Nowy kompleks produkcyjno-magazynowy w ZM DEZAMET

18

Na terenie wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Zakładów Metalowych DEZAMET S.A. odbyła się uroczystość otwarcia nowego budynku produkcyjno-magazynowego. Projekt jest częścią planu rozwoju potencjału produkcyjnego przedsiębiorstwa, m.in. w ramach realizacji programów KRAB, RAK, KRYL oraz TYTAN.

 

Zakres zrealizowanych prac obejmował między innymi remont istniejących budynków polegający na przystosowaniu ich do obowiązujących wymagań oraz budowę potężnych, żelbetonowych obwałowań i innych elementów systemu bezpieczeństwa. Efektem jest uzyskanie przez ZM DEZAMET 1000 m2 powierzchni magazynowej, w której składowane będą pociski artyleryjskie oraz inne wyroby schodzące z linii produkcyjnych.

– Wieloletnie zamówienia na moduły ogniowe REGINA oraz RAK przekładają się nie tylko na wzrost konkurencyjności zakładów odpowiadających za te rozwiązania. System osiąga pełną skuteczność jedynie wtedy, kiedy posiada odpowiednią amunicję. Plan rozwoju ZM DEZAMET zakłada rozszerzenie możliwości produkcyjnych na dostarczanie amunicji nie tylko na potrzeby krajowych sił zbrojnych, ale także dla potencjalnych klientów zagranicznych – powiedział Hubert Stępniewicz, członek zarządu PGZ S.A.

W nowym budynku produkcyjno-magazynowym zastosowano m.in. zdalne zarządzanie budynkami przez system BMS z poziomu komputera. Pracownicy odpowiadający za bezpieczeństwo oraz utrzymanie ruchu zostaną automatycznie powiadomione za pomocą SMS lub /i e-maila o warunkach panujących na hali, w tym o każdej anomalii systemu czy awarii, jak np. przekroczenie zadanej temperatury czy dopuszczalnego poziomu wilgoci.

– W związku ze zwiększaniem się wolumenu zamówień na amunicję artyleryjską ze strony Sił Zbrojnych RP, musieliśmy uzyskać naturalnie dodatkową przestrzeń. Nowa hala pozwoli na „uwolnienie” miejsca w pozostałych budynkach, co otwiera przed nami możliwość dalszej rozbudowy mocy produkcyjnych pocisków artyleryjskich, ale także pocisków moździerzowych dla RAK-ów – powiedział Tomasz Wawrzkowicz, prezes zarządu ZM DEZAMET S.A.

Do budowy hali zużyto ok 1.600m3 betonu, 400 ton stali a w tzw. gabiony (specjalne kosze o szerokości 0,5m, mające za zadanie zabezpieczyć cały kompleks przed efektem fali uderzeniowej) zasypano ok 2.500m3 piasku.

Wśród zaproszonych gości byli wszyscy przyjaciele Dezametu, w tym poseł Zbigniew Chmielowiec Gratuluję zarządowi spółki kolejnej imponującej inwestycji.  – mówił parlamentarzysta. Przypomniał również o planach budowy alternatywnego dojazdu do zakładów (ulicy Śmiśniewicza). – Wspólnie z samorządem lokalnym jesteśmy na dobrej drodze by pozyskać wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych na to zadanie. Odnowimy również prowadzącą do Dezametu ulicę Szypowskiego. – zapewnia poseł Zbigniew Chmielowiec.

Na uroczystości obecni byli również: członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S. A. Hubert Stępniewicz,  przewodniczący Rady Nadzorczej Dezamet S. A.  Łukasz Malicki,  wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu Tomasz Miśko i Zygmunt Cholewiński, wicemarszałek województwa Ewa Draus, starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon,

ZM DEZAMET S.A. realizuje szereg kontraktów na dostawy amunicji dla Sił Zbrojnych RP, w tym kontrakt z 2019r. na dostawy 24 tys. pocisków artyleryjskich 155 mm do armatohaubic samobieżnych KRAB, produkowanych przez Konsorcjum spółek z GK PGZ pod przewodnictwem Huty Stalowa Wola S.A. oraz kontrakt na 40 000 szt. przeciwpancernej amunicji PG-15. W ostatnim czasie spółka zakończyła próby przy nowoczesnej amunicji dla 120 mm moździerzy samobieżnych RAK.

18 KOMENTARZE

 1. Produkcja niby rośnie, a miasto dalej się wyludnia… Co to za sukces, skoro dzieci z miasta uciekają, a starcy już tylko na śmierć czekają…. A ponoć te zakłady miały być miastotwórcze….

 2. Pg-15 uzywany w bwp jest starszy niż ja, a ja mam juz 31 lat 40 000 szt wyprodukowanych zaraz na zlom zabawek Pana Błaszczaka i to jest rozwój technologii w pgz

 3. A czy ktoś zajmie się jaki ma wpływ promieniowania na Dzieci po tych wystrzałach . Dzieci chore są ciągle po tych manewrach .. Czy pozostanie to jak czujniki powietrzna bez Echa

  • Mało odporne są i tyle w temacie, a ty zarzucasz na ćwiczenia na poligonie i próby w Dezamecie. Było tyle nie pić w młodości.

  • Co Ty pleciesz za głupoty ….. Smok też jest spowodowany niby czym też piciem że ludzie też chorują …

 4. Nie wiem czy to obecnie jest najważniejsze w obecnej chwili ludzie nie chodza w maskach na ulicy Kościuszki w sklepach spotyka się notorycznie ludzi bez masek pieczywo podają gołą rękę i tak jest mozna by wymieniać przykłady do znudzenia powinny być kontrole i na koniec wirus dla starszych ludzi jest zabójczy.

  • To niech ci starsi siedzą w domu jak się boją śmiertelnego wirusa lub robią zakupy w godzinach dla seniorów. Na razie widzę że SENIORZY zakupy robią rano co mieli robić młodzi chodzący do pracy a w godzinach dla seniora to siesta w sklepach. Jak chcesz to chodź w masce nawet wiadro możesz na głowę założyć jak ci pomoże

  • Jak dla mnie to nawet brudne majtki możesz włożyć na twarz , nic mnie to nie obchodzi Jeśli sam masz znikomy zasób plandemiczntch wiadomosci ,to odczep się od tych co potrafią myśleć samodzielnie , czytać ze zrozumieniem , szukać informacji i łączyć kropki.

  • Mieszkańcu , idź poskarżyć do proboszcza na tych niegrzecznych bez masek .Może cię wysłucha i pogrozi im palcem .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here