Wręczenie dotacji dla jednostek OSP

11

12 czerwca w Komendzie Miejskiej PSP w Tarnobrzegu odbyło się spotkanie, podczas którego 24 jednostki OSP z terenu miasta Tarnobrzega i Powiatu Tarnobrzeskiego podpisały umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na zakup sprzętu i wyposażenia. 

W spotkaniu uczestniczył poseł na Sejm RP, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków Zbigniew Chmielowiec, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Bogusław Kida, starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł wraz z wicestarostą Jackiem Rożkiem, komendant miejski PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Daniel Myszka, burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon oraz przedstawiciele jednostek OSP, które otrzymały dofinansowanie.

Wsparcie tarnobrzeskich jednostek było możliwe dzięki „Ogólnopolskiemu programowi finansowania służb ratowniczych – dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”. Łączna kwota dofinansowania 24 jednostek OSP wyniosła ponad 280 tys. zł.

Z 8 jednostek OSP w terenu miasta i gminy Nowa Dęba wsparcie dotacyjne otrzymało 5 jednostek: OSP Chmielów (12 150 zł), OSP Cygany (12 150 zł), OSP Nowa Dęba (11 000 zł), OSP Poręby Dębskie (11 000 zł), OSP Tarnowska Wola (11 000 zł).

Opracowanie: bryg. Jacek Widuch, KM PSP w Tarnobrzegu
Zdjęcia: KMP Tarnobrzeg, archiwum KM PSP Tarnobrzeg

11 KOMENTARZE

 1. Walka o wyborców trwa. Ordon z Sudołem i Chmielowcem już dali sobie spokój z Jadachami, Alfredowka i Rozalinem. Ciekawie czy za te ochłapy pozostałe jednostki OSP dadzą się kupić? Gdzie panowie byli dotychczas dla np. OSP Cygany? Garaż parę lat za grubą kasę robiony! Co w Alfredowce zrobione? Co z Porebami Debskimi że akurat na koniec tej kadencji ochłap się znalazł.

 2. Widzę, że Zbyszek Chmielowiec postawił na zgrane karty takie jak Ordon i Sudoł. A tak klepał Damian po plecach, tak mu szeptał czułe słówka do ucha. A wszyscy mówili Damianowi: Damian, Chmielowiec cię oszuka i na końcu i tak będzie wspierał tych leśnych dziadków. I tak się stało. Wujek Zbyszek udzielił ważnej lekcji Damianowi. I niech dalej stawia na duet Sudoł-Ordon, będzie to miało piękne odbicie w wyniku wyborów parlamentarnych.

 3. Teraz Damianka Marcinek klepie po plecach , szepcze mu czułe słówka , a Damianek lata z nim po Dębie i go promuje a po wyborach Marcinek sie na niego wypnie tak jak Zbyszek .

 4. Jaki zbieg okoliczności w tym przyznawaniu dotacji. Alfredówka stracona bo szkoła padła, babcia szaleje głosów nie będzie….. Rozalin stracony, mały, bez radnego, nie liczy się głosów nie będzie…. W Jadachach nie ma co szukać bo Wolan pilnuje, głosów nie będzie…. Oj Ordon Ordon popłyniesz.

 5. A w czym my jesteśmy gorsi od np. Porąb Dębskich, że oni dostali a my nie ? Jadachy są w Krajowym systemie a Poręby nie. Panie Chmielowiec i Panie Ordon nieładnie to rozegraliście. Taki doświadczony poseł i dał się wkręcić ordonowi w jego gierki

 6. tak to jest jak polityka przyznaje za głosy ( a raczej w kierunku ewentualnych glosow) a nie za mobilnosc czy wyjazdowośc jednostek
  tam gdzie nie ma głosów tam trzeba dac kase
  A ze inni jezdza ich sprzet sie uzywa to mało wazne

  Warchol postraszyl to teraz musi Zbychu pokazac jaki on to dobry

 7. Jak widzę tych dziadków to nie moge tego czytać ten sudol ,chmielowiec. Ordon różki i te inne… jedni i ci sami non stop. Nowa Dęba budzimy się zakończmy już ten kabaret…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here