Większość mieszkańców Nowej Dęby za likwidacją Straży Miejskiej

125

16-01-2013


Dobrze oceniamy Straż Pożarną i Policję, ale negatywnie Straż Miejską. Większość z nas domaga się likwidacji Straży Miejskiej.Prezentujemy częściowe wyniki ankiety na temat bezpieczeństwa w mieście i gminie Nowa Dęba.

Ankieta była przeprowadzona w dniach od 5 września do 10 października 2012 roku. Wzięło w niej udział 556 osób. 529 z nich zadeklarowało, że jest mieszkańcem gminy Nowa Dęba i to właśnie ich arkusze były brane pod uwagę przy analizie wyników.

W celu uzyskania jak największej liczby odpowiedzi podjęto akcję promocyjną w lokalnych mediach. Artykuły o ankiecie ukazały się w dzienniku Echo Dnia, portalu www.infonowadeba.pl oraz w Radiu Leliwa. Prośba o zamieszczenie informacji o ankiecie została także wysłana do Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba i Samorządowego Ośrodka Kultury, jednak obie instytucje bez udzielenia jakiejkolwiek odpowiedzi nie zdecydowały się na zamieszczenie informacji.

Celem ankiety było znalezienie odpowiedzi na pytania dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy Nowa Dęba oraz dokonanie oceny działalności instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w gminie. Chcąc zagwarantować maksymalnej bezstronności badań ankietę przygotowano w oparciu o portal www.ankietka.pl, który gwarantował także bezpieczeństwo przechowywanych danych.POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA

15 % badanych zdecydowanie dobrze ocenia poziom bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. 40% ankietowanych oceniło iż żyje w miejscu „raczej” bezpiecznym. W sumie 55% respondentów czuje się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania (osiedle, ulica). Niepokojący może wydawać się fakt, że aż 42% spośród osób wypełniających ankietę negatywnie postrzega stan swojego bezpieczeństwa w najbliższej okolicy.

46% osób biorących w badaniu pozytywnie ocenia stan bezpieczeństwa w gminie Nowa Dęba. Również 46% dokonując oceny stanu bezpieczeństwa w gminie zaznaczyło odpowiedź „raczej źle” lub „zdecydowanie źle”.

OCENA PRACY PODMIOTÓW ODPOWIEDZIALNYCH ZA BEZPIECZEŃSTWO


Jak wskazuje powyższy wykres 81,48% mieszkańców biorących udział w badaniu negatywnie ocenia prace Straży Miejskiej („zdecydowanie źle” lub „raczej źle”) Jedynie 9,83% ankietowanych pozytywnie ocenia prace Straży Miejskiej.


Prawie 79% ankietowanych jest za likwidacją Straży Miejskiej!


49,34% mieszkańców dobrze ocenia pracę nowodębskich policjantów. Negatywną ocenę wystawiło 38% ankietowanych

———————————————————————————————-

Zdecydowanie najgorszą ocenę otrzymała nowodębska Straż Miejska. 81,48% mieszkańców biorących udział w badaniu negatywnie ocenia pracę Straży Miejskiej („zdecydowanie źle” lub „raczej źle”) Jedynie 9,83% ankietowanych pozytywnie ocenia pracę Straży Miejskiej. Prawie 79% ankietowanych jest za likwidacją Straży Miejskiej!

125 KOMENTARZE

 1. Sądze bolo że jestes w błędzie jestem tam co tydzien i syf jest tam nieziemski, popytaj mieszkańców Stalowej Woli ,a wówczas byś już tego nie napisał. Ale dopiero czas wszystko pokazuje i pokazał !

 2. [quote]popytaj mieszkańców Stalowej Woli[/quote]

  Tak się składa, że mieszkałem w Stalowej Woli bo studiowałem tam na KUL-u i nikt za Strażą Miejską nie tęskni.

  A skoro większość w Dębie negatywnie ocenia SM to chyba coś z tą służbą jest nie tak? Wychodzi na to, że tylko sami strażnicy i ich rodziny są za utrzymaniem tego tworu.

  Cieszę się, że policja wypadła dobrze. To efekt odmłodzenia tej formacji w naszym mieście.

 3. i co z tego "chipotetycznie" że zostanie zlikwidowana straż,budżet na tym zyska ale czy policja z tego powodu będzie bardziej chronić nasze miasto? powątpiewam…

 4. 0,5 miliona piechotą nie chodzi. W ciągu 2 lat za 0,5 miliona mamy blok komunalny. W ciągu 1 kadencji mamy więc 2 bloki komunalne. Wolę mieszkania dla młodych rodzin i rozrost miasta niż nikomu nie potrzebną straż miejską.

  Ewentualnie za 0,5 miliona można postawić troszkę placów zabaw…

 5. [quote]i co z tego "chipotetycznie" że zostanie zlikwidowana straż,budżet na tym zyska ale czy policja z tego powodu będzie bardziej chronić nasze miasto? [/quote]

  Nikt się nie czuje chroniony przez straż miejską.. nikt nie odczuje więc jej braku. Poza pracownikami bo stracą pracę.

 6. Większość dla jasności przeczytaj co znaczy słowo większość tuż ankietowanych czy mieszkańców.
  Ankietowanych było 529 a mieszkańców ile ma gmina może wiesz a może ankietowani to 3% ogółu.:D

 7. W sondażach które masz w telewizji biorą grupę 1000 mieszkańców Polski. Masz prawo nie wiedzieć i się nie znać. Ale brak wiedzy nie upoważnia cie do pychy. Poczytaj [url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%B3ba_reprezentatywna[/url]
  W Nowej Dębie wystarczyłaby próba złożona z 180 osób i byłoby to wiarygodna próba. No ale tak to jest jak się nie ma pojęcia ale komentuje.

 8. Cytuję jak wyzej napisał #3 | weee dnia 01/16/2013 17:00 A skoro [b]większość w Dębie [/b]negatywnie ocenia SM to chyba coś z tą służbą jest nie tak? Wychodzi na to, że tylko sami strażnicy i ich rodziny są za utrzymaniem tego tworu. Do tej wypowiedzi się odnoszę to tyle.:D

 9. Tylko aby sondaż był miarodajny te 1000 osób musi być wybrana w sposób losowy i posiadać ODPOWIEDNIĄ STRUKTURĘ. Inaczej próba jest niereprezentatywna i z wyników niewiele wynika

 10. 1000 osób w skali 32 milionów wystarczy na telewizyjny sondaż telefoniczny.
  Więc 529 osób z 18 tysięcy wystarczy na sondaż internetowy.

  [b]Na ulicy, w szkole w pracy zdecydowana większość jest przeciwko straży miejskiej. Ta ankieta to tylko potwierdziła.[/b]

 11. Mam prawo mieć swoje zdanie w tej kwestii wcale nie bronie SM ale likwidacja to nie koniec problemu policja powinna zwiększyć bezpieczeństwo w mieście. Po likwidacji SM może się okazać że policja zostanie oceniona podobnie i co wtedy też likwidacja.

 12. [quote][b]Jak wskazuje powyższy wykres 81,48% mieszkańców biorących udział w badaniu negatywnie ocenia prace Straży Miejskiej („zdecydowanie źle” lub „raczej źle”) Jedynie 9,83% ankietowanych pozytywnie ocenia prace Straży Miejskiej.[/b][/quote]

  PANIE ORDON, NA CO PAN CZEKASZ????

 13. Do "większość"
  Po likwidacji straży miejskiej nie spadnie poziom bezpieczeństwa bo ona wcale tego bezpieczeństwa nie zwiększa… Bo niby jak? Siedząc w ciepełku przy Rzeszowskiej 3? Nabijając kasę na fotoradarze? Tym, że nie pracują w nocy??? Przecież żadnego bezpieczeństwa nie zwiększają. A więc po ich liwkidacji nie spadnie poziom bezpieczeństwa. Będzie tylko więcej kasy w budżecie.

 14. Bezpieczeństwo w mieście czy miastach to złożony problem dotykający coraz częściej naszej społeczności . I to ludzie pracujący w SM wyrabiają sobie sami markę lub opinie wynikającą z ankiety.

 15. Pan Ordon obrońca Straży Miejskiej jak pójdziecie prosić o plac zabaw powie wam że nie ma kasy… Ale na Straż Miejską każdego roku lekką ręką wydaje. Głosujcie na Ordona dalej. Zamiast placów zabaw będą strażnicy miejscy ścigający was z radarem.

  Pozdrawiam
  Pafeu

 16. zlikwidować wzorem innych miast i zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na STAL a konkretnie na szkolenie najmłodszych grup sportowych.

 17. Również jestem za likwidacją…. Generalnie w naszym państwie pod względem przywilejów dla służb mundurowych jest chyba coś nie tak… ? SM ma niemal że takie same uprawnienia jak policja.[u].podkreślam prawie takie same[/] lecz nie identyczne .Więc, de facto po co nam dwie podobne formacje ? odkąd mieszkam w ND nic dobrego od funkcjonariuszy Staży Miejskiej mnie nie spotkało , myślę że inny głupich spraw że aż ręce opach mieszkańców również. Czepiają się czasami takich błahych idają…[b]. P. WIESŁAW LIKWIDACJA :([/b]

 18. [b]W Głogowie Małopolskim otworzono w zeszłym miesiącu Komisariat Policji. Dlaczego w Nowej Dębie nie może być takiego obiektu?[/b] [url]http://www.policja.pl/portal/pol/1/83081/Nowy_Komisariat_Policji_w_Glogowie_Malopolskim.html[/url]

 19. Za 3 miliony komisariat w Głogowie a za 5 w cyganach szatnia dla 1 zawodnika .kogoś nieźle rąbnęło tutaj czy ja coś źle przeczytałem

 20. Marek jako doktorant socjologii wie bardzo dobrze że ankieta nadaje się jedynie do kosza. Została stworzona na osiągnięcie z góry założonej tezy. Jestem pewna, że ci którzy się tu wypowiadają nie mają pojęcia o zadaniach straży miejskiej.
  Jestem stanowczo przeciw likwidacji bo policja nigdy nie wykona tego co powinna straż miejska. Natomiast napewno warto by się przypatrzyć pracy poszczególnych strażników i niektórych wyrzucić z hukiem.

 21. W Głogowie Małopolskim mieszka 5878 osób i mają taki Komisariat Policji. A w Nowej Dębie ile jest mieszkańców i jaki jest Komisariat??? Ordon wstyd, że miasto nie ma Komisariatu!

 22. Tak zacznijmy od komendanta bo "Jaki Pan taki kram" Ankieta może nic nie znaczy . Ale że SM straciła społeczne zaufanie i szacunek a to już śmieszne nie jest. Piszesz #30" wyrzucić z hukiem "a kto potem takiemu "nie przyzwyczajonemu do pracy" :D da etat .Tak źle i tak niedobrze B)

 23. [b]Zrób ktoś swoją ankietę na podobnych zasadach w celu weryfikacji i zobaczymy czy wyjdą jakieś inne wyniki. OZNAJMIAM: NIE WYJDĄ INNE WYNIKI BO ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ SPOŁECZEŃSTWA W NOWEJ DĘBIE JAK RÓWNIEŻ W INNYCH MIEJSCOWOŚCIACH JEST PRZECIWKO STRAŻY MIEJSKIEJ. [/b]

 24. Mnie to teraz interesuje odsnieżanie, bo jechałem wczoraj za piaskarką , a ślisko było jak s…. a tu sypanie piachem odbywało się wyłącznie na skrzyżowaniach, czyżby już zostały wyczerpane zapasy piachu p. Marku?

 25. Nie PRZECIWKO STRAŻY MIEJSKIEJ ale konkretnie ludziom którzy za nasze podatki nie pracują tak jakbyśmy tego oczekiwali. I nie o radar tu chodzi .Ale zadania przerastają tych ludzi czas poszukać innej pracy .Ankieta mówi jasno czas zrezygnować BEZROBOCIE .

 26. Co to za badziewna ankieta? Równie dobrze można zapytać Czy ci się podoba policja, straż miejska itd odpowiedź byłaby taka sama. Kolejny raz Ostapko myśli że w dębie mieszkają debile?

 27. Mieszkańcy krotki rachunek sumienia :
  SM nikomu nie pomogła zawsze odsyłają do Policji
  co zrobili przez 18 lat istnienia ??? NIC
  ile mandatów dali ???? pewnie przez 18 lat nie zarobili na ich miesięczne wydatki
  czy rozprawiają sie z żalami nie
  tylko stare babki umieją straszyć
  Blondi sie tylko lansuje z tym drugim wysokim na tylnym siedzeniu jak robią fotki radarem tylko szyby im parują
  400 tyś rocznie lepiej wydac na co innego
  teraz pewnie się ruszą panowie żeby ratować posadki ale jak można nadrobić 18 lat istnienia????? i nic nie robienia???

 28. A dlaczego w społeczeństwie ma mi się niepodobać policja ,mylisz się ja także nie popieram sposobu pracy naszej Straży M .Należy natychmiast zareagować

 29. Codziennie w telewizji są sondaże poparcia partii politycznych w których bierze udział 1000 mieszkańców 30 milionowego kraju. I jakoś uważa się je za reprezentatywne i zgodne ze stanem faktycznym. Tymczasem ponad 500 osób z 18 tysiów w Dębie to za mała liczba dla rodzin Strażników i samych strażników którzy będą się upierać (chroniąc własnego tyłka), że SM w Dębie jest potrzebna.

  Proponuję aby ktoś zrobił drugą ankietę na takiej samej zasadzie jak ta przedstawiona na info. Zobaczymy wówczas czy dalej większość miekszańców będzie przeciwko czy za strażą miejską. Jaki problem???

  Panie Ordon, jak długo będziesz marnował nasze (podatników) pieniądze na takie kosztowności jak SM ???

 30. 1000 ankietowanych w dzienniku na całą Polskę = 0,00003
  500 ankietowanych w Nowej Dębie (18.000) = 0,03
  Które wyniki są bardziej reprezentatywne? Dla nie kumających odpowiedź: te robione w N. Dębie. Dodam, że wiarygodne byłoby badanie przeprowadzone w N. D. na 1% części populacji. W powyższej ankiecie mamy 3 razy więcej co 3-krotnie zwiększa siłę tej ankiety. Dziękuję za uwagę.

 31. Tu nie chodzi o liczbę ankietowanych tylko o jakość ankiety. Wynik można było przewidzieć bez ankiety. Jak myślicie, jaki byłby wynik ankiety z pytaniem Jak oceniasz jakość służby zdrowia? Nie trzeba być jasnowidzem żeby przewidzieć wynik. I ukladający tą ankietę bardzo dobrze o tym wiedział.

 32. Pomalu z tym odwolaniem, w tej kadencji nigdy taki wniosek nie stanie na sesji rady miejskiej , z wypowiedzi wynika ze zle pracuja i z tym bym sie zgodzil bo zamiast stanowczo egzekwowac prawo wdaja sie w pogaduszki i dlatego sa wysmiewani , BO GDYBY KARALI TO MIELI BY RESPEKT ,a ta ankieta to lipa nad lipami choc herbata lipowa jest swietna:(

 33. Wizyty duszpasterskie powinny być zakazane w okresie świńskiej grypy .To po pierwsze a po drugie jak chcę do kogoś wejść to oczekuję od konkretnej osoby zaproszenia .A nie autorytatywnie stwierdzam że będę odwiedzał ulicę itp….SM niestety nie spełnia oczekiwań i nie realizuje zadań TO FAKT

 34. Straż Miejska powinna poprzedzać wizytę duszpasterską księdza ewidencjonowaniem kto za,a kto przeciw.Potem czekac pod drzwiami i ochraniać bo przecie księżulo niesie kasę.Po ciemku rożnie to bywa.Na strój służbowy założy albę i do dzieła!!!:D

 35. Praca Straży miejskiej powinna być tak zorganizowana ,ze w godzinach dopołudniowych 4 godziny a pod wieczor patrolowanie ulic cztery godizny,A tak to są urzędasy i nic wiecej.

 36. [b]Zrobic w Nowej Debie Obywatelska Straż Parafialną.Pieniądze z zlikwidowanej Straży Miejskiej przekazać proporcjonalnie do Kościoła.Kościól da sobie z tym radę tylko potrzebuje zezwolenia na to rządu TUSKA.Oj byłby porzadek ,ze hej![/b]

 37. Wyniki ankiety nie pozostawiają żadnych złudzeń. Decyzja powinna niezwłoczna. Nie mniej jednak znając realia, może z tego nic nie wyniknąć. Istotne jest również aby te 400 tys. zł. przyrównać do faktycznie wykonanych czynności, zużytego paliwa, przejechanych kilometrów, kosztów rozmów telefonicznych, itp. Takie dane pozwoliłyby ocenić gospodarność osób decyzyjnych i ewentualne poniesienie konsekwencji w tym zakresie.

 38. O likwidacji SM rozmawiam w miejscu pracy, z sąsiadami, ze znajomymi. I wszyscy są za likwidacją. Ankieta potwierdziła to co myślą mieszkańcy.

  Decyzje powinien podjąć burmistrz. Ale znając jego strach przed trudnymi decyzjami, będzie od tego uciekał, i próbował zrzucić decyzje na innych np radnych itd.

 39. [quote]O likwidacji SM rozmawiam w miejscu pracy, z sąsiadami, ze znajomymi. I wszyscy są za likwidacją. Ankieta potwierdziła to co myślą mieszkańcy.
  [/quote]
  Takie są fakty. Ankieta pokazuje to co myślą ludzie. Wiem, że strażnikom miejskim i ich rodzinom trudno w to uwierzyć, ale sami sobie zasłużyliście na taką opinie. Jazda samochodem 8 godzin, siedzenie za biureczkiem, pstrykanie zdjęć z radaru… Społeczeństwo takiego czegoś nie chce!

  Wiesław Ordon był pytany czy jest za utrzymaniem czy nie jest. Wówczas mówił że jest za utrzymaniem straży miejskiej. Czy coś się zmieniło?
  Burmistrz ma prawo składania uchwał. Ma większość w radzie. Na piętnastu radnych 12 trzyma z nim i zagłosuje tak jak będzie sobie tego życzył. Gdyby chciał to by rozwiązał straż miejską.

 40. straz miejska w ND jest potrzebna, poniewaz w ND mieszkaja kawki i kawki sraja na samochody. Trzeba wiec pilnowac kierowcow, zeby za czesto nie myli samochodow na podworkach. Poza tym, z uwagi na intensywny ruch na osiedlowych uliczkach, ktos musi rzucic okiem na jezdzace i parkujace samochody.

 41. jest coś takiego jak KOLESIOSTWO i dlatego Burmistrz i radna miasta nie zlikwiduje SM. Jedyny strażnik który się nadaje to ten duży czarny. Reszta, doda i wąsaty przytulają się jak robią fotki na ul. Bieszczadzkiej pod sklepem z oknami i sie uśmiechają do siebie to jest jakaś parodia
  ( chyba że są na randce) bo tak to wygląda.

 42. Do64

  No widzisz! Nawet Tadek rozumie, że SM należy zlikwidować a Ordon niby taki mądry a nie docierają do niego takie proste sprawy. To ja już nie wiem czy śmiać się z Tadka czy Wieśka?

 43. a wczoraj pod stokrotka stali na WŁĄCZONYM silniku prawie 30 minut. pal licho przepis, że nie wolno stać w mieście na włączonym silniku(zakłócanie ciszy i nadmierna emisja spalin), ale mi tu bardziej biega i to paliwo, co w tak gówniany sposób zostało spalone.. w końcu "chłoposzki" za swoje nie tankują.. jest i filmik z tego parkowania… się tak jakoś sam nagrał i na YT wrzucił…
  odpoczywali: siwy i wąsacz..

 44. [quote]#67 | Gosc dnia 01/17/2013 13:22
  na razie na sesji smiali sie z Tadka ale pare groszy uzbieral[/quote]
  To może umieścić ich takim gdzie po tym zbieraniu tych paru groszy Tdek wylądował.Ale byłby cudowny skład :D:D:D

 45. Bylam w grudniu u pana straznika miejskiego w UMiG, zglosilam ze pies blaka sie po Nowej Debie i ze jest zimno.Pan powiedzial , ze dopoki pies nie jest agresywny to nic nie moga zrobic.Bo nie ma kto za to zaplacic.Gmina podobno miesiecznie za koszt takiego psiaka w schronisku placi 500 zł.Tyle zalatwilam u tego pana-ze nic nie zalatwilam!Subiektywne moje odczucia byly takie ze zawracam panu glowe jakims psem. No nic nie da sie zalatwic, zglasza sie cos a tu -procedury nie do przeskoczenia :O
  ale tak zaczyna sie robic w kazdej panstwowej instytucji,jak szpital,sąd,urząd pracy!

 46. do #30:
  [quote]Jestem pewna, że ci którzy się tu wypowiadają nie mają pojęcia o zadaniach straży miejskiej.Jestem stanowczo przeciw likwidacji bo policja nigdy nie wykona tego co powinna straż miejska.[/quote]
  Polemizuje Pani z głosem większości (co nie jest łatwe) i jak najbardziej ma Pani do tego prawo. Proponowałbym jednak podać jakieś konkrety dla poparcia swej tezy (przykłady zadań nie do wykonania przez policję)

 47. Wyłapywanie bezpańskich psów, psie kupy, umowy na wywóz szamba, wyrzucanie śmieci do lasu, czy widział pan policjanta który wręczył mandat na terenie miasta za źle parkowanie czy nniszczenie trawnikow. I wiele innych. Zanim się zlikwiduje trzeba wiedzieć kto takie rzeczy wykona żeby nie było takiego syfu jak w stalowej woli. Łatwo się likwiduje zamiast egzekwować to co do straży należy.

 48. [quote]Wyłapywanie bezpańskich psów, psie kupy, umowy na wywóz szamba, wyrzucanie śmieci do lasu, czy widział pan policjanta który wręczył mandat na terenie miasta za źle parkowanie czy nniszczenie trawnikow. I wiele innych. Zanim się zlikwiduje trzeba wiedzieć kto takie rzeczy wykona żeby nie było takiego syfu jak w stalowej woli. Łatwo się likwiduje zamiast egzekwować to co do straży należy.[/quote]

  Wreszcie PIERWSZE rzeczowe argumenty za utrzymaniem straży miejskiej.

  Pozostaje jednak pytanie czy NAKŁADY PIENIĘŻNE są adekwatne do osiąganych rezultatów?

 49. WSZYSCY MÓWIĄ O GŁOSIE WIĘKSZOŚCI TYLKO ŻE PAN OSTAPKO SFAŁSZOWAŁ ANKIETE WIEM COŚ NA TEN TEMAT BO BRAŁEM W NIEJ UDZIAŁ I GŁOSOWAŁE W NIEJ 15 RAZY TAKA JEST RZECZYWISTOŚC PANIE OSTAPKO BĄDZMY SZCZERZY MORZE JEST INACZEJ ALE MAM WSZYSTKO NAGRANE TAK ŻE JEDNA OSOBA MOGŁA GŁOSOWAĆ WIELOKROTNIE PISZE PAN ŻE WZIEŁO UDZIAŁ W NIEJ 556 A W RZECZYWISTOŚCI MOGŁO WZIĄĆ TYLKO 100 OSÓB TAKA JEST PRZWDA PANIE OSTAPKO NIECH MI PAN UDOWODNI ŻE SIĘ MYLE NIEZŁY PRZEKRĘT PAN ZROBIŁ.

 50. [quote]WSZYSCY MÓWIĄ O GŁOSIE WIĘKSZOŚCI TYLKO ŻE PAN OSTAPKO SFAŁSZOWAŁ ANKIETE WIEM COŚ NA TEN TEMAT BO BRAŁEM W NIEJ UDZIAŁ I GŁOSOWAŁE W NIEJ 15 RAZY[/quote]

  [b]Teraz już wiadomo dlaczego aż 10% jest za utrzymaniem Straży Miejskiej. A kolejna sprawa: skoro masz jakieś dowody na sfałszowanie ankiety to je przedstaw. Poprzez oczernianie autorów tego portalu nie poprawisz wizerunku straży miejskiej. Ja nie potrzebuję ankiet by wiedzieć co ludzie myślą. W swoim zakładzie pracy spytałem ludzi i 100% było za likwidacją Straży Miejskiej. No ale jak brakuje argumentów w obronie Straży to trzeba spróbować podważyć wiarygodność autorów ankiety. Stare, "dobre", "komusze" metody.[/b]

 51. Każdy mógł głosować tylko raz. I tak też było bo na moim kompie 2 raz nie dało rady. U mnie w pracy też wszyscy są za likwidacją straży więc ci co w ankiecie jej bronili to wiadomo że to rodzice, dzieci i rodziny strażników oraz sami strażnicy.

 52. No cóż… widać, że zwolennikom straży miejskiej brakuje argumentów więc nie pozostaje im nic innego jak sięgać po brudne sztuczki… No cóż, to jeszcze bardziej utwierdza mnie w konieczności rozwiązania tej struktury.

 53. Jest wiele miast, w których zrezygnowano ze straży miejskiej.

  Bezpieczeństwo nie ucierpiało, a ekonomia zyskała.

  Zarzuty wobec autora ankiety są po prostu śmieszne.

 54. Jeśli fakty są niewygodne tym gorzej dla faktów. Stara czekistowska zasada działa. Skoro wyniki ankiety są nie takie jakby sobie tego życzyła rządząca świta to trzeba za wszelką cenę opowiadać brednie, że to ankieta jest zła. BO PRZECIEŻ 90% MIESZKAŃCÓW KOCHA STRAŻ MIEJSKĄ. KTOŚ ŚMIE W TO WĄTPIĆ?

 55. Zarzuty wobec autora ankiety nie są śmieszne PONIEWAŻ JA TEŻ WYPEŁNIAŁEM ANKIETE 8 RAZY W JAKI SPOSÓB W BARDZO PROSTY PO WYPEŁNIENIU ANKIETY W TYM DNIU NIE MOŻNA BYŁO PONOWNIE JEJ WYPEŁNIĆ ALE PO DWÓCH DNIACH OD JEJ WYPEŁNIENIA UKAZYWAŁ SIĘ NOWY ARTYKÓŁ NA INFONOWADEBA Z LINKIEM ANKIETY O STRAŻY MIEJSKIEJ I PONOWNIE MOŻNA BYŁO WYPEŁNIĆ ANKIETE Z TEGO SAMEGO KOMPUTERA A WIĘC JEST PRZEKRĘT PANIE OSTAPKO NIE DA SIĘ UKRYĆ TAKA JEST PRAWDA

 56. Ja tu czegoś nie rozumiem. Wyjaśnij mi , po co wypełniałeś ankietę 8 razy ? Tyle razy zmieniałeś zdanie? Jaki miałeś w tym interes?

 57. [quote]Jeśli fakty są niewygodne tym gorzej dla faktów. Stara czekistowska zasada działa. Skoro wyniki ankiety są nie takie jakby sobie tego życzyła rządząca świta to trzeba za wszelką cenę opowiadać brednie, że to ankieta jest zła. BO PRZECIEŻ 90% MIESZKAŃCÓW KOCHA STRAŻ MIEJSKĄ. KTOŚ ŚMIE W TO WĄTPIĆ?[/quote]

 58. Kilka pytań do autora ankiety:
  1. Czy pytano ankietowanych o płeć, wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania ( miasto, wieś) ?
  2. Dlaczego w komentarzach autor stosuje manipulację słów np. w miejscu „raczej” cudzysłów którego użycie sugeruje że nie tak bardzomiejscu bezpiecznym?
  3. Dlaczego autor nie rozróżnia pojęć bezpieczeństwo publiczne i porządek publiczny ( ochrona porządku publicznego to główne zadanie straży miejskiej)
  4. Brak jest komentarzy autora dotyczących oceny żandarmerii i straży pożarnej wynika z tego, że ankieta jest tendencyjna i miała wykazać jedynie że straż miejska jest zbędna a policja taka sobie.

 59. [quote]1. Czy pytano ankietowanych o płeć, wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania ( miasto, wieś) ?[/quote]

  Wypełniłem ankietę i pytano o płeć, wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania….Gdybyś uważnie przeczytał tekst dostrzegłbyś że napisano: " Wzięło w niej udział 556 osób. 529 z nich zadeklarowało, że jest mieszkańcem gminy Nowa Dęba i to właśnie ich arkusze były brane pod uwagę przy analizie wyników."

  [quote]2. Dlaczego w komentarzach autor stosuje manipulację słów np. w miejscu „raczej” cudzysłów którego użycie sugeruje że nie tak bardzomiejscu bezpiecznym?[/quote]

  Dlaczego stosujesz manipulacje zarzucając komuś manipulacje? Jeśli przeczytasz cały tekst zobaczysz, że pod wykresami odpowiedzi ankietowanych typu <<raczej źle>> są wzięte w cudzysłów. W wymienionym przez ciebie przypadku cudzysłów został zamknięty zbyt wcześniej co jest zwykłą pomyłką piszącego. Więc dlaczego manipulujesz?

  [quote]3. Dlaczego autor nie rozróżnia pojęć bezpieczeństwo publiczne i porządek publiczny ( ochrona porządku publicznego to główne zadanie straży miejskiej)[/quote]

  Nie ma podstaw do takich stwierdzeń. Nadużycie i nieudolna manipulacja.

  [quote]4. Brak jest komentarzy autora dotyczących oceny żandarmerii i straży pożarnej wynika z tego, że ankieta jest tendencyjna i miała wykazać jedynie że straż miejska jest zbędna a policja taka sobie[/quote]

  Twoja interpretacja. Wyniki w przypadku Policji , ŻW i PSP nie są tak szokujące jak w przypadku straży miejskiej.

  Chciałeś pozgrywać mądrego a wyszło dosyć kiepsko… I stosując twoją narracje powiem: Nie zależało ci na uzyskaniu informacji lecz jednynie na postawieniu w pytaniach pewnych sugestii mających na celu osłabienie wiarygodności autorów ankiety.

 60. Chodziło mi tylko o odpowiedź na pytania: Czy np. bardziej boją się kobiety czy mężczyźni, czy na wsi czy w mieście, wykształceni czy nie wykształceni, starsi czy młodzi?
  Chciałbym tylko poznać te wyniki to wszystko.

 61. Nie znając odpowiedzi na swoje pytania sugerowałeś czyjeś intencje. Gdyby chodziło tylko o poznanie wyników nie wtrącałbyś swoich niepotwierdzonych sugestii.

 62. #96 I brawo! Ja również jestem zezłoszczony,że nie pytali ankieterzy o alergie na pyłki iglaków i jakie napięcie przesyłane jest słupami wysokiego napięcia – koniec końców – ankieta nie nie spełnia ..

 63. WREDNY MAREK OSTAPKO! JAK ON MÓGŁ TAKĄ ANKIETĘ PRZYGOTOWAĆ I TAKIE WYNIKI OGŁOSIĆ !!! PRAWDA PRZECIEŻ JEST TAKA, ŻE 99% LUDZI KOCHA STRAŻ MIEJSKĄ I JEST ZA JEJ ROZBUDOWĄ, ZWIĘKSZENIEM ZATRUDNIENIA ITD., A ZA LIKWIDACJĄ JEST TYLKO JEDEN MAREK OSTAPKO!

 64. Co to za różnica czy w ankiecie brało 500 osób czy 10 000 jezeli 84 % z 500 ankietowanych jest za likwidacją SM to znaczy że jeżeli 10000 będzie brało udział w tej ankiecie to odsetek będzie podobny. Większosć ma dość SM a że teraz się wezma za robotę to już za poźno, też chce dostawać pewną pensję 1600 zł i nic nie robić Burmistrzu zatrudnij mnie

 65. no jeszcze były komendant ich szkolił do straszenia ptactwa mieli syrenę czy coś kupić i co jak sr tak sr kawki.Teraz siedzi sobie koło stadionu ciekawe czy mu nie duszno za pieniądze podatników pensję łyka i siedzi sobie i zarządza

 66. A głupi wy oj głupi i nie douczeni szczególnie Marek Ostapko Panie Marku ankieta powinna być skierowana głównie do Policji bo ZADANIEM Policji jest dbanie o bezpieczeństwo Obywateli Naszego miasta Straż Miejska została powołana do utrzymania porzadku w mieście i gminie inaczej mówiąc jest od czystości w naszym otoczeniu tak mówi ustawa o Strażach Miejskich .Zapraszam do lektóry panie Marku

 67. Zlikwidować i zakopać nic po nich ,porządku jak nie było tak nie ma .nad zalewem ciagle odbywają sie burdy i krzyki nie mozna spać .

 68. [quote]ankieta powinna być skierowana głównie do Policji [/quote]
  :o
  What the ****???
  A po co ????

  Ankieta była skierowana [u][b]do MIESZKAŃCÓW[/b][/u] bo to o ich oceny i preferencje chodziło.

  [quote]ZADANIEM Policji jest dbanie o bezpieczeństwo Obywateli Naszego miasta Straż Miejska została powołana do utrzymania porzadku[/quote]

  Proszę sobie odpowiedzieć na proste pytanie: [i]Czy jakość sprawowanej ochrony porządku publicznego ma wpływ na poczucie bezpieczeństwa obywateli [/i]?

  Jeżeli przyjmiemy, że "porządek publiczny" dotyczy sfery wykroczeń np. drogowych to [b]czy łamanie przepisów prawa drogowego nie wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu???[/b] Proszę troszkę ruszyć głową zanim pan coś napisze. Ewentualnie poczytać troszkę stosownej literatury.

  Dodam, że art 11 ustawy o strażach gminnych w repertuarze zadań straży na drugim miejscu wymienia [i]"czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego[/i]".

  Zapraszam pana magistra na termin poprawkowy.

 69. Jako mieszkaniec tego miasta jest mi wstyd gdy dwoje młodych ludzi siedzi w samochodzie koło kościoła nic nie robiąc za nasze podatki.Panie Burmistrzurzeć na ten widok proszę o reakcję bo przykro nam pat

 70. do10009,widac ze jestes cienki z komputerem bo mozna do tego serwera oddac bylo glosow ile sie chcialo ale tzeba wiedziec jak to zrobic, niech aministrator poda ile razy wyswietlil sie # IP jednego i tego komputera

 71. Załóżmy że SM robi to do czego miałabyć powołana:
  1/Chcą wlepić mandat pani za to że jej piesek sra do piaskownicy – nie darady bo to pani dyrektorowa.
  2/Samochód zajmuje dwa miejsca parkigowe – nie da rady bo to pan doktor tak zaparkował.
  3/Znajdują śmieci w lesie a wnich koperty z adresem – no i znowu nie da rady bo to adres pana prezesa
  itp, itd.

 72. do 108 a jaki problem zmienić ip?
  co do wielokrotnego głosowania to zwykle wystarcza wejść z innej przeglądarki ;)
  Inna opcja to usunięcie "ciasteczek" ;)
  A ankieta nie jest miarodajna bo grupa była niereprezentatywna.

 73. [quote]w Tarnobrzegu SM działa jak trzeba,jak postraszyli ich że będą zlikwidowani to się wzieli do roboty,zobaczymy jak długo.[/quote]
  W Tarnobrzegu jest mądry prezydent Norbert Mastalerz który rozwija miasto, przejmuje dla miasta kolejne tereny, spłaca długi Dziubińskiego.
  Natomiast w Nowej Dębie jest wójt Wiesław Ordon… Póki co zaciąga długi i rozwija Chmielów kosztem Jadachów i N. Dęby.

 74. Raz jedna pani vice burmistrzowa z poprzedniej kadencji stanęła nie tak jak trzeba, i nie tam gdzie można i tez mandatu SM nie dała, ale jak zwykły mieszkaniec to od razu huzia na niego……pogonić darmozjadów…..

 75. Jo mioł si nie odzywoć, ale jak wy hrabioskich strużów łobrażata tom musioł zaryagnoć. Ta wójta trza pilnowoć co by te nikczemne ratuszowe jakowej nocy do grodziska kasztelańskiego nie wlozły. Znaczy si mały problem bedzi bo ino do 15:30 śtróże som ale Wójt tysz. Jo ino poćiwina z łelektoratym tu łostaje co by cołkiem zamczyska nie rozkrodły no bu dzie nos Jaśnie Wielmoża Wójt łobradował bedzi.
  Śtróże jako że hrabioskie so to une muszOO ino kubelko ze zdjynćami pilnować co by nase bahory nie rozkrodły bo widzita co robio ze dźwirkami łot kiosku.
  Jo wom gadam żebyśta nic ni godoły i jak nom wójt rynkom kiwni to weśta kosy i idźwa wykosić kole zamczyska co by nie zarosło. Rozumita !!!

 76. z urywka wnioskuję Ordonie że Straż jest o informowaniu o soplach, może u Ciebie w Tarnowskiej Woli są tacy co o tym nie wiedzą .Nam nie trzeba o tym mówić. Dlatego łapy precz od moich podatków zlikwidować Straż Miejską takie mam zdanie .I jeszcze jedno, pracowników magistrat ma wystarczającą ilość ale trzeba umieć nimi zarządzać.

 77. kto sieje wiatr, ten zbiera burzę

  straż w dębie jest nie potrzebna fakt
  oszczędność z jej likwidacji dla maista? żadne fakt
  temat medialny i chwytliwy fakt
  tarło w pegueocie :) a co im tam żałujecie?
  marek odważny fakt
  marek głupi? wielu by chciało
  a tak suma sumarum to strażniki mogą chyba spać spokojnie
  chociaż z tego okrętu to pierwszy kapitan spier….ł
  na basenik, a jak ;) czuł pismo nosem?

 78. Tak czy inaczej trochę kultury Strażników Miejskich może sondaż nauczy bo kultury nigdy za wiele.Albo zlikwidować a pieniądze przekazać na sport Panu Szurgocińskiemu .Pozdrawiam

 79. W,,,,,, darmozjadow co oni zrobili w N.D. Za co mozna bylo by ich chwalic nie przypominam sobie kiedy by ich czlowiek nie zobaczyl to szukaja ludzi ktorych mozna latwo zatrzymac i pokazac ze to my bogowie ze SM a jak ich trzeba nie znajdziesz za h…a jesli nie bedzie efektow z likwidacja to najwyzszy czas bedzie sie pozegnac z reszta w urzedzie….pozdrowienia dla ludzi ktorzy wiedza co pisza na temat tych darmozjadow….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here