Spotkanie w sprawie budowy obwodnicy Nowej Dęby

82
Fot: Pexels

Wrocławskie Biuro Projektów Drosystem Sp. z o.o. działając w imieniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie, zaprasza wszystkie zainteresowane strony na spotkanie informacyjne dotyczące projektowanej obwodnicy Nowa Dęba w ciągu drogi krajowej nr 9.

Spotkanie odbędzie się w dniu 21-09-2021r. o godz. 17:00 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie przy ul. Żeromskiego 2.

Na spotkaniu będzie obecny Projektant oraz przedstawiciel Inwestora GDDKiA w Rzeszowie. Podczas spotkań będzie dokonywany zapis audio i wideo.

W Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz w Urzędzie Gminy Majdan Królewski, a także na stronie internetowej:
https://www.gov.pl/web/gddkia-rzeszow/akcja-informacyjna—obwodnica-nowej-deby zostaną udostępnione wstępne przebiegi poszczególnych wariantów, z którymi zainteresowane strony mogą się zapoznać się od dnia 14.09.2021 r.

Uwagi, wnioski i zastrzeżenia do przedstawionych wariantów przebiegu obwodnicy zainteresowane strony mogą zgłaszać na spotkaniu informacyjnym w w.w. terminie lub w formie pisemnej na formularzach opinii.
Wzory formularza opinii uwag udostępnione będą w Urzędach Gmin, stronie internetowej:
https://www.gov.pl/web/gddkia-rzeszow/akcja-informacyjna—obwodnica-nowej-deby
oraz na spotkaniu informacyjnym w dniu 21.09.2021 r.

Podpisane formularze zgłaszania uwag, dotyczące przedsięwzięcia należy przesyłać w terminie 14 dni od daty spotkania informacyjnego pocztą na adres: WBP Drosystem Sp. z o.o., ul. Milicka 1, 51-127 Wrocław lub pocztą elektroniczną na adres: drosystem@drosystem.pl
Przesłane formularze, podpisane i zaopatrzone w adres, zostaną przeanalizowane i w przypadkach uzasadnionych, tj. możliwych do zastosowania ze względów technicznych, prawnych, środowiskowych i finansowych – zostaną uwzględnione.

82 KOMENTARZE

  • Budowanie to Duże słowo – mała kosmetyka i pewnie z tego co widać miejsc parkingowych specjalnie nie przybędzie! Powiedziałbym prowizorka która nadal będzie powodować parkowanie poza miejscami wydzielonymi a za 2 – 3 lata dalsza przebudowa i wywalanie kasy podatników!!!

  • ,,Anonim
   15 września 2021 at 06:49
   Rej o czy ty pitolisz, tu jest mowa o obwodnicy tumanie,,
   Przyganiał kocioł garnkowi a sam smoli.
   Nie bardzo wierzę że maleńki ,wielkości łepka od szpilki mózg Anonimia zrozumie przysłowie o kotle i garnku.
   Jeżeli tempo prac przy obwodnicy będzie takie jak przy budowie parkingu to jeszcze długo nie pojedziemy obwodnicą Nowej Dęby. Anonim poniał sens wpisu internauty @ Miki Rej?

 1. gmina buduje na swojej ziemi także remont jest tam gdzie może -pozostałe tereny są spółdzielni TSM – gdzie z z tego zo mi wiadomo też ma robić parkingi także spokojnie Miki

 2. Do mnie przemawiają warianty idące przez naszą gmine. Warianty nr 2,4,5 są najlepsze dla rozwoju miasta i strefy. Nie wyprowadzajmy tak ważnej drogi ( DK9) poza nasze miasto i gmine.

  • Zgadzam się z tym że tylko warianty 2,4 i 5 mają sens. Jeśli chcemy żeby wogole ta obwodnica powstała to musimy patrzeć realnie. 10 km czy max 12 km to wszystko co rząd może sfinansować. Na wariant 8 który ma 17 km pieniędzy nie ma i nie będzie. A jeśli do tego zmieni się władza na te która nie lubi Podkarpacie to już całkiem nie będzie szans na taki metraż. Dlatego zamiast marzeń i rojeń weźmy to co jest możliwe do osiągnięcia.

  • Jak to co? Kantuje ludzi jak się tylko da! Panie tam pracujące, źle sformowane- spacerujące, piją tylko kawkę i to nie tylko w pracy ale w domu, a ludziska na to dziadostwo pozwalają. I ciągłe podwyżki wszystkiego co się da, bo trzeba nierobów utrzymać! Kiedy to się skończy?!Raczej nigdy, bo to sama rodzina i znajomki z powiązaniami w zarządzie. Nie ma szans żeby ktoś z „zewnątrz” się mógł dobić!

 3. Jeżeli Tarnowska Wola prześpi te konsultacje i nie wyprowadzi obwodnicy do Jadach,to dalej będą cierpieć z dużym ruchem przez wieś.Jedyna okazja aby zmniejszyć natężenie ruchu przez wioskę

 4. Jakoś nie chce mi się wierzyć że mieszkańcy rozalina pozwolą sobię na budowę drogi przy ich domach. O wojowniczych mieszkańcach huty Komorowskiej nie wspominając. Trzeba tak rysować drogę żeby była z daleka od domów a nie przy domach.

  • Co oznacza przy domach? Dla jednego przy domu to będzie 10m, dla drugiego 100m, a dla kolejnego 300m lub 1 km. W tej chwili droga krajowa Nr 9 przechodzi przez ND w odległości 10m od niektórych domów i 30m od niektórych bloków. Mieszka tam kilkaset osób. Jeśli liczyć 300m od drogi to już mamy większość mieszkańców ND. Nowa trasa powinna być dalej od miasta i wariant 8 to spełnia. Oczywiście nie każdego zadowoli, ale jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził.

 5. Po jakiego ………zatrudniać projektantów,płacić niemałe kwoty firmie drosystem,ogłaszać społeczne konsultacje kiedy na stronie infonowadeba tylu biegłych w temacie fachowców.
  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powinna zlecić opracowanie „fachowcom”z infonowadeba wszak tu są najlepsi znawcy tematu, pozostała reszta to diesle.

  • I kto taką trasą pojedzie? Kierowcom bardziej się opłaci jechać normalnie a nie skręcać i nadkładać drogi

 6. Jestem za tym abyście wybrali wariant 8 bo on daje pewność że ta obwodnica nigdy nie powstanie, a mi na niej nie zależy bo uważam że doprowadzi do degradacji miasta. 17 kilometrów obwodnicy to mrzonka. Na każdą z gmin która weszła do programu 100 obwodnic przypada 9 km obwodnicy. Każda z miejscowości wie, że to o wiele za mało. Każda z nich walczy o dodatkowe 3 lub 5 kilometrów. W efekcie zwiększają się koszty programu. I o to nagle Nowej Dębie zwiększą z 9 kilometrów o prawie drugie tyle? Gratuluję fantazji. Realne jest tylko pierwsze 5 wariantów. To o nie możecie się kłócić między sobą.

  • Pamiętam nierządy POPSL, jak pieniądze były zakopane i nic się nie dało, poza podwyżką VAT i wieku emerytalnego.

  • Logika

   Wytłumacz mi logicznie jak obwodnica zdegraduje miasto? Głogów ma obwodnicę i jakoś dobrze sobie radzą bez tysięcy samochodów przejeżdżających przez środek miasta. Wytłumacz mi to logicznie co to spowoduje? Inwestorzy będą mieć lepszy i szybszy dojazd, nie chodzi im o to żeby obwodnica była jak najbliżej centrum, wystarczy że będzie łącznik że strefa i tyle.

 7. Ta droga nigdy nie powstanie. Dlatego radzę radnym i burmistrzowi uważać, aby nie zrazić sobie ludzi podczas tych pseudokonsultacji. Napuścicie ludzi na siebie, wszyscy sobie będą skakać do gardeł ale to wy oberwiecie za to przy wyborach.

 8. Tylko wariant przez poligon.
  Z dala od terenów zurbanizowanych.
  Znaczenie strategiczno-obronne.
  Najmniejsza uciążliwość dla otoczenia.
  I inne takie.

  • Jestem tego samego zdania. Albo pójdzie przez poligon bo tam nie mieszkają ludzie, albo będzie jedna wielka wojna pomiędzy ludźmi, skłócanie mieszkańców i blokowanie tego projektu nawet u brukselskich ekologów. Jak wkur**cie ludzi jakimś wariantem to ludzie się będą bronić wszelkimi dostępnymi sposobami. Poligon to jedyne wyjście które nie skłóca ludzi.

  • Skoro jesteś tak wyrozumiały to zaprojektujmy ją w okolicy twojej chałupy. Większość mieszkańców Nowej Dęby tego oczekuje.

  • Niektórzy na tych działkach, i tych w pobliżu za sprzedaż państwu nieźle zarabia za te ugory

 9. WARIANT 8 – to prawdziwa obwodnica. Wlot w Komorowie, wylot za Jadachami.
  Obwodnica ma przenieść ruch Tirów daleko od miasta i przyspieszyć trasę z Rzeszowa na północ.

  • A tutaj myślą że to zniszczy miasto jak nie będzie tyle samochodów przejezdzac przez środek miasta. Nikt nie mowi czemu tak uważa ale pełno takich tutaj.

 10. to ządna obwodnica to zwykła droga nie potrzebna ludzie nie pozwola robic będzie strajk nie dadza niszczyc niczego i koło domów nie będzie ani przez las nie będzie wycinania lasów .

 11. Tylko warianty 2,4 i 5 mają sens. Nie odepchną przyszłych inwestorów z Dęby. Potrzebna jest odwodnica ale nie taka jak przy wariacie 8. Przy tym wariancie Dęba będzie tylko pokrzywdzona jeśli chodzi o przedsiębiorców. Pazatym idzie zaraz kolo domów w Rozalinie. Nie wierze że oni by się zgodzili aby zaraz koło domów chcieli by mieć taką drogę. Zamiast spokoju będą mieć ogromny hałas. Taka droga ma isc bardzo daleko od domów
  Pozatym popatrzcie sobie ze w okolicach obwidnic przy deszczach są podtopienia. A chyba nie zgodzą się na dodatkowo coś takiego ze przez całe życie obawa ze mogą powstawać podtopienia ich domów.

  • Przecież to zwykła droga będzie. Taka sama jak krajowa 9. Po jednym pasie w każdą stronę, nowy asfalt i tyle.
   A jak teraz mieszkańcom Dęby, ul. Rzeszowskiej i Tarnowskiej Woli pod oknami przejeżdża tysiąc tirów dziennie to jest OK?
   Krakowa droga przy samym płocie szkoły i przedszkola! To jest ok?
   TYLKO WARIANT 8 – JAK NAJDALEJ OD MIASTA

  • To, że chcesz się pozbyć hałasu spod swojego domu nie oznacza, że ktoś inny zgodzi się na to by ten hałas przyjąć pod swój dom. Wariant 8 oznacza, że mieszkańcy Rozalina będą mieli koszmar którego Ty chcesz się pozbyć. Rozumiem Cie, że chcesz się tego koszmaru pozbyć. Ale nie wciskaj go innym. Wariant nr 9 jest najlepszy bo idzie przez poligon a tam nikt nie mieszka. Każdy inny wariant przebiega przez tereny NATURA2000 czyli chronione. Te obwodnice mają być budowane ze środków unijnych. Urzędasy brukselskie są bardzo wrażliwe na dobro polskiej przyrody. Wystarczy, że do gry włączą się ekolodzy i zobaczysz obwodnicę jak świnia niebo. Ludzie myślą życzeniowo a nie realnie, dlatego większość poprze wariant nr 8 który jest najdłuższy, a więc najmniej realny do wykonania chociażby ze względów ekonomicznych i bardzo łatwy do zablokowania ze względów ekologicznych. Zróbcie sobie screena tego komentarza, żeby później nie było, że nikt was drodzy marzyciele nie ostrzegał i nie próbował sprowadzić na ziemię.

 12. To ma być obwodnica Nowej Dęby a nie Jadachów, Tarnowskiej, Majdanu. Tylko warianty 2, 4 i 5 spełniają podstawowy warunek czyli odwodnica Nowej Dęby. I burmistrz i radni powinni o to zadbać. Ten warian 8 to jakiś głupi żart..Nierealny do zrealizowania. Tylko warianty 2,4,5 powinny byc brane pod uwagę.

 13. Ktoś rano tarasował drogę do Majdanu i rozrzucał gnój, tyle ze na drodze. Każda opcja obwodnicy będzie dobra, gdy nie będzie na niej takiej 'biżuterii rolniczej’

 14. popieram po co nam obwodnica obok samego miasta! tym bardzie ze przetnie droge do pracy na strefe. porażka – tylko poza miasto jak najdalej

 15. Mam wrażenie ze wiekszosć osób piszących tutaj jest z majdanu i huty. Przypominam..to obwodnica ND! Dla Nas najlepszy to wariant 2,4,5 i tak bedzie. To ważna droga i nie dajmy jej wyprowadzic poza miasto i gmine bo tak chce państwo z rkl.

  • jak ty widzisz wariant 2 za dobry??? przeniesienie ruchu z miasta w inną część miasta. To nie jest obwodnica wariant 2. Wpisz sobie w Google „obwodnica” żeby zrozumieć jej pojęcie i znaczenie.

 16. Nie będzie wariantu nr 8, jest zbyt oddalony od ND i za dużo by kosztował :) Będzie wariant 2,4,5 tak jak chcą mieszkańcy NOWEJ DĘBY . A przecież to obwodnica Nowej Dęby nie majdanu i tarnowskiej. Ludzie nie są aż tak głupi i będa walczyć żeby nikt nie wyprowadzał nam drogi poza nasze tereny.

  • Nie wiem czy ktoś sobie jaja robi czy jest tak „inteligentny”. Obwodnica ma omijać miasto i na całym świecie i w Polsce każdy chce żeby właśnie omijają jego tereny była blisko ale poza miastem a u nas takie bzdury typu że miasto straci ale jak? 8 wariant omija wszystko mamy czysty teren, z bliska obwodnica, zrobimy krótki łącznik ze strefa i mamy idealne warunki na firm, a jak zrobimy przez środek miasta to mamy to samo co teraz w innym miejscu i poprzecinane tereny dla wojska, strefę i tereny inwestycyjne, strefę ochronną wody, to głupota tak budować.

 17. Po dzisiejszym spotkaniu i wypowiedział GDDKIA wariant 8 definitywnie odpada po ich stronie. Wprost powiedzieli,że ten wariant nie spełnia wymogów zamówienia i podpisanej umowy.

 18. Widzę że komuś bardzo zależy żeby nie było wariantu 8 i dlatego pisze ciągle komentarze zniechęcające do tego pod różnymi nickami. Ale fakty są takie że to jedyny wariant który opłaca się zarówno mieszkańcom (bo nie będzie hałasu) jak i kierowcom (bo to faktycznie skróci drogę i czas jazdy). Pozdro

  • Mnie ten wariant nie odpowiada, won z obwodnicą przez las a nie zamieszkałe tereny. A ty jak chcesz to zamieszkaj sobie na środku tej pożal się boże obwodnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here