Zapadła decyzja. Cmentarze będą zamknięte!

42
Zdjęcie autorstwa Hakan Erenler z Pexels

Podjęliśmy decyzję, że zarówno w Dzień Wszystkich Świętych, a także dzień przed i dzień po cmentarze będą zamknięte – poinformował dziś na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

– Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że osoby, które odwiedzą cmentarze poniosą śmierć. To niesie ze sobą ogromne ryzyko. Uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie – stwierdził szef rządu.

31 października, 1 listopada, 2 listopada – w te dni cmentarze będą zamknięte.

Premier zaapelował również do seniorów:- Drodzy seniorzy, to wasze zdrowie i wasze życie jest najbardziej narażone. Nasz apel przyjmuje formę alarmu i mocnej dyspozycji, żeby seniorzy przez co najmniej 2 tygodnie seniorzy pozostali w domu –

42 KOMENTARZE

 1. Debilizm – jak można za 5 dwunasta robić takie rzeczy? Ludzie po całej Polsce zaczęli się przemieszczać na duże odległości, wydać kasę na znicze, kwiaty, paliwo o swoim wolnym czasie nie wspomnę! Przecież to są koszta! Podobnie jak z knajpami – te się zaopatrzyły a tu cyk – close! I towar do kosza, bo pan premier nie ma w ogóle koncepcji co robić – o planowaniu gospodarczym i zdrowotnym nie wspomnę! Wolna amerykanka – róbmy coś, cokolwiek byleby robić, a czy to ma logikę to i tak społeczeństwo kupi ja się je odpowiednio nastraszy lub okłamie. No cóż – to pis

  • Zapewniam Cię , że Warszawski rząd z naczelnikiem na czele dokładnie wiedzą co robią, robią to świadomie i z premedytacją , działają zgodnie z planem , kobiety zresztą też świetnie uchbplan realizują.

  • Kurrrrr ponieść śmierć. Duda jak był w Dębie to nie było zagrożenia i nikt nie poniósł śmierci. W biedronce jest ok w Lidlu jest ok w kościele jest ok i chu…. wie gdzie jest ok ale na cmentarzu śmierć. No na litość boską tak na cmentarzu jest śmierć. Ludzie obudźcie z Covidściemy robią z was Debili a wy tańczycie jak wam grają tylko ze tu zmieniają muzykę co chwile.

 2. Brak podstawy prawnej, ale jak się domyślam to krasnal i jego świta bez pucy będą limuzynami przemieszczać się między cmentarzami i to bez maseczek.

 3. Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że osoby, które odwiedzą cmentarze poniosą śmierć…. To przez was czyli rząd teraz umierają niewinni ludzie. Przez wasze niedbalstwo, walkę o stołki, walkę z tęczowym wrogiem ojczyzny. To krasnal i jego świta mają krew na rękach. Ciekawe czy dla krasnala też cmentarz będzie zamknięty. Jak to przedstawiają nasze piękne nowodębskie graffiti „wypier*alać”

 4. Najważniejsze, że Wawel będzie otwarty dla karakana. Reszta nieistotna.

  To jest ta cudowna strategia walki z wirusem opracowywania przez ponad pół roku?

  Jechać z frajerami.

 5. Nie ma stanu wyjątkowego, więc nie mogą ograniczać praw człowieka. Kolejne konferencyjne zalecenie, które nie ma podstaw prawnych, a kreują to na zakaz. Pójdę na cmentarz i ktoś da mi mandat? Na podstawie czego? Konferencji? To już nawet nie jest dykta. Ta czasem ochroni przed deszczem. Totalna amatorka i kompletny chaos.

  • Łukaszenko to jest gość. Nie dał sobie narzucić koronocyrku tak jak jaruś, więc to zupełnie inna pułka.
   Łukaszenko > krasnal

 6. W dębie cmentarz zamknięty bo morowe powietrze a w nim śmiercionośny wirus.

  W dużych miastach koronaparty na ulicach, tańce, śpiewy i impreza czyli strajk kobiet.

  Zero logiki, zero pomyślunku. PiS oszalał.

  • Właśnie przechodziłem obok cmentarza. Auto na aucie i pełno ludzi. Wszyscy chcą zdążyć z kwiatami i zniczami. Zagrożenia nie ma? Zamiast rozbić to na trzy dni

 7. smieszny ten pinokio najlepiej pozamykac ludzi w domach i niech siedza i tak ludzie pójdą ma sie gdzies tego premierka i jego śmieszne zakazy nie będa mówic kto co ma robic

 8. To życzę powodzenia bo ja właśnie też tak myślałem i teraz mam problem z normalnym oddychaniem a co dopiero o zmęczeniu nie powiem . Tak wiem jak skomentujesz ale przeszedłem zapalenie płuc i inne podobne anomalie zdrowotne i tak się nigdy źle nie czułem . Także radzę każdemu pilnujcie się i dbajcie i nie słuchajcie głupot też miałem z tego śmianie też mówiłem że ludzie dali się omamić

  • Grypa, wirusowe zapalenie płuc to też koronawirusy – znane od lat. I co ciekawe liczba zachorowań na te choroby ostatni spadła o około 90% – czyżby nagle nasi lekarze coś osiągnęli?

 9. Cmentarz, gdzie sytuacja na otwartej przestrzeni- zamykają.
  Kościół- dostepny, otwarty.
  Nadal popieracie KurwoPiS? i cały ten śmieć związany z nim?

 10. Nie ma stanu wyjątkowego więc to jest nie zgodne z prawem mam w du…e to jak powiedział Pan Morawiecki jestem wolnym człowiekiem i na pewno pójdę na cmentarz a jeżeli wypiszą mi jakikolwiek mandat jako obywatel mam obowiązek go nie przyjac. Nie będą mi ograniczać praw obywatelskich bo to to są kolejne zarządzenia a w Konstytucji Rzeczypospolitej nie ma ustawy która zakazuje mi odwiedzenia grobow.

 11. Ale jutro i w poniedziałek będą otwarte,TESCO,Biedronka,Lidl,Stokrotka i nikomu to nie będzie przeszkadzać.
  Ale was PiS załatwił,cóż co wybraliście to macie.

 12. Ciekawa sprawa Vice przewodniczący naszej rady w swoich postach atakuje działania rządu a jeszcze pół roku temu pierwszy front PISu ktoś coś rozumie czyżby już tamto było be i teraz zmiana wiatru i chce być czysty oj to nie przejdzie nie przejdzie

 13. głupota pisiorska nie zna granic z ludzi debili robia nie damy sie wstyd i hańb aze jest w kraju taki rząd i partia nie znaja prawa i nie sa sprawiedliwi i rad agminy pisiorska tak samo rzad rada nie zdają egzaminu w niczym

 14. Powinni te wszystkie chryzantemy które nie zostaną sprzedane Wy……..ć pod biurami poselskimi.
  I pomyśleć że słowo Wy……..ć zrobi taką karierę i przejdzie do historii

 15. I bardzo dobrze że pozamykali cmentarze, po co potencjalni covidowcy mieli by widzieć swoje przyszłe kwatery. Siedzieć w domu, nie zarażać. Kościoły zamknijcie.

  • Walnij się w cymbał.

   Zamknęli cmentarze na ostatnią chwilę, więc tłumy wczoraj się rzuciły, by odwiedzić groby bliskich. Zapobiegliwi zrobili to nawet kilka dni wcześniej.

   Co chcieli zyskać tą bezmyślną decyzją? Brak ścisku na cmentarzach? Przecież tą durną konferencją spowodowali, że ludzie kotłowali się wczoraj mocniej niż zwykle.

  • To tylko dobrze świadczy o administratorach tychże cmentarzy. Nie ma wprowadzonego na ten czas stanu wyjątkowego, więc rząd nie może ograniczać praw człowieka w taki sposób. To tylko zalecenie i nic więcej.

   Jeśli administrator kumaty to nie zamknie, a jeśli któryś jest aparatczykiem lub sługusem to zamknie. Jak się domyślam większość nie zamknie, bo tak jak wspomniałem „zamknięcie” jest bezprawne.

  • Dlatego Proboszcz zastosowal Salomonowe rozwiazanie, na otwartch bramkach wywiesil ogloszenia ze sa zamkniete

 16. Zawsze od trwania koalicji PO+PSL byłem za pisem, wtedy wkur..ałem sie na to jak PO zrujnowała ojczyznę, teraz nienawidzę pisu bo to takie same łajdaki jak po i lewica, czekam na dzień w którym kaczyński morawiecki szumowski niedzielski , pseudo specjaliści od medycyny, zastraszający społeczeństwo dzień w dzień, skończą tam gdzie mi się marzy!!!!

 17. Rabbi , jak długo jeszcze będzie trwać ten wirus?
  – Oj Icek, Icek – poważni ludzie zainwestowali poważne pieniądze w ten geszeft – jak zarobią – to się skończy.

 18. Dzięki wam – platfusy intelektualne, i tak całe społeczeństwo spotkało się na cmentarzach w piątek wieczorem, bo od północy wchodził zakaz wydumany późnym popołudniem. Jeden drugiemu po plecach chodził – tyle było luda.
  Żal mi was chłoptasie w krótkich spodenkach na szelkach. Do zobaczenia przy urnach – tych wyborczych – jeśli nas wcześniej nie wykończycie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here