Pożegnalna sesja Rady Powiatu Tarnobrzeskiego

31
Źródło: Powiat

Na ostatniej w tej kadencji sesji spotkali się w minioną środę, 27 marca, radni powiatowi. Prócz stałych punktów programu, takich jak sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu Tarnobrzeskiego, interpelacje i uchwały,  były też podziękowania za współpracę.

Starosta Jerzy Sudoł poinformował radnych o trwających i kończących się powiatowych inwestycjach. Wśród nich znalazła się wymiana windy w budynku Centrum Wsparcia i Rehabilitacji Społecznej w Gorzycach, której odbiór techniczny zaplanowano na 4 kwietnia tego roku. Przypomniał też o  kończących się inwestycjach drogowych, czyli o rozbudowie drogi powiatowej relacji Stale – Alfredówka w Alfredówce, która potrwa do 31 maja tego roku, budowie i przebudowie dróg dojazdowych w ramach scalania gruntów w Woli Baranowskiej (zadanie zakończone zostanie 30 kwietnia br.), przebudowie drogi powiatowej relacji Padew Narodowa – Wola Baranowska  w Ślęzakach (koniec zadania przewidziano na 6 maja br.) oraz o przebudowie drogi powiatowej relacji Grębów – Stany, w Krawcach, która zakończy się 30 lipca br.

Wśród realizowanych w powiecie inwestycji znalazły się też zakup sprzętu medycznego dla Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie za kwotę niemal 590 tysięcy złotych, który zostanie sfinalizowany do 2 maja tego roku oraz opracowanie dokumentacji projektowej zagospodarowania poscaleniowego w Kaczakach.

W trakcie sesji radni podjęli uchwały m. in. o przyznaniu pomocy finansowej dla wszystkich gmin na zadania własne dotyczące ochrony przeciwpożarowej, czyli na wsparcie jednostek  OSP. Przypomnijmy, że taką pomoc jednostki OSP otrzymywały co roku przez całą kończącą się kadencję.  Dzięki tej uchwale każda z gmin  otrzymała po 25 tysięcy złotych.

Sesja zakończyła się podziękowaniami za współpracę z radnymi i Zarządem Powiatu   złożonymi przez przewodniczącą Rady Powiatu Krystynę Rusin . – Łączyła nas troska o rozwój gmin i naszego powiatu. – mówiła przewodnicząca rady. – Mamy tę satysfakcję, że udało się  zrealizować wiele ważnych zadań dotyczących infrastruktury drogowej, czy też inwestycji w szpital powiatowy.

Starosta Jerzy Sudoł dziękując za współpracę wyraził nadzieję, że dla powiatu  były to dobre lata i przypomniał jak rok do roku rosły kwoty wydawane na inwestycje, z 6 milionów w 2019 do 38 w roku 2024. – Chciałem podziękować wszystkim radnym za dbanie o swoje gminy i służbę mieszkańcom – mówił Jerzy Sudoł. – Czasem różniliśmy się , ale to jest normalne, macie swoje zdanie, które powinniście wyrażać w sposób dobitny. Sesje prowadziły nas do kompromisu, który jest bezcenną wartością, bo przecież możemy się różnić, ale jednocześnie wypracowywać stanowisko, które ma służyć mieszkańcom naszego powiatu.

Nie zabrakło też życzeń zdrowych i błogosławionych świąt.

Źródło: Powiat tarnobrzeski

31 KOMENTARZE

 1. My również żegnamy pana Starostę Sudoła i jego załogę. Tęsknić nie będziemy, a te 5 letnią porażkę zapamiętamy na długo.

 2. Nie wyremontowali ulic 1 Maja i Mickiewicza, odrzucili petycję w sprawie wydziału komunikacji. Najłatwiej postawić kamień w środku miasta i przeciąć wstęgę, udając że się coś robi. I na koniec zapytam. Czy to uczciwe, że pan Sudoł wrzuca na swoją ulotkę zdjęcie sprzed kilku lat jak był młody? Pan już nie jest młody. Ma pan 70 lat. Niech się pan nie ukrywa za archiwalnymi zdjęciami bo to pokazuje jakie jest pańskie podejście do mieszkańców.

  • Mickiewicza to jakaś porażka, zresztą można by to inaczej przemyśleć i zrobić fajną fontannę,bpokazac starą kostkę, zrobić skwer. Zamiejscowy wydział komunikacji byłby super pomysłem, ludzi by przyjeżdżali chodziki do sklepowy tu i kasa by została ale po co..Do tego teren pod wieżą ciśnień niby wizytówka Miasta a woła o pomstę do nieba. Można by też ożywić ten teren pod mini muzeum, COP, park, zrobić ławeczki, droga przez las na Dezamet jest też jakoś nikt nie myśli o tym a raczej o kolejnych kamykach stawianych w mieście.

 3. Sudołowi też pasuje podziękować za skrajną nieudolność przez lata starostowania dbał o wszystko tylko nie o Dębe. Prestiżowe liceum , dom starców, zadłużony szpital i dziury w jezdni z poniemiecką kostką . Powinien kandydować na Wójta w Majdanie tam ma wszystko zrobione.

 4. Jest u nas rada kobiet może powinna być Rada Starców żeby się dziadkom nie nudziło . Taki matrix specjalnie dla nich w piwnicy w gminie ,niby rada – niby uchwały

  • Przecież jest rada seniorów która kieruje niejaki p. Hałka kandydat na radnego i związek emerytów jest te dziadki mają lepsze życie towarzyskie niż młodzi

 5. „Coś jest nie tak z mieszkańcami” . Nie wstyd wam za Pana Marka drodzy kandydaci na radnych z jego komitetu? Rozumiem ze sie z tymi słowami utożsamiacie . Skoro nikt za te słowa nie przeprosił. Myślicie ze ludzie tego nie pamiętają.? Wstyd!!!!

 6. A ja się pytam obecnego burmistrza i kierownika od odbiorów: Kiedy naprawicie Chodnik na Śmiśniewicza? dalej płytki latają pod kołami roweru. \To sie nie zagęści!

 7. Być tyle lat w starostwie i nie robić nic . Można wykuć popiersia w tym kamieniu pod basenem Miały by dziadki swoją skałę jak w Ameryce . Jacy Ojcowie Narodu taka skała . Sudoł zawsze kojarzy się ze skamieliną pod basenem . Taki kamień to z myślą o młodych zawsze można się odlać po rozrywkowej nocy w krainie prohibicji

  • A potem może być powiat, sudoł, ordon… Byle tylko RKL nie ruszać…

 8. Coś jest nie tak z tymi kandydatami niby pracował w Ameryce Austalji a żona paliki wbija na mieście z plakatami radnych z łapanki. Pewnie jeżdżą na wizach turystycznych nie zarobkowo . A Dietla radnego skromniutka czy to nie było 20 zł , mało na młotkowego a radni marka sami się wstydzą

 9. Są jakieś dane ile razy byli na sesjach bo sudoł tylko po złomach chodzi źięba w sklepie siedzi albo żarówki zmienia w obiektach powiatowych Kołodziej też złomiarz na sprawy powiatu to raczej nie ma czasu

 10. Proszę popatrzeć na kandydatów do Rady Powiatu przed nami wybory większość z nich to przypadek nawet programu żadnego nie mają. Mamy problem bo ludzie głosują na tego co znają lub na rodzinę przez to w powiecie znajdują się ludzie z przypadku. Niektórzy kandydaci społecznie się nie udzielają lub nie mają czasu bo prowadzą biznesy. A potem ludzie żądają żeby ktoś im drogi robił – to jest śmieszne i nie dorzeczne.

 11. A ja powiem tak że dobra kandydatka do powiatu jest p. Iwona Strojek dzięki niej szkoła pod zakładami jest prestiżowa i wprowadziła szkołe w Oxforda. SOK też jest dobrze kierowany i 100 razy lepsze imprezy są organizowane niż za poprzednika

  • zgadzam sie Pani Iwona jest odpowiednią osobą na to stanowisko -Radny Powiatowy, nasz głos ma

  • Bo to p. Strojek powinna zostac burmistrzem a nie ktos z tej pozal sie boze swietej trojcy

 12. Jeden z kandydatów ładnie to ujmę przetrzymuje lub od 7 lat po prostu pilnuje na swoim koncie pieniądze zbierane latami ( na festynach, zbiórkach) na uzdolnioną młodzież: z orkiestry i mażoretek nie którzy twierdzą że ok 50 tyś. Wpłacane były przez rodziców z pełną ufnością . A w ulotce pisze, że się udziela społecznie. Szkoda tylko najbardziej dzieci i ich rodziców, którzy latami udzielali się, a mieszkańcy ochoczo wspomagali tą Inicjatywę

 13. Cóż urok osobisty na bank -wszystko pod dywan i można kandydować. Na prawdę szkoda tych dzieci z Chmielowa bo mogłyby sobie za instrumenty kupić pojechać gdzieś. Szkoda dzieci, że ich tak ktoś w konia zrobił, tyle lat pracy.

 14. Bo jedno i drugie pasuje gdy się czyta twoje wpisy… Tylko jak ty tą racicą naciskasz klawisze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here