Korso Kolbuszowskie „Obwodnica na papierze”.

31

Jak informuje Korso Kolbuszowskie, powstała wstępna koncepcja nowej drogi szybkiego ruchu będącej jednocześnie obwodnicą dla Kolbuszowej i Nowej Dęby. Jej roboczy ślad, nakreślono w numerze z 6 listopada 2019 roku. 

W prezentowanej koncepcji droga ma przecinać DK9 pomiędzy Cmolasem i Hadykówką, i omijać Nową Dębę „na wysokości” Huty Komorowskiej, wędrując dalej w kierunku północnym. Nie wiadomo, gdzie dokładnie byłyby wjazdy i zjazdy na te drogę dla mieszkańców Nowej Dęby, ale wiadomo, że takiego a nie innego przebiegu drogi zadowolone są władze ziemi kolbuszowskiej i poseł Zbigniew Chmielowiec. Wynika to cytowanych w gazecie wypowiedzi kolbuszowskich polityków.

Podkreślić należy, że nie są to ostateczne i oficjalne ustalenia co do przebiegu  ekspresówki. Nie wskazano również oficjalnie realnych terminów jej wykonania. Wszystko jest więc w fazie rysunków i koncepcji.

Poniżej prezentujemy zarys śladu drogi ekspresowej, zaprezentowany przez Korso Kolbuszowskie:

31 KOMENTARZE

 1. co na to Pan Warchoł? Już powinna być interwencja Pana Diektiarenko i Pana Burmistrza, działajcie bo nas wszystko ominie.

  • Obwodnica jak sama nazwa wskazuje ma OMIJAĆ. Celem Nowej Dęby ma być uzyskanie dobrego i szybkiego połączenia z ekspresówką prowadzącą do stolicy kraju.

  • Pan Warchoł jest w Warszawie i niech tam pilnuje naszych spraw, bo kolbuszowa to jest obecna jak trzeba złożyć kwiatki (służbowe) i zjeść za cudze.

 2. Pomysł dobry. A wnioskując po zdjęciu, droga będzie przebiegać blisko Rozalina i tam powinno się walczyć o węzeł dla Nowej Dęby. Przy okazji ceny działek w Rozalinie skocza.

 3. Anonim znów na temat i inteligentnie. Obwodnica omija miasto i s9 w takim wariancie omija. s19 jest daleko a s7 to wogole nie jest w okolicy.

 4. Burmistrzu chociaz raz sie Pan postaw panu posłowi. Za daleko od ND ta S9. Wnioskujcie o zmiane trasy. Panie przewodniczący Pana tez prosze o dzialanie. Jak trzeba to jedźcie do stolicy.

 5. Tyle węzłów to mają miasta typu Rzeszów a nie Nowa Dęba i okoliczne wsie. To jest nierealne. Nikt co piec kilometrów nie będzie robił zjazdów.

 6. Popatrzcie na mapy. Ekspresowka to niższa kategoria ale nadal nie ma zjazdów co 5-10 km na takich terenach jak nasz. Zresztą my się tu jaramy a to jakiś dziennikarz pewnie mniej więcej narysował a jeśli dojdzie do budowy to będzie kilka wariantów konsultacji itd. Mielec ma ochotę na tą drogą więc różnie może być.

 7. Ludzie z ciemnego lasu,czy wam w końcu ktoś dogodził, ewidentnie widać że czas najwyższy aby wyprowadzić ogromny ruch z miasta, jeszcze kilka lat i nie będzie dało się żyć przy ul.Rzeszowskiej czy ks. Łagockiego,a przejście do Biedronki czy Stokrotki będzie graniczyć z cudem.Bedzie wypadek na wypadku, będą krzyże upamiętniające ludzkie tragedie przy ul. Rzeszowskiej .Trzeba ten pomysł popierać i jak piszecie słusznie przewidzieć zjazdy w kierunku miasta, jeden od strony zakładów dla tych co będą chcieli wjechać do strefy a drugi w rejonie Rozalina.
  Tylko przyklasnąć tej propozycji i nasi radni wraz z burmistrzem powinni wspólnie z Kolbuszową kuć ten temat i dążyć do jego szybkiej realizacji,Premier obiecał 100 obwodnic.
  A tych maruderów wcale nikt nie powinien słuchać.

 8. Podniecacie się s-9, a GDDKiA takowej nawet nie ma w planach. Więcej, nawet nie ma w planach myśleć że będą takie plany. Tak więc wasza, nazwijmy to – dyskusja (ale tylko dlatego ze nie znam innego słowa na to co sie tu wyrabia), jest li tylko akademickim zbiorem pobożnych życzeń okraszonych wtrąceniami plebejskiego języka polskiego……..

  • Jakbyś obserwował temat to byś nie pisał bzdur. Temat jest już od dawna i jestem pewny że droga powstanie bo jest potrzebna, kwestia kiedy.

  • Stefciu, nie bądź świnią i nie psuj im marzeń. Oni już tyle wycierpieli czując na sobie samym kłamstwa włodarzy, to przynajmniej marzeń im nie odbieraj….

 9. Droga ekspresowa na północ jest niezbędna. Aby dostać się do autostrady A1 i A2 wszystkie tiry wszystkich firm kurierskich z Podkarpacia codziennie jadą przez Nową Dębe. Szok, że przez lata nic nie zrobiono w tej sprawie…. CZAS DZIAŁAĆ
  A MOŻE CZAS WYJŚĆ NA PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH W ŻÓŁTYCH KAMIZELKACH

 10. Ludzie remont 50m mostka na wylocie z dęby trwa już pół roku i końca nie widać , także przy takim tempie prac drogowców zanim wam zrobią obwodnicę to nie wiadomo ilu z was dożyje tego momentu . Obstawiam ze szybciej od podstaw Orlen postawią a wahadełko będzie do wiosny albo i dłużej , tragedia .

 11. Chmielowiec Eskimos zadowolony, bo jego eskimoskie miasto Kolbuszowa nie będzie całkowicie omijać obwodnica. Także jak tak zbudują obwodnice to ND pójdzie ostro w rankingu z miasta bez perspektyw na miasto widmo.

 12. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że otwarcie tych obwodnic będzie poczatkiem końca tych dwóch miast. Nikt tu nie będzie przyjeżdzał – bo nie po drodze, młodzi wyjadą, a starzy pomrą w samotności. Niestety taka prawda- bo tak jest wszędzie. Naróbcie więcej rond- bardziej spowalniajcie ruch, a potem róbcie obwodnice bo za wolno. Niech przed rondami mocno tiry hamują, a później niech drą na dwójce na obrotach przez 200 metrów i budzą wszystkich w nocy. To jest filozofia.

  • Taaak! Akurat kierowcy tirów przejeżdżający przez nasze miasta najwięcej nas odwiedzają. :) Obwodnice istnieją na całym świecie, i są zbawieniem dla takich małych miast jeśli chodzi o hałas i niebezpieczne natężenie ruchu. Narzekać będą tylko osoby posiadające Dębiankę, Jorgulę i Szypowskiego. Reszta odetchnie z ulgą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here