Utwardzono drogę leśną z Nowej Dęby do Rozalina

15

Dobiegły prace związane z wyrównaniem i utwardzeniem drogi łączącej sołectwo Rozalin z Nową Dębą. Będzie ona stanowić alternatywny dojazd do miasta gdyby z jakiś względów doszło do blokady Drogi Krajowej nr 9.

Ostatni remont mostu na Drodze Krajowej nr 9 w Nowej Dębie, po raz kolejny przypomniał o konieczności budowy alternatywnego dojazdu do miasta dla mieszkańców sołectw. Gigantyczne korki spowodowały, że polna droga „Dębska” (taka jest jej oficjalna nazwa) odżyła na nowo. –W ubiegłym miesiącu Rada Miasta przegłosowała zmiany w budżecie gminy, które umożliwiły wyrównanie i utwardzenie tej drogi. Zadanie wykonała firma REMET BUILDING za kwotę 40 tysięcy złotych. – informuje Tomasz Dziemianko, przewodniczący komisji inwestycji i gospodarki przestrzennej. Jak dodaje, w ostatnim okresie utwardzono sporo kilometrów dróg, w tym drogę do gruntów rolnych w Tarnowskiej Woli czy ulicę Ogrodową stanowiącą dojazd do ogrodów działkowych, o którą na wnioski mieszkańców zabiegał radny Paweł Grzęda. Ważne by wykonane drogi gruntowe co roku pielęgnować by jak najdłużej służyły mieszkańcom.

 

Zobacz również:

1. „Alternatywny dojazd do miasta? Ta droga jest ważna dla mieszkańców sołectw

2.”Droga przez las do Rozalina zostanie utwardzona

15 KOMENTARZE

 1. No i utwardzili przy tej okazji brakujące ca 80 m Zarzecza, gdzie łączy się z Kolejowa, a do tej pory wielkie błoto i doły tam były ! Ciekawe na jak długo to wystarczy ? Co za laska .po rękach burmistrzuniui mój całuje i do nóg padam

 2. U naszych sąsiadów w gminie Baranów Sandomierski i Majdan Królewski asfalt leży na praktycznie każdej bocznej czy tam przez las drodze, te które biegną do nas kończą się wraz z granica naszej gminy, bo u nas na topie jest utwardzenie na chwilę czyli do pierwszego deszczu. Jak w tamtych gminach jedziemy może i wąskim asfaltem ale asfaltem, tak w naszej jedziemy szeroką, błotnista i wyboistą żwirówką. Coś tu jest nie tak!

  • To prawda Burmistrz Baranowa Sandomierskiego chciał dopłacić do drogi na naszym terenie by połączyć Ślęzaki z DK9 w Jadachach. Po stronie gm. Baranów Sand jest droga asfaltowa po naszej stronie doły i błoto. To połączenie skorciło by dojazd mieszkańców do pracy i służb ratowniczych. No ale o czym można porozmawiać z naszym Wiesławem. Przecież on wie najlepiej.

 3. Czym ten film kierowca nagrywał? jakiego urządzania używał – tzw. telefon komórkowy podczas jazdy? Czy nagrywał np GoPro bo tak już mógł komóra nie??
  chyba telefonik na drodze publicznej…

 4. Czym ten film kierowca nagrywał? jakiego urządzania używał – tzw. telefon komórkowy podczas jazdy? Czy nagrywał np GoPro bo tak już mógł komóra nie??
  chyba telefonik na drodze publicznej…

 5. Nagranie nie za bardzo mam kamerkę jak wielu innych i zobaczymy może będzie lepiej.Gdyby te droge pokryć asfaltem to by było super by było nowe okno na świat dla rowerzystów bo trasa na Budy spalona Ruch AUT jest duży i prędkości aut czesto i GRUBO ponad 100 km.h i częste wymuszenia kierowców sam i inni doświadczyliśmy takiego wymuszenia.

 6. Niby to otwiera się okno na świat a w centrum zamyka się drogę dla mieszkańców osiedla Północ.Ulica Korczaka nie jest chyba jeszcze czyjąś własnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here