęcie, najważniejsze, że przedstawia bandę cweli z LPGT

 7. Niech już ten wybuch nuklearny nastąpi – skończy się w końcu ta nienawiść i upadek ducha ludzkiego!!! skąd w Was ludzie ten JAD i ten obrzydliwy jazgot przeciw bliźniemu swemu z religią na ustach!!! iście godne politowania!!! amen

 8. Co na to wszystko wójt Suchowoli?
  Czy podejmie równie stanowcze kroki wobec złowrogiej Nowej Dęby?
  Jeśli Suchowola zarządzi odwet to Dęba tego nie przeżyje.

 9. Jak to jest, że o tym elgiebete gadają tylko nieudacznicy życiowi ? A to ze im się źle powodzi to wina tylko i wyłącznie lewaków, masonów, układów, chemitrails, TVN i oczywiście głównym winowajcą wszystkiego złego jest Tusk….

  • Nie masz racji kochata, to nie ma nic wspólnego z życiowym niepowodzeniem bądź powodzeniem, a raczej z dobrym wychoeaniem wyniesionym z domu rodzinnego.

  • też mi się wydaje, że to jest kwestia wychowania, a raczej jego braku, niż powodzenia materialnego. Choć te dwie rzeczy też wydają się być skorelowane

  • Al donnę obserwuję od dłuższego czasu. Jej dewizą jest ośmieszyć zwykłych prostych ludzi, ale zwolennicy LPGT tak niestety mają.

  • To żadna cnota być prostym człowiekiem. W XXI wieku kiedy cała wiedza i dorobek kulturowy cywilizacji jest na wyciągnięcie ręki, pozostawanie sfrustrowanym, ksenofobicznym ignorantem jest raczej powodem do wstydu niż chwały.

 10. Panie Kwolek do ROBOTY. Już raz Panu wyszło (popieram Pana ). to była dobra robota. Dziwi mnie, ze mieszkańcy którzy szanowali dwie Panie jawnie pokazujące swą odmienność teraz z takim jadem na ustach atakują osoby odmiennej orientacji seksualnej. takich osób jest w Debie tyle samo ile w innych miejscowościach. O jednym z tzw zasłużonych nikt nie chce głośno mówić. Proszę nauczmy się szanować innych bo mamy z tym ogromny problem. Największy problem mają ci, którzy przed niedzielnym rosołem idą w wiadome miejsce i na klęczkach składają rączki-obłuda. Wielu niewierzących żyje bardziej zgodnie z DEKALOGIEM niż ci od rosołu.

 11. Piekne I wymone jest to zdiecie ,dumni tatusiowie na przedzie I dzieci za nimi ( zomm na zdiecie ) miny dzieci mowia same za siebie porostu radoscia I duma tryska im z oczu !!! No I te wspaniale wspomnienia z dziecinstwa gdy tatus bawi sie z tatusiem w pokrywanego ……..

 12. I like Polish people, have friends there but when it comes to a minorities I feel I’m back to medieval ages…

  • Well, in Poland we still have a common sense in many areas of life and we can distinguish between propaganda and real things. We had communism for 50 years and all that rainbow bollocks reminds us how it was living under dictatorship of minority. In democracy, it’s majority who have a power Over the minority, isn’t?

 13. Nowa Dęba jak kilka innych miasteczek i wsi wychodzi na straszny zaścianek. Takie zakole zadupia. Uchwała, która stygmatyzuje część mieszkańców, którzy mieli pecha urodzić się w takim miejscu, w którym z jakichś zupełnie niezrozumiałych powodów są podejmowane takie uchwały wycelowane w nich. Przecież to jak strefy wolne od czarnoskórych w USA do lat 60, czy Żydów w Niemczech przed IIWŚ.

  a przy okazji, francuskie Ploemeur w oficjalnych kanałach twierdzi, że nigdy nie było miastem partnerskim Nowej Dęby i nie przyznaje się do nas

 14. Jeśli straszą to nie czekał bym aż oficjalnie zerwą tylko zerwał bym pierwszy i niekoniecznie po cichu.
  W najgorszym wypadku zażądał bym aby nie ingerowali w demokratyczny wybór mieszkańców. Uzasadnienie jakie bym podał:

  Ponieważ radni miasta Fermoy poddają się presji poprawności politycznej i nie rozróżniają bronienia się naszej społeczności przed narzucaną nam siłą ideologą oraz stylem życia Lesbijek, Gejów, Biseksualistów i Transseksualistów od nietolerancji lub dyskryminowania przedstawicieli owej ideologii, co nie ma miejsca w gminie Nowa Dęba, miasto nasze zrywa współpracę z miejscowością Fermoy.
  Jeśli zaś rada miasta Fermoy zdaje sobie sprawę że żadna dyskryminajcja nie ma w Nowej Dębia miejsca, a mimo to świadomie i cynicznie oskarża nasze miasto o takie praktyki – tym bardziej miasto nasze nie życzy sobie aby kontynuować współpracę z Fermoy.
  Każda społeczność, w tym społeczność gminy Nowa Dęba, ma prawo do demokratycznego wyboru któremu to dała wyraz w uchwale rady miasta o nie propagowaniu ideologii LGBT zwłaszcza w szkołach i placówkach oświatowych.
  Kategorycznie żądamy respektowania wolnego głosu naszych mieszkańców jak również zaprzestania oskarżania gminy Nowa Dęba o nietolerancję względem Lesbijek, Gejów, Biseksulistów i Transseksualistów.

  Ja bym tak zrobił i niekoniecznie po cichutko. Jak powiedział Churchill do strachem podszytych parlamentarzystów którzy za wszelką cenę próbowali dobruchać Hitlera: straciliście honor, a wojnę i tak będziecie mieli.

  • Ale blysnales koleś – co ma demokracja wspólnego z ograniczeniem umysłowym naszych rajców???

 15. was bardziej boli to ze tam mogą sobie chodzić po ulicach jak im się podoba i nikt się do tego nie czepia. Tutaj musisz zachowywać się jak nakazuje słowo proboszcza, inaczej jesteś lewakiem, masonem, elgiebete czy też , o zgrozo, wyznawcą PO i Tuska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here