Konsultacje w sprawie granic okręgów wyborczych

29
Zdjęcie autorstwa Element5 Digital z Pexels

Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba wydał Zarządzenie Nr 652/2018 z dnia 6 marca 2018 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących podziału Gminy Nowa Dęba na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym.

Konsultacje przeprowadzone zostaną w terminie od 6 do 20 marca 2018 r.
PROPONOWANE GRANICE OKRĘGÓW WYBORCZYCH PRZEDSTAWIAJĄ PONIŻSZE OBRAZY I TABELE

MAPA OKRĘGÓW WYBORCZYCH:

(Kliknij na mapkę aby powiększyć obraz )

UWAGI ODNOŚNIE ZAPROPONOWANYCH GRANIC OKRĘGÓW WYBORCZYCH MOŻNA ZGŁASZAĆ DO URZĘDU MIASTA  NA SPECJALNYM FORMULARZU KTÓRY MOŻNA POBRAĆ KLIKAJĄC
>>>TUTAJ<<<

29 KOMENTARZE

 1. okręgi wyborcze nr: 1,4,5 powinny mieć po 2 radnych! ( duża liczba mieszkańców) Dlaczego są zmieniane okręgi wyborcze? ktoś sie czegoś obawia?

 2. Szkolna powinna iść do Kościuszki. Dlaczego w mieście mamy okręgi po 1500 osób a alfreowka ma 800 osób czyli połowę mniej. To kpina z miasta i działanie przeciwko miastu.

 3. Alfredówka 783 osób – 1 radny
  Okręg nr 8 na Dębie Wsi – 720 osób – 1 radny

  A w mieście okręgi prawie 1600 osób albo 1400 osób i jeden radny.

  Panie Burmistrzu, czy Panu się sufit na głowę zawalił? Dlaczego pan sobie kpisz z miasta??? Przecież to skrajna niesprawiedliwość!!!! Jeśli się mieszkańcy znowu dadzą wykiwać na tych wyborach to trzeba się pogodzić z myślą, że Nowej Dęby już nie ma. Chyba ta klapsydra i ten samolot jednak prawdę mówił ale ja głupi nie wierzyłem.

  • Wybraliście sobie burmistrza z Tarnowskiej Woli no to teraz macie. Nie skomleć teraz. Trzeba było walczyć o miasto przy urnie wyborczej, a nie lamentować w internecie. Chłopy ze wsi was kiwają nowodebskie „mieszczuchy”. A szkolna to może nawet do Cygan zostać dołączona. Przecież to ta sama mentalność.

  • W Dębie wsi może być i 10 radnych takich jak teraz. Nie martw się i tak nic tu nie będzie robione. Dalej drogi jakie są takie będą , czyli nieutwardzone. Tu jest najwięcej z całej gminy takich ulic

 4. Skoro burmistrz ma władzę i podjął taką a nie inna decyzję to tak ma być i kropka. Warto oddać okręgi z miasta dla wiosek jeśli ma to pomóc panu burmistrzowi Ordonowi wygrać wybory i mieć dalej większość w radzie. Ważne żeby zablokować Wróbla i innych konkurentów.

  • Burmistrz jest przedstawicielem mieszkańców i to Oni mają władze ! Nie moze sobie tak odejmować decyzjii! Jak niby mają wygladać te konsultacje? MY mamy biegać do urzędu? to oni powinni przyjsc do Nas!

  • władzę to masz jak idziesz na wybory. po wyborach ponosisz konsekwencje swoich decyzji. wybrany został ten burmistrz i ta rada i oni będą robić co im się podoba a ty nie pyskuj tylko się do roboty weź. i jeśli nie masz zamiaru głosować na pana burmistrza Wiesława Ordona to lepiej siedź w dniu wyborów w chałupie. Pełne poparcie dla burmistrza ode mnie i mojej rodziny!

  • Nie wiecie ze w polsce nie liczą się z ludżmi ,tylko robią co chcą,i tak powiedzą że wyborcy tak chcieli.

  • jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś znalazł odpowiedź na swoje mundre pytania w tekście

  • Na prośbę zaprzyjaźnionego posła, który gra z burmistrzem przeciwko własnej partii, klepnie to co burmistrz będzie chciał. Jeszcze jakieś pytania? :) Miasto kolejny raz zostało wystawione do wiatru. Doradziłbym mieszkańcom ND aby zapamiętali jak zagłosuja radni z miasta, tylko ta porada nie ma sensu bo im większą krzywdę wam robią, tym chętniej wybieracie tych samych. Jeśli ktoś ma tendencje sadomaso i gen autodestrukcji to żadne racjonalne argumenty nie pomogą. Burmistrz Wiesław wie, że ludzie nic nie kumają a za miesiąc nie będą nic pamiętać i znów kupią te same obietnice co 8 i 4 lata temu. I dobrze. Bo jak ktoś wypina tyłek i chce być ruch.. ym, to nie ma co mieć pretensji do tego, który korzysta z okazji i ru..a.

  • z tego co wiem to Radni Pis zgłosili sprzeciw takim okregom wyborczym takze dobre i to

  • a jaką mają propozycję? bo krytykować to łatwo. proszę konkretne rozwiązanie przedstawić.

 5. Burmistrzu dobrze robisz! Siedza w blokach podpiete do internetu i szczekaja. Ile ich na wybory chodzi? Ile z nich rozumie co sie dzieje. Po co takim radni. Na te bloki wszyskie to wystarczy trzech radnych. Na co im wiecej? Sołectwa potrzebuja radnych. u nas jest co robić. dużo jeszcze roboty. Bloki już maja wszystko porobione. Ja to bym im zabrał jeszcze jednego radnego i dał drugiego na Jadachy. Nie przejmowac sie szczekaniem!

 6. Powiem wam coś, z czego nie jesteście w stanie wyciągnąć wniosków bo jesteście za głupi, o czym świadczą wasze poczynania przy urnach wyborczych. Uwaga! Napnijcie zwój pod deklem:

  W CIĄGU RZĄDÓW JAŚNIE PANUJĄCEGO PANA BURMISTRZA WIESŁAWA ORDONA MIASTO STRACIŁO 2 (słownie: DWÓCH) RADNYCH NA KORZYŚĆ WSI LUB TERENÓW WIEJSKICH. W 2010 ROKU W MIEŚCIE (od Mickiewicza po Os. Północ) BYŁO 7 (słownie: SIEDMIU) RADNYCH!!! DZISIAJ NA TYM SAMYM TERENIE JEST 5 RADNYCH (słownie: PIĘCIU). PODPOWIEM, ŻE 7 – 5 = 2. GRATULUJĘ WAM WSPANIAŁYCH WYBORÓW I WIEM, ŻE PO RAZ KOLEJNY NIE ZAWIEDZIECIE W NISZCZENIU WŁASNEGO MIASTA WYBIERAJĄC TEGO SAMEGO BURMISTRZA I TYCH SAMYCH RADNYCH.

  • kolego stanczyk czy masz informacje o ilu mieszkancow zmniejszylo sie miasto a ilu mieszkancow np.przybylo na porebach ? czy tylko piszesz zeby coś pisać

  • Dołącz do dyskusjWieslawie Ordon nie kompromituj się ze zmiana okregow i podlaczeniem ul.Szkolnej do okręgu Gazdy. Po co te manipulacje? Czyzby ustawianie okregow pod swoich radnych, wzmacnianie swoich przydupasow. To nieuczciwe panie Ordon. Mieszkancy ul.Szkolnej nie dajcie się wkrecic w te gierki , protestujcie. Dobrze,ze kilku radnych zareagowalo i upomniało się o konsultacje, bo Ordon chciał to zrobić po cichu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here