Ruszyła przebudowa remizy OSP Jadachy

10

Trwa przebudowa starej części remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadachach.

Do połowy listopada 2020 r. wykonawca – firma TREEBUD Sp. z o.o. z Myślenic wyremontuje starą część remizy. W ramach prac wymienione zostaną okna, instalacja sanitarna i elektryczna, zostaną docieplone ściany oraz zrobiona elewacja nawiązująca do nowej części budynku wraz z opaską. Wejście do budynku zyska pochylnię jako ułatwienie dla niepełnosprawnych. W ramach prac zostanie także przebudowane podparcie konstrukcji stropu w sali zebrań.

Na rozbudowę i przebudowę budynku OSP Jadachy wraz ze zmianą geometrii dachu i zmianą sposobu użytkowania pomieszczenia garażowego z przeznaczeniem na pomieszczenie biurowe i magazynowe Ochotnicza Straż Pożarna w Jadachach otrzymała od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej 100 tys. zł dofinansowania.

To kolejny etap realizacji zadania, w wyniku którego już powstały dwa boksy garażowe i zaplecze sanitarne dla druhów. Wykonana będzie modernizacja sali szkoleniowej oraz pomieszczeń kuchennych, a pomieszczenie garażowe zaadaptowane zostanie na magazynek i „służbówkę” dla Zarządu jednostki. Ponieważ strażakom udało się pozyskać dotację, uruchomione zostały także na ten cel środki gminne. Zadanie powinno być rozliczone do końca roku, a całkowity koszt remontu to 267 tys. zł.

Dziękuję kolegom radnym za wsparcie tej inwestycji i zarezerwowanie niezbędnych środków w budżecie gminy. Dziękuję również posłowi Zbigniewowi Chmielowcowi za pomoc w pozyskaniu środków zewnętrznych – podsumowuje radny Tomasz Wolan.

Umig/rek

10 KOMENTARZE

  1. Znowu ten wolan i znowu kasa na Chmielów i Jadachy. Na Cygany znowu nic. Żeśmy se radnego w Cyganach wybrali. Nic nie jest w stanie załatwić tylko się kłóci z innymi radnymi a jedyną uchwałę jaką wniósł to podwyżkę pensji dla burmistrza. A idź z takim radnym. Cygany chętnie wymianą Tomczyka na Wolana.

    • Nie chwalta już tak tego Wolana. Ma wjenkszość w radzie to robi w Jadachach. Marian większości nie ma i nie ma jak robić. To co się czepiać Mariana. Jaki jest to każdy widzi. Jakby mógł to by zrobił i byłby jak Wolan. Może w następnej kadencji uda się pani radnemu Marianowi Tomczykowi zrobić coś dla Cygan. Więc jeszcze tylko 4 lata.

  2. Słabiutko, bo u nas w straży baranowski to komfort – co wieś to pałace, full wypas, a że co innego zdycho co krok to już inny problem. Szkoda że nie mota mazura w Nowy Debie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here