Na ulicy Jana Pawła II i Krasickiego powstaną podniesione przejścia dla pieszych

19
Fot: 2019 r. Przewodniczący Rady Miejskiej zaprosił radnych gminnych i powiatowych w celu podjęcia działań dotyczących poprawy bezpieczeństwa na ul. Jana Pawła II i Krasickiego

Ponad 27 mln zł otrzymają podkarpackie samorządy na realizacje zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa pieszych. Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w naszym województwie powstanie 248 nowych i przebudowanych przejść. 

Gmina Nowa Dęba złożyła wnioski na ciąg ulic Krasickiego i Szkolna. Inwestycja ma obejmować budowę nowych, wyniesionych przejść dla pieszych, które będą jednocześnie stanowić progi zwalniające. Wartość zadania to 148 tysięcy złotych z czego 80% stanowi dofinansowanie.

Z kolei powiat tarnobrzeski złożył wniosek na przebudowę przejść dla pieszych na ulicy Jana Pawła II. Tu również powstaną wyniesione przejścia dla pieszych, w tym nowe w miejscu do którego w 2019 roku doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty. To właśnie ten tragiczny wypadek stał się wówczas asumptem do podjęcia dyskusji i działań na temat poprawy bezpieczeństwa na dwóch głównych drogach mieście, o czym pisaliśmy w artykule pt. „Czy na ulicy Jana Pawła II będzie bezpieczniej?”.

Po tym spotkaniu, samorząd gminny i powiatowy przystąpił do poszukiwania środków zewnętrznych na ten cel. Niebawem po tym ruszył rządowy program „Bezpieczne przejście”. Dzisiejsze dofinansowanie jest efektem podjętym wówczas inicjatyw. Realizacja zadań musi rozpocząć się w 2021 r.

19 KOMENTARZE

 1. Proponuję też montaż barierek przy przecznicach wzdłuż chodników, by idioci nie parkowali ludziom na trawnikach dwa metry od okien.

 2. Na ulicy Kościuszki przy bloku nr 8 wskazany jest taki próg zwalniajacy bo to tylko kwestia czasu jak dojdzie tam do tragedi.

 3. Ale ma Inicjatywę chyba od Tych Upałów . Czemu w Tej Wsi jest Wszystko robione od D..py strony . Masz człowieku dom w Gminie Szpeca od takich Budów Dróg zapytaj jaka jest kolejność robót skoro nie Wiesz . Brak Słów co za myślenie ……

 4. Tak i cały ruch się przeniesie na ulicę Krasickiego. Co za nie normalny pomysł. Jest dobrze tak jak jest i niech tak zostanie.

 5. Dostosujcie również krawężniki i chodniki.. osób niepełnosprawne, na wózki, dzieci itd maja utrudnione zadanie (a czasem niemożliwe) zeby przejść przez jezdnie. Chodnik 15 cm wyżej niż jezdnia, bez zjazdu przy przejściu. Dramat!!

 6. Prezes: Mówią, że tam z nimi działałeś?
  Pracownik: Panie, ja nigdy nie byłem w kolumbach!
  Prezes: Byli tu z narzędziowni. Mówi mi, że mieliście te swoje manewry w weekend.
  Pracownik: Prosili, żeby ich podwieźć z wieńcem, to podwiozłem. Ale tak, żeby gdzieś tam z nimi stać, to skąd…
  Prezes: Równy z Pana chłop. Ja nie to, żebym się wtrącał bardzo w co kto robi. Jak tam ich znacie to nawet dobrze. Tak żebyśmy tu czasem wiedzieli, jakby coś próbowali, no wie Pan, po swojemu poprzestawiać. Będą siedzieć spokojnie, ja złośliwy nie jestem. Jak ktoś chce pracować, można się ze mną dogadać. Zamówień w bród. Wszyscy, i kadra, i związkowcy, widzę, biorą się do roboty.
  Pracownik: No, bierzemy…
  Prezes: Tutaj jeszcze. Jakby Pan szedł, żeby pączki wziąć dla tego z archiwum. Powiedzieć mu, żeby napisał coś na tę rocznicę. I to mielibyśmy już załatwione…

 7. Po co się tak rozdrabniać ? Może od razu wykorzystać sprawdzone wzorce i zbudować analogiczną okrągłą kładkę jak w Rzeszowie nad ulicą Piłsudskiego….

 8. Wyrzucanie pieniędzy w błoto. Przecież zmieniły się przepisy i kierowcy widząc pieszego dochodzącego do przejścia muszą zwolnić. Robienie po to by coś było widać, że się robi.

 9. Proponuję – aby zedrzeć z tych ulic asfalt, potem wybrać kostkę i położyć tam „kocie łby” takie same jak kiedyś były na ulicy Chopina. Może wtedy wrogowie samochodów będą szczęśliwi. Najgorsi to wszystkowiedzący i widzący emeryci – wie z kim śpi sąsiad, widzi jakie majtki ma ta sąsiadka piętro wyżej – a dwutonowego samochodu nie widzi, łażą te święte nowodębskie krowy gdzie chcą i jak chcą i ciągle tyko pretensje do całego świata , tylko nie do siebie. Tolerancja i przezorność są im obce. Najważniejsi są oni i cały świat ma się do nich dopasować!!!!!!!!!!!!

  • Aleja Zwycięstwa, przynajmniej we fragmentach też była z kocich głów. W latach 80. jak były dziury w asfalcie to wyraźnie było widać tę podbudowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here