Przedsiębiorcy wynajmujący lokale gminne zapłacą symboliczny podatek

6
pexels

Pandemia koronawirusa COVID-19 oraz wprowadzenie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, czego skutkiem jest wprowadzenie przez rząd szeregu zakazów i ograniczeń w przestrzeni publicznej, spowodowało zamknięcie wielu branż wśród przedsiębiorców, prowadzących działalność gospodarczą w gminnych lokalach użytkowych.

W celu ochrony ludności przed zarażeniem się wirusem COVID-19, zamknięto w kraju m.in. teatry, galerie handlowe, kina, obiekty sportowe, ale także małe, czasami kilkuosobowe, zakłady gastronomiczne, zakłady fryzjerskie, zakłady kosmetyczne, gabinety fizjoterapeutyczne i szereg innych. Mieszkańcom ograniczono możliwość swobodnego przemieszczania się i wychodzenia z domów. To wszystko razem powoduje kłopoty finansowe przedsiębiorców działających na terenie naszego miasta i gminy. Mając na względzie troskę o zachowanie miejsc pracy, zapobieżenie przed zamknięciem małych zakładów usługowych i handlowych, chcąc wesprzeć małych przedsiębiorców w chwilach, w których zagrożona została możliwość prowadzenia przez nich działalności gospodarczej, burmistrz miasta i gminy zminimalizował stawki miesięcznego czynszu za wynajmowane od gminy lokale użytkowe. W okresie dwóch miesięcy, tj. w kwietniu i maju bieżącego roku, wysokość opłaty za czynsz wynajmowanego od gminy lokalu użytkowego wynosić będzie symboliczne   1 zł + 23% VAT. Do tej pory ulgą tą objęto 15 przedsiębiorców.

UMiG

6 KOMENTARZE

  1. Poczta Polska wysyla maile do gmin i miast z prosbą przekazania danych….czy burmistrz je podal? Prezydent Rzeszowa odmowil argumentując to ochroną danych osobowych . jak sie ma spraea w Nd? Ktos wie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here