Zapomniane osiedle zyskuje nowe oblicze. Rusza remont bloku Kościuszki 110

55

Blok komunalny przy ulicy Kościuszki 110 w Nowej Dębie przejdzie termomodernizację wraz z remontem wnętrz. Samorząd zawarł właśnie umowę na modernizację tego budynku, dzięki czemu osiedle „na zakładach” zyska zupełnie nowe oblicze.

Dwa lata temu, podczas samorządowej kampanii wyborczej, kandydat na radnego Paweł Grzęda obiecywał, że jeśli zostanie wybrany do rady miasta, wówczas dołoży wszelkich starań by zmienić wizerunek tego osiedla. Na swojej ulotce wyborczej która trafiła do wszystkich skrzynek w okręgu, znalazł się numer telefonu i adres e-mail do przyszłego radnego. Jak pokazał czas, okazało się to strzałem w dziesiątkę gdyż mieszkańcy bardzo chętnie zaczęli korzystać z bezpośredniego kontaktu z przewodniczącym gminnej komisji budżetowej: –Po wyborach nawiązałem współpracę z przedstawicielami tutejszych wspólnot mieszkaniowych. Jako, że dużym problemem były wysokie koszty ogrzewania budynków które uderzały w portfele mieszkańców, podjęliśmy rozmowy by przeprowadzić termomodernizację budynków. I to się właśnie dzieje. – mówi radny Paweł Grzęda. – Inwestycje te nie tylko przyniosą oszczędności, ale również poprawią komfort i jakość życia mieszkańców – dodaje.

Remont bloku nr 110, który w 100% należy do gminy,  ze względu na zakres prac stanowi największe wyzwanie. To bardzo stary budynek, który nie spełnia obecnie żadnych norm.  30 listopada 2020 roku została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Budowlanym Nowbud Sp. z o. o.  na przebudowę budynku przy ulicy Kościuszki 110. W ramach zadania oprócz ocieplenia budynku dokonana zostanie między innymi: wymiana stolarki okiennej, wymiana magistrali wodnych, montaż układów pomiarowych energii elektrycznej na poszczególne mieszkania, remont dachu, piwnic, elewacji.  Koszt zadania wyniesie prawie 4 miliony złotych  przy czym 2 mln złotych zostanie pozyskane ze środków europejskich.

55 KOMENTARZE

 1. Nie tak hop. Zobaczymy jak dlugo ten budynek bedzie piekny i zadbany. Najpierw to powinni wysiedlic patologie nowodebska.
  Przepraszam za takie stwierdzenie, ale wątpię żeby ktorys z tych „lokatorow” placil chociażby czynsz.
  Podsumowując MOPS I GMINA powinna zająć sie nierobami, a następnie zaczynac jakiekolwiek działania za 2 miliony unijne i kolejne miliony z naszych podatkow.

  • Koleżanko z tego co wiem to patola zostaje z bloku wydalona (w tym momencie szukają miejsca ulokowania jegomości), także ten blok trochę się zmieni na plus.

  • Chyba mnie co trafi…
   To, że tu są 3 bloki i w każdym się znajdzie ktoś lubiący bardziej procenty, nie znaczy, że całe osiedle ma z tego powodu cierpieć i być wytykane palcami od biedoty/nierobów itp.
   'Na mieście’ tacy sami ludzie mieszkają i obstawiam, że w każdym bloku znajdzie się pijaczek, rodzina wielodzietna, rozwodnicy, żyjący na 'kocią łapę’ .
   Opinia się ciągnie sprzed lat. Tylko, że ilu lokatorów i mieszkańców się zmieniło na przestrzeni lat i są to NORMALNE ZDROWE SPOŁECZNIE rodziny tego już nikt nie widzi?

  • Poto są takie budynki gminne i osiedlowe slumsy jak tam żeby ta patologię tam umieszczać aby nie smrodzili i zakłucali życia normalnym pracującym ludziom w mieście,ta patologia tam była jest i bedzie.

  • Ona.. Wydaje mi się, że normalni to już uciekli z zakładów. Zostali Ci co niestety niezbyt już chcą w życiu zmienić.

 2. Dla patologów miały być kontenery socjalne gdzieś na uboczu gminy. Wójt Wiesław nie kwapi się jakoś do załatwienia tej sprawy.

  • W tekście napisane że w budżecie na 2020 roku jest kasa na kupno kontenerów mieszkalnych. Czyli rozumiem że burmistrz ma jeszcze kilkanaście dni na wykonanie tego zadania?

 3. Wspólnoty mieszkaniowe muszą zaciągać kredyty na termomodernizację i spłacać w ramach funduszu remontowego np. mój blok, mieszkanie 50m2 x 2 PLN = 100 PLN x 12 miesięcy = 1 200 PLN rocznie, a tu 4 bańki fruuuu, i gdzie tu Prawo i Sprawiedliwość?

 4. Nie wiem czego się czepiacie tych bloków przy zakładach Z tego co wiem to pozostałe bloki są ocieplane z pieniędzy mieszkańców a patologi w niej nie ma Większą patologia to jest na mieście i rozruby

 5. Patologia to tam była kilka lat wstecz, teraz nie jest tak źle jak ludzie się wypowiadają. Założę się, że w niektórych ”miastowych blokach” jest większa patologia i rozpierdo* niż w tych.

  • o czym ty mówisz jak pod 110 zawsze siedzi banda meneli? raz byłem w tym bloku i na wejściu naszczane na klatce. Pokaż mi drugi taki blok w dębie. Zakłady to stan umysłu

 6. Wyrzucić patologie i dać mieszkania osobom LGBT propagowanie miłości jest najważniejsze a nie tylko ćpanie i i pijackie burdy jak wczoraj Kazik z Ciapatym

 7. ONA
  Najwidoczniej nie zrozumiała Pani mojego przekazu. Tu nie chodzi o wysiedlanie rodzin wielodzietnych, żyjących na kocią łapę, rozwodników itp. Na 'mieście’ (przepraszam ale bawi mnie to sformułowanie) zyje kilkaset takich rodzin, które sumiennie płacą czynsz i odprowadzają podatki, lecz sama nie wyobrażam sobie wychowywania swojego dziecka w takim miejscu jak to. Gdzie napoje wieloprocentowe sa na porządku dziennym.
  Strach wejsc na to osiedle wieczorami.
  Moze inaczej wyglada to z Panstwa perspektywy, ale jest wiele osob które placa jak na nasza Nową Dębe wysokie czynsze jak i remontowe,a co niektórzy nie poczuwają sie do odpowiedzialnosci.
  Podsumowując nie myślę o wyrzucaniu takich osob na bruk, poniewaz gmina powinna wlasciwie musi zapewnić im lokum, ale powinno byc sprawiedliwie dla kazdego mieszkanca naszego miasteczka.

 8. Czepiacie się ludzi mieszkających w 110-tce nazywając ich patologią.Żadna to patologia,to w większości ludzie którym nie ułożyło się w życiu z różnych przyczyn.Alkohol,przemoc w rodzinie,zdrady,przestępstwa,narkotyki.Proponuję otworzyć szeroko oczy i przyjrzyjrzeć się mieszkańcom centrum miasta.Wtedy napewno zmienicie swoje zdanie na temat lokatorów mieszkających w blokach ,,pod zakładami” w 110-te w szczególności.To niejednokrotnie bardziej wartościowi i uczciwi ludzie niż wielu z Was którzy pogardzają tymi ludźmi.Powinniście się wstydzić a za pomówienia krzywdy im uczynione zadośćuczynić.
  Zawistnicy,przyjmijcie do wiadomości że i oni mają prawo do mieszkania w godnych warunkach a nie norach które do tej pory były im przydzielane.

  • Powracajac do stwierdzenia „nie ułożyło sie w zyciu. Alkohol, zdrady, przemoc w rodzinie i narkotyki” wzgledem Pana to nie jest patologia?
   Chyba znamy dwa zupelnie inne pojecia dotyczace patologii.

 9. @Koleżanka
  Z racji wykonywanego zawodu zmuszony jestem przebywać w różnych miejscach Nowej Dęby. Piszesz że strach tam przebywać wieczorem.Jesteś w błędzie, byłem tam wiele razy wieczorem i nikt mi złego słowa nie powiedział. W przeciwieństwie do np.okolicy dwójki Krasickiego,tzw filarów w Alei Zwycięstwa.Proponuję,przejdź się w wymienionych miejscach ciemną porą dnia i wtedy komentuj.
  @Koleżanka,nie znasz dnia ani godziny.W każdej chwili możesz stracić pracę,nie takich jak Ty dopadała i dopada choroba alkoholowa,w każej chwili los może Ci spłatać figla a wtedy co?Kim będziesz?Patologią?Wg.Twojego rozumowania tak,patologią i trzeba się będzie Ciebie bać.

 10. Nie uważam, że utrata pracy powoduje „miłość” do alkoholu.
  Z miłą checia urządzę sobie spacer wieczorem po wymienionych ulicach i napisze swoje refleksje.

 11. Zdecydowania większość z (W)was, komentujących na infonowadeba.pl to chamy i burki będące na usługach PANÓW.

  Możecie mi ubliżać,lotto mi to.Upewnicie mnie oraz czytających (W)wasze obelżywe wpisy że faktycznie jesteście chamy i burki.

  • Rywalizacja o tytuł największego chama i burka strony infonowadeba.pl rozpoczęta.Jest już pierwszy który prowadzi w rankingu:
   1.Anonim at 10:49
   2.
   3.
   4.

  • 1.Chamy i Burki at15:37
   2.Anonim at 10:49
   3.
   4.
   Stawka o tytuł największego chama i burka strony infonowadeba.pl
   rośnie.Dalej,jazda,ubliżać mi.

 12. Najpierw trzeba zlikwidować ten niby ganek wejście od strony wschodniej budynku,inaczej obszczyjmurki w rogu będą podlewać piękną elewacje ,nawet młode osoby ze szkoły potrafiły w czasie przerwy załatwiać sprawy ,normalnie kupa jakaś

 13. @Anonimt at 11:17, @Mieszkaniec Krasickiego2 at 14:14 cienko,cienko.Wymyślcie coś oryginalnego,wyśilcie swoje mózgi wielkości łepka od szpilki.

  1.Chamy i Burki at:15.37
  2.Anoni at:10.49
  3.
  4.
  99.Mieszkaniec Krasickiego2 at:14.14
  100.Anonim at 11.17

  • Dlaczego się czepiacie tego któs`ia ? Kolo chce się pochwalić że nauczył się odnajdywać strony w internecie, który nota bene tez przypadkowo odkrył naciskając na pałę różne ikonki na pulpicie tableta.. Więcej, ku swej radości doznał olśnienia iż może na stronach nie tylko czytać co tam napisano, ale też że sam może wstawiać swoje głębokie przemyślenia… (głębokie, bo tak długo trwają) To nic że one są warte kupy, ale swym medialnym szczeknięciem dał głos że zaistniał w sieci…. I nie ma co go nawracać, bo zawsze będzie się odszczekiwał niczym kundel, który znalazł swe miejsce w śmietniku…. Kundle tak już mają

  • O, jeszcze jeden z tych, któremu gmina kupiła laptopa z powodu pandemii, bo nie miał jak zdalnie odrabiać lekcji…

  • Domorosły psychoanalityk @joozek odkrył najtajniejsze zakamarki mojej duszy czyli syndrom kundelka.I co ja teraz biedny pocznę. Przypominam że to nie forum psychologiczna tylko nowodębska szczekaczka o nazwie infonowadeba.pl
   Proszę więc konkurować jak w temacie,o tytuł największego chama i burka infonowadeba.pl Analizę osobowości Któsia radzę pozostawić osobom zawodowo związanych z psychologią i psychiatrią.

  • Gościu, Paździoch jesteś i tyle. Zwykła menda, taka co wsadza swój kinol w cudze sprawy i donosi na wszystkich i wszędzie do kogo się da. Nawet mordy ci nie można obić, bo nie będzie można zmyć smrodu tej mendy z ręki przez rok….

 14. Na zakładach patologia? Na pewno mniejsza niż w centrum miasteczka gdzie O każdej porze na plantach I w lasku koło przedszkola i stokrotki można spotkać 'elitę’ nowodebska. Gdzie oni mieszkają? Bo na pewno nie na Kościuszki haha

  • ROZUMIEM ŻE JESTEŚ Z ZAKŁADÓW I MUSISZ STAĆ ZA NIMI MUREM ALE POKAŻ MI DRUGI BLOK W DĘBIE GDZIE JEST NASZCZANE ALBO SIEDZI POD NIM BANDA MENELI I DRZE MORDE I SPOŻYWA ALKOHOL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here