NOWA DĘBA I MAJDAN KRÓLEWSKI OTRZYMAŁY ŚRODKI Z FUNDUSZU LEŚNEGO

26

Ponad 1,4 miliona złotych trafiło z Funduszu Leśnego Lasów Państwowych do Nowej Dęby i Majdanu Królewskiego. Środki zostaną wykorzystane na modernizację dróg gminnych służących mieszkańcom i gospodarce Leśnej.

W poniedziałek 10 października przed siedzibą Nadleśnictwa Nowa Dęba odbyła się konferencja prasowa podczas której przekazano symboliczne czeki na modernizacje wymienionych dróg. W uroczystości wzięli udział: wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, wójt Majdanu Królewskiego Jerzy Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie Damian Diektiarenko oraz gospodarze terenu: Nadleśniczy Kazimierz Kopeć wraz zastępcą Radosławem Korzeniewiczem.

Lasy Państwowe dofinansowują samorządy w zakresie budowy, przebudowy lub remontów dróg lokalnych, które mają związek z prowadzoną gospodarką leśną. Nie inaczej dzieje się na terenie Nadleśnictwa Nowa Dęba. Zadania te są prowadzone na podstawie zarządzenia Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z 2018 r. w sprawie realizacji w LP wspólnych przedsięwzięć drogowych, mających związek z gospodarką leśną. Nieocenionym wsparciem w tych działaniach jest Fundusz Leśny – wyjaśniał Nadleśniczy Kazimierz Kopeć.

MILION ZŁOTYCH NA ULICĘ OGRODOWĄ

Gmina Nowa Dęba ubiegała się o dofinansowanie ul. Ogrodowej z Funduszu Dróg Lokalnych jednak wniosek złożony przez tutejszy magistrat nie zdobył wystarczającej ilości punktów. W związku z tym nowodębscy samorządowcy rozpoczęli poszukiwanie innych sposobów na modernizacje tego odcinka. Z pomocą przyszedł wiceminister sprawiedliwości i poseł na Sejm RP Marcin Warchoł. –Udało się na skutek ogromnej pracowitości samorządowców pozyskać środki finansowe by zrealizować kolejną inwestycję drogową w Nowej Dębie. Jest to ulica Ogrodowa na którą państwo tak długo czekaliście. Do miasta spłynie z Lasów Państwowych 1 milion złotych na modernizację tej drogi. To pozwoli zwłaszcza użytkownikom Rodzinnych Ogródków Działkowych oraz działającym tam firmom na polepszenie warunków ich funkcjonowania. Remont tej drogi jest ważny dla Lasów Państwowych gdyż poprawi dostępność dojazdową, a przez to pozytywnie wpłynie na realizację gospodarki leśnej. – mówi poseł Marcin Warchoł.

W imieniu nowodębskiego samorządu gorąco dziękuję Nadleśniczemu panu Kazimierzowi Kopciowi za uwzględnienie tej drogi i złożenie wniosku o dofinansowanie, a panu ministrowi Marcinowi Warchołowi za wsparcie tego pomysłu. Ta droga nie tylko poprawia istniejącą infrastrukturę osiedla, ale również służyć będzie całemu miastu gdyż z tej trasy korzystają setki działkowców. W połączeniu z ulicą Dębską ul. Ogrodowa stanowi alternatywny dojazd do Rozalina i do gminy Baranów Sandomierski. Być może kiedyś uda nam się wyremontować cały ten odcinek. – mówi Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko.

Remont ulicy Ogrodowej już trwa. W trakcie procedury przetargowej wyłoniono wykonawcę, którym została firma „Bruk-Dar” Dariusz Skawiński z Brenia Osuchowskiego. Złożona oferta opiewa na 1,84 mln złotych. Umowa na realizację zadania podpisana została we wtorek, 4 października. Inwestor ma 65 dni na przeprowadzenie zakładanych prac, których zakończenie przewidziane jest w pierwszej połowie grudnia.

Celem przeprowadzonej inwestycji jest rozbudowa drogi polegająca na: wzmocnieniu jezdni bitumicznej, budowie ścieżki pieszo-rowerowej i zatoki postojowej, przebudowie zjazdów indywidualnych i publicznych oraz oświetlenia ulicznego. Po przeprowadzeniu niezbędnych działań, nowa nawierzchnia bitumiczna jezdni umożliwi poprawę płynności ruchu samochodowego oraz zwiększy bezpieczeństwo ruchu pieszego i kołowego. Odwodnienie zostanie zapewnione przez nadanie odpowiednich spadków poprzecznych i podłużnych na tereny zielone oraz do istniejącego rowu przydrożnego.

 

450 TYSIĘCY DLA MAJDANU KRÓLEWSKIEGO

W przypadku Majdanu Królewskiego chodzi o przebudowę dwóch traktów gminnych na terenie Brzostowej Góry i Komorowa. Łącznie powstanie ponad 1,5 kilometra nowej nawierzchni asfaltowej. Pierwsze zadanie ma polegać na przebudowie drogi „Rozkopanej” w Brzostowej Górze na odcinku o długości do 0,80 kilometra. –Dzięki tej inwestycji skrócimy połączenie Brzostowej Góry z Komorowem i Porębami Dymarskimi – uważa Wójt Majdanu Królewskiego Jerzy Wilk. Aktualnie droga jest o nawierzchni z tłucznia kamiennego. Jak mówi wójt Majdanu Królewskiego Jerzy Wilk po przebudowie i położeniu asfaltu powstanie odcinek o podwyższonym tonażu. Droga gminna Komorów – Brzostowa Góra również zyska nowy dywanik asfaltowy. Ta z kolei na odcinku 0,78 kilometra. Jest ona łącznikiem obu sołectw i na pewnym odcinku łączy się również z drogą „Rozkopaną”.

Wszystkie inwestycje jakie realizujemy z samorządami zwiększają bezpieczeństwo przeciwpożarowe naszych lasów, zapewniają nam i służbom szybki dostęp do terenów leśnych a w efekcie mają istotny wpływ na prowadzoną przez nas gospodarkę leśną. Nie ukrywam jednak radości z faktu, że nasze inwestycje służą również okolicznym mieszkańcom – podsumowuje Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowa Dęba Kazimierz Kopeć.

26 KOMENTARZE

  • Jestem tego samego zdania. Po to Poseł Warchoł został wybrany żeby działać. Jak za długo go w Dębie nie ma to się podnosi płacz. Jak wróci z kasą i 4 nowymi etatami to również płacz. Ludziom nigdy nie dogodzi.

  • sowa, szkoda tylko, że jakiekolwiek działanie podejmują akurat tuż przed wyborami, by się promować zamiast działać przez całą kadencję :) No, ale jak widać nawet okruchy zrzucone ze stołu smakują :)

 1. A co się ten poseł Warchoł tak lansuje ? Pewno wybory się zbliżają i gdzie się nie wejdzie tam i on . Pewno nie długo na targach i na bulwarach będzie jabłka i kiełbaski rozdawał . Panie Pośle , mnie Pan nie kupi nawet 3 tonami wegla . Raz zagłosowałem na Pana i do tej pory żałuję

  • Działa to się lansuje. Jakby nic nie robił to byś pisał komentarze typu „a gdzie jest Warchoł”. Gość ściąga pieniądze do Dęby i bardzo dobrze.

  • Ile tam już lat Populiści i Socjaliści są u władzy? Osiem lat? Dlaczego jakiekolwiek rzeczy robione są akurat tuż przed wyborami, a nie w trakcie trwania kadencji? Smakuje kiełbaska wyborcza? To jedz do syta :)

  • Warchoł działa na szczeblu centralnym a radni z burmistrzem na szczeblu lokalnym. Jeśli współpracują i daje to korzyści dla gminy to po co tej hejt? Hejt dla hejtu?

  • Nie płaczę tylko po prostu się śmieję. W trakcie wyborów na prezydenta Rzeszowa pozował na wielce związanego z tamtym miastem, ale nie pykło, więc teraz lansuje się gdzie indziej :)

  • Żeby się śmiać to trzeba, by było mieć najpierw poczucie humoru, a Ty złociutki go nie posiadasz :) Z Warchoła też się śmiali, ale widzę, że już zapomniałeś :)

 2. Sowa – w małopolsce jak zaczeli wspólpracować na tych swoich szczeblach to takich pieniędzy się dorobili , że teraz prezenty po 1,5 mln zł sobie dają

 3. Sowa Ty nie żyjesz w realnym życiu bo w dzień śpisz a w nocy myślisz o pierdołach i taka z ciebie ptasia pierdoła . A po drugie co to za ptak sowa , jastrząb to zawsze jastrząb

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here