Minister Marcin Ociepa z wizytą w DEZAMECIE

16

Wiceminister Obrony Narodowej, poseł na Sejm RP Marcin Ociepa odwiedził Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. Wizyta była okazją do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami Spółki, jej aktualną ofertą i prowadzonymi inwestycjami.

W spotkaniu udział wzięli również: Wiceminister Sprawiedliwości, poseł na Sejm RP Marcin Warchoł, poseł na Sejm RP (członek Komisji Obrony Narodowej) Zbigniew Chmielowiec, przedstawiciel Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Rafał Sobolewski (dyrektor DOB), delegaci Agencji Mienia Wojskowego w osobach: Piotr Jastrzębski (zastępca prezesa) i Michał Jaskot (Dyrektor oddziału Lublin), oraz przedstawiciele samorządu lokalnego: Wiesław Ordon – burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba; Damian Diektiarenko – przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie.

Oprócz wyżej wspomnianej prezentacji produktów i inwestycji, poruszono również sprawy związane z infrastrukturą publiczną ważną z punktu widzenia rozwoju Dezamet S.A., jak chociażby przebieg planowej obwodnicy miasta i wyznaczenia najbardziej optymalnych dla naszej firmy oraz miejscowej strefy ekonomicznej łączników. Poseł Zbigniew Chmielowiec poinformował, że wariant obwodnicy za którym optuje zarówno Dezamet S. A., jak również Gmina Nowa Dęba będzie wdrożony do realizacji.

Podsumowaniem wizyty było wspólne zwiedzanie Zakładu.

16 KOMENTARZE

 1. A wy tak naiwnie wierzyliście że macie coś do powiedzenia w tym referendum społecznym w sprawie obwodnicy...

  …że wariant obwodnicy za którym optuje zarówno Dezamet S. A., jak również Gmina Nowa Dęba będzie wdrożony do realizacji…

 2. Trzeba uważać by nie wpaść w pułapkę rozwoju miast typu piramida Panzi. Większość miast amerykańskich wrobiła się w to po 2-wojnie światowej i teraz co drugiemu grozi bankructwo. Wiele miast już tam zaorano…

  Chodzi o to by uważać ze wzrostem. Najpierw dostaje się pieniądze od państwa na pokrycie większości kosztów związanych z budową infrastruktury, ale po kilk latach miasto zaczyna ponosić koszty utrzymania i remontu tej infrstruktury. Plus nowych szkół, ośrodków zdrowia, sportowych, rekreacyjnych itd.
  Wtedy miasto ratuje się nowym wzrostem by zdobyć nowe podatki, ale za jakiś czas wszystko sie powtarza.
  W końcu jak nie pier…

  Morał: nie potrafisz gospodarzyć w małym, nie bedziesz umiał i w większym.

 3. Reformatorzy Nowej Dęby Damian i Tomasz śmiech na sali. Goście lansują się jak rasowi politycy, przed politykowaniem niczego nie osiągnęli dostali się na stołki to nagle sukcesy zawodowe się zaczęły.

 4. Bo nad Jordan to on raczej nie ucieknie… Za bardzo gojem śmierdzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here