NIE BRAŁEM Z PUSZEK – JESZCZE TEGO BY BRAKOWAŁO. ORDON BRONI DYREKTORA

30

Po tym jak ujawniliśmy, że dyrektor SOSiR Adam Szurgociński dorabiał sobie na organizacji finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, szef nowodębskiego sztabu tłumaczył się  w lokalnych mediach iż nie widzi w całej sprawie niczego złego bo… nie brał pieniędzy z puszek.  – Jeszcze tego by brakowało – ripostują mieszkańcy.

 Kilkanaście dni temu w artykule zatytułowanym „Wielki Przyjaciel Wielkiej Orkiestry! 1400 zł za WOŚP dla dyrektora SOSiR!” informowaliśmy, że podczas gdy rzesze wolontariuszy bezpłatnie w chłodzie i mrozie kwestowało na rzecz chorych i potrzebujących  Adam Szurgociński dorabiał sobie na organizacji Finałów WOŚP. Artykuł ten wzbudził szereg emocji. Sam dyrektor SOSiR domagał się jego usunięcia, a na łamach prasy odgrażał się że o sprawie powiadomi prokuraturę… Nie odpowiedział nam jednak na pytanie które dokładnie treści zamieszczonego artykułu, obrażały jego osobę.

Na ten temat rozpisała się lokalna prasa. Od prawej: Tygodnik Nadwiślański i Echo Dnia. 

wolontariatzazlotowki2 wolontariatzazlowtowki1

 

 

 

 

 

 

Zatrudniony na „umowie śmieciowej”

W wypowiedziach udzielonych lokalnym mediom Adam Szurgociński przyznaje, że zarabiał na organizacji WOŚP ale zarzeka się, że nie ruszał pieniędzy z puszek. – Jeszcze tego by brakowało – odpowiadają zbulwersowani mieszkańcy.  Umowę z Adamem Szurgocińskim zawarł nie kto inny jak burmistrz Wiesław Ordon. Panowie współpracują ze sobą od lat i można się domyślać się, że darzą się wzajemnie dużym zaufaniem.  Wiesław Ordon tłumaczy, że pieniądze należały się Adamowi Szurgocińskiemu gdyż ten pracował na rzecz WOŚP od jesieni do stycznia. Co innego wynika jednak z umowy podpisanej przez obu Panów, w której wskazano iż dzieło będzie wykonywane w  terminie od 5 do 10 stycznia… Pojawia się więc pytanie, gdzie burmistrz poświadcza nieprawdę? Czy w mediach czy w dokumentach? I jeśli Adam Szurgociński pracował na „śmieciówce” dłużej niż zapisano wydaję się, że działaniom burmistrza powinna zająć się Inspekcja Pracy.

Szefowa WOŚP z Gorzyc: To przykre

Na koniec warto zaznaczyć, że szefowie innych sztabów WOŚP w naszym powiecie nie pobierali wynagrodzenia za organizację Finałów. Beata Nieduziak odpowiedzialna za tarnobrzeską orkiestrę w wypowiedzi dla Echa Dnia stwierdziła: „Nigdy. Wszyscy jesteśmy wolontariuszami, gramy w szczytnym celu i nie wyobrażam sobie, abyśmy mieli za to dostawać pieniądze”. Szefowa WOŚP w Gorzycach powiedziała, że dopóki będzie piastować te funkcje nie będzie pobierać wynagrodzenia. „To przykre, bo i tak coraz trudniej jest organizować finał, a to na pewno nie pomaga”.

Głos w sprawie zabrał także rzecznik prasowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który stwierdził iż „Fundacja WOŚPnie przekazywała ani nie przekazuje szefom sztabów żadnych pieniędzy w związku z pełnioną funkcją – jest ona sprawowana społecznie.”  Może i jest. Ale nie w Nowej Dębie.

 

/rek

 

 

30 KOMENTARZE

 1. I tak się dzielą naszą kasą. Nic dziwnego, że jeden drugiego wspiera i jeden drugiego broni. Adam opowiada jakieś bzdury co to będzie jak opozycja dojdzie do władzy. No zapewne dla Adama się dużo zmieni bo już na WOŚP-ie nie dorobi. Ale inni, zwykli pracownicy (wbrew temu co mówi p. A.SZ i jemu podobni) mogą spać spokojnie. Dlatego nie słuchajcie tych bajdurzeń Adama. Nic wam nie grozi.

 2. Ja to uważam że wszyscy powinni brać pieniądze, a potem wysłać Owsiakowi rachunek, że brakło 12 000 zł i musi dopłacić. Tak by było uczciwie. A jak Szurgociński bierze a dzieci nie biorą to jak to jest?

 3. Po uczciwym wykonawcy mamy uczciwego wolontariusza, ale jaja, z puszek nie brał! Pan Marek powinien wystąpić do burmistrza o nagrodę dla misia co mógł scyzorykiem puszeczkę ciach, a on nie!Z puszek nie brał…

 4. Pan SZur. jeżeli pracował na umowę to nie powinien występować w |Mundurze. Gdy organizowaliśmy WOPŚ bez pana Szur.. w Technikum z pomocą LO robiliśmy wszystko za darmo i pracowaliśmy tak samo a może i ciężej jeździliśmy do Warszawy i nikt nie brał za to kasy.. BURMISTRZ powinien dać ogłoszenie że jest taka robota do zrobienia a nie wszytko w obrebie jednej kliki się załatwia.

  • I dziś ta jak to nazwałeś „klika” bardzo się broni przed oderwaniem ich od koryta. Opowiadają ludziom bzdury i banialuki. Później się będą dziwić gdy przyjdzie czas pokuty za kalumnie.

   Od lat siedzą tutaj jak pączki w maśle. Ordon jak widać stracił wyczucie. Broni przegranych spraw. Ale skoro koledze z urzędu płacił to co ma mówić. Inni jak przychodzą do urzędu słyszą, że nie ma pracy…

  • Byłem u Burmistrza O. w kilu sprawach, facet ciężki do rozmowy, zawsze on ma racje, mieszkaniec według niego nie ma racji, nie wie poco przychodzi, tylko później wychodzi ta jego nauczycielska mądrość.
   Ludzi mogli wyrzucać śmieci do kosza to teraz po super reformie wyrzucaja do lasu i palą w piecach do maja bliżej niz do trasy przejazdu śmieciarki i wiele innych jego super innowacji.

   Jak można rewitalizować zrewitalizowane plany(chory pomysł), przecież to marnotrawstwo pieniędzy(defraudacja), przecież unia nie pokrywa 100% kosztów gmina musiała mieć swój wkład, ten wkład można by przeznaczyć na inne ważne cele.Jest to ewidentne nabijanie kasy odpowiednim ludziom.

   Jest to KLIKA KLIKA KLIKA

  • No właśnie! Poskarż się do Sądu że zarabiałeś na Wośp i teraz piszą o tym.
   Przecież z puszek honorowo nie brałeś.
   Sąd powinien to zrozumieć. Ale większe szanse są w Sądzie Pracy za to że tzw burmistrz zatrudnił cie na kilka miesięcy a w papierach masz że na kilka dni. Ile składek przepadło!

 5. Może już wystarczy co? Jeśli kogoś interesuje co jest napisane w gazetach, to sobie kupi gazetę.

  Idźcie być wszami gdzie indziej.

 6. Panie Ordon! Jak to jest, że dla ludzi z ulicy nigdy nie ma pracy. Tymczasem ci co już ją mają i nie zarabiają mało to jeszcze otrzymują dodatkowe zlecenia?

 7. Adam Szurgociński przyznaje, że zarabiał na organizacji WOŚP ale zarzeka się, że nie ruszał pieniędzy z puszek. . . .
  O.o!Ręce opadają do jądra ziemi..

 8. Powinien ktoś złożyć na doniesienie do PIP .Prosuje Pan SZ. tak długo a umowę ma na kilka dni .Gdzie tu Państwo Prawa .

 9. No i w ten sposób Ostapko z panami Pawłem i Wackiem próbują wyeliminować konkurencta do wyborów do rady powiatu. Trwaja poszukiwania haków na kolejnych kandydatów.

  • A komu zagraża adam? Startował gdy nikt o WOŚP nie wiedział i nie wszedł. Ludzie wiedzą jaki jest. To adam wykorzystując swoją pozycje walczy z konkurencją. Wbrew remu co mu się wydaje powszechnie wiadomo co mówi pracownikom o polityce i opozycji. Wolno tak??? Baracz, Sałek i Ordon się cieszo. Ale na nic ta walka Adama. Nie wyeliminują konkurentów.

 10. A kiedy Pan Szurgocinski wykonywal swoje obowiazki na rzecz WOSP? Czy rownoczesnie wykonujac obowiazki dyrektora SOSiR? Czy na rzecz WOSP pracowal po godzinach swojej dyrektorskiej pracy? Bo jezeli nie i w tym samym czasie wykonywal obie prace, to znaczy ze wykonujac jedna, nie mogl wykowywac rownoczesnie drugiej. Jakis przekret?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here