ZNAMY WYNIKI WYBORÓW. BĘDZIE DRUGA TURA!

121

Niedzielne wybory samorządowe nie zakończyły walki o urząd burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba. W drugiej turze zmierzą się Damian Diektiarenko i Wiesław Ordon. Druga tura odbędzie się 21 kwietnia. Teraz przed oboma kandydatami czas wytężonej pracy i walki o zaufanie wyborców.

Szczegóły: https://www.wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/wbp/okregi/182004

Kandydatom gratulujemy osiągniętych wyników!

121 KOMENTARZE

 1. Czyli tak jak już tutaj było pisane. Zadaniem Marka Kopcia było rozbicie głosów w mieście, żeby Wiesiek Ordon wygrał na wioskach. Czyli teraz dalsza część planu w postaci udzielenia poparcia przez Marka panu Wieśkowi w zamian za stołek zastępcy?

 2. Teraz szanse dla p. Damiana jeszcze są, trzeba się zmobilizować i przeciągnąć wyborców „niezdecydowanych” na swoją stronę. Jednak ciężko będzie wygrać. Nawet jeśli wygra obecny burmistrz to kadencja 5 lat długa i wiele może się wydarzyć.

 3. Tym samym Ordon biorąc na zastępcę Kopcia przekreśli swoje dobre imię.To handel dla naiwnych gdy chce się poprzeć człowieka który przez całą kadencję olewał obowiązki radnego.

 4. Jednak coś z nami nie tak…ludzie oczekują zmian głosując w kółko na tych samych ludzi. Chyba że wynik to zwykła zawiść i zazdrość względem młodego ambitnego kandydata.

  • A może ludzie wola doświadczonego, przewidywalnego burmistrza. Niezależnego od nikogo. Młodość i ambicja to nie wszystko. Radnymi zostali: Stanisław Skimina, Stanisław Rawski i Marian Tomczyk. To wiele mówi

 5. Niestety wynik pokazuje że ludzie w Nowej Debie nie chodzą na wybory, szczególnie ci młodzi, ludzie idźcie na wybory i zmieńmy coś w tym mieście, może będzie lepiej młodym za nowego burmistrza! Sprawdźmy to!

 6. Kto normalny głosuje na kosmitę przecież to sie w głowie nie mieści obraził ludzi wyśmiał wprost a dostał takie poparcie ludzi dokonują dziwnych wyborów. A teraz Pan Marek poprze Pana Ordona hmm ciekawe…

  • Z czym na lepsze i jaki zaścianek, to komuniści takie pierdoły opowiadali. Biedny lud Boży żyjący tu od tysiąca lat zacofanie, a czerwona hołota ze wschodu postęp. Kandydat jest po prostu słaby przynajmniej na pierwszą turę.

 7. Znakomicie ! W drugiej turze liczę że mieszkańcy gminy jak i miasta również zagłosują MĄDRZE. Jedyny słuszny wybór to pan Ordon. 37% Pana Damiana to bardzo słaby wynik. Jak widać liczebność plakatów na mieście niczego nie zmieniła

  • Tu nie chodzi o ilość plakatów. Wynik jest niestety świadectwem tego, że mieszka tutaj przewaga osób starszych, którzy nie lubią zmian. Jest jak jest …im jest dobrze. Przyjdzie nowy burmistrz i namiesza… przykre zaściankowe myślenie. Brak myślenia o dzieciach, wnukach o miejscu gdzie chcą godnie żyć kolejne pokolenia. Taka jest prawda. Smutna prawda. Chciałabym zobaczyć procentowo ilość wyborców po 60 … ciekawe czy miałabym rację. Niech każdy walnie się w pierś czy postąpił słusznie. Oby za dwa tyg obudzili się Ci co nie głosowali a byli pewni że Damian wygra. Każdy głos się liczy. Widać to też ewidentnie po ilości głosów oddanych na radnych. Często była to różnica kilku dosłownie głosów. Stagnacja nas czeka jak nic jeśli nic z tym nie zrobimy. Ludzie… nie tylko gadamy ale działamy!

  • też jestem zdania ze W.Ordon wygra, wiadomo kazdemu można wytykać błędy, każdy tez moze się pomylić itd. Jednak Pan Ordon jest blisko ludzi i zawsze pomaga mieszkańcom. Pan Diektarenko mam wrażenie robi wszystko na pokaz, większość ludzi z dawnych czasów go tak odbierało i jest to niezmienne do dziś. Poza tym może myśleli ze jak nie wystartują pod banderą PiS pojdzie im lepiej, ale podkarpacie nie takie głupie:D

 8. Ale to wy pozwalacie aby taki czarny darł łacha z was, więc zmian nie będzie…

  • Polko, to nie są bzdury. Nie wiem co im tam w tych wysokich budynkach ci czarni wygłaszają ale 45 minut mszy potrafi w głowach ludzi tam siedzących SROGO namieszać.

  • Taak , taak wyzywali od kosmitów a teraz chcą z nim układów . To tak samo jak pis w ostatnich wyborach też jak ujadał na Hołownię , na PSL a póżniej chciał z nimi rząd tworzyć . Macie wy jakąś godność ???

 9. Ludzie nie po to głosowali na Marka Kopcia żeby teraz wybrać Ordona. Ci ludzie chcieli zmiany więc wybrali jednego z dwóch co byli zmianą. Dlatego spokojnie.

 10. Czyli poprostu pan Ordon znokautował pana Diektarenkę . Nie potrzebnie pan Diektarenko tak bardzo angażował się w związek z panem Warchołem . To się ludziom nie podobało . Mozna było pojechać do niego , porozmawiać , ale po co było z nim kwiaty roznosic po targowisku , setki zdjęć sobie robić . Myślałem , że przewaga pana Ordona w pierwszej turze będzie z 2-3 procent , a tu przy takiej przewadze pan Ordon w drugiej turze ma pewne zwycięstwo

  • Pan Damian reprezentuje siebie. Tak samo można powiedzieć o Panu/Pani że, reprezentuje swoją bliższa i dalsza rodzinę. Rozumiem, że za wszystkich Pan/Pani odpowiada. Za tych krnąbrnych bratanków, siostrzeńców, kuzynów, wujków i cioteczki. Chyba, że jesteście wzorem do naśladowania we wszystkim, wtedy szacun za nieskazitelność…
   Dodatkowo wspomnę, że ludzie tu piszą prawdę. Często bardzo mądra prawdę….I niewygodna dla takich ludzi jak Pan/Pani.

 11. Pytanie jest czy w tej gminie naprawdę trzeba wymienić Burmistrza. Wymiany pragną ci którzy myślą tylko jak dorwać się do koryta.Ile jeszcze trzeba wydać pieniędzy na zachcianki radnych.Mam na myśli inwestycje które ci ludzie poczynili a za które będziemy płacić wiele lat. Ile jeszcze wybudują obiektów do których trzeba będzie dopłacać przez wszystkie lata użytkowania. Radni tańczyli pod orkiestrę zwana Grzęda. Ta muzyka nie przyciąga melomanów.Promowanie swoich rodzin też jest niezbyt smaczne.Ludzie nie do końca są naiwni i dla tego na przykład oddali głos na obecnego Burmistrza. Pycha ,buta i ciągłe chwalenie się przez Pana Damiana ,jak na razie nie przyniosło skutku wyborczego.Pan Ordon ,krok po kroku z dużym spokojem zarządza i mam nadzieję że tak pozostanie. Wszyscy którzy tutaj próbują dyskredytować wynik Panów Kopcie i Ordona są albo niewidomi albo ślepo zapatrzeni w obecną Radę Miasta.Żadna z poprzednich RM nie imponowała umiejętnością zarządzania ale ta ostatnia to jednak zrobiła więcej złego niż dobrego.Remizy i Budynki przy boiskach sportowych niestety tylko będą generować koszty. Zespoły sportowe są żle zarządzane,brak prawidłowych rozliczeń przez niby Prezesów są notorycznie akceptowane.Ordon mimo wszystko wytrzymał ciągłą walkę z radnymi i pewno będzie musiał robić przez kolejne 5 lat.Ciekaw jestem co zespół Grzęda i orkiestra zrobi z ich dyrygentem. Gdzie umieszczą Pana Damiana?.

  • Jak zawsze ten Grzęda i Grzęda. Powiedz człowieku co Ci zrobił złego. Osobiście?
   Ma kasę…chyba to każdego boli …a moze to, że działa bez pomocy takich jak Ty.
   I tak! Masz racje! Niech Ordon spokojnie, leniwie sobie siedzi na stolku…po co ma się Dęba rozwijać jak inne miejscowości. Niech zostanie leniwym dołkiem, przysypanym liśćmi z lasu. Dlaczego tu jest wiecznie problem z tym, że ktoś działa i coś robi. Dlaczego jest to wiecznie wytykane. Remizy, szkoły itd …przecież tu była bida aż piszczało z tymi budynkami, wyposażeniem itd. Jedna droga do strefy …tragedia dosłownie…ale lepiej nic nie robić. Tylko stękać tutaj jak było dobrze kiedy nic nie było. Tragedia dosłownie z takim myśleniem!!!

  • Zamknij remizy a jak się będzie palić to będziesz z wiaderkiem biegał ;) Masz rację lepiej postawić kilka nowych kamieni tam wyślesz sobie dzieci albo wnuki i posadzisz na tych kamieniach niech grają w piłkę ;)

  • Idac tym tokiem myslenia mozemy zostac amiszami.. w nic nie inwestujmy i nic nie budujmy, niech nic nie powstaje bo generuje koszty… boze co za komuna..

 12. Tak się kończy spokojna kampania p. Diektiarenko nie atakował nikogo i poniósł tego konsekwencje. Niestety ubogo inteligenta Nowa Dęba wybiera ludzi którzy od lat nie mają nic do zaoferowania jak tylko obrzucanie się wzajemnie błotem.

  • Oczep sie od Jureczka mało jest tak porządnych pracowitych, oddanych rodzinie i skromnych ludzi w tych czasach. Zazwyczaj w polityce sa tacy ktorzy przepisuja firmy i dzialki na zony bo juz maja tak duzo kasy ze wstyd sie przyznac ;-) albo odwrotnie prawie nic nie maja na papierze a budują dom z ogrodem ;-) z pożyczki od przyjaciela.

 13. Wyniki tych wyborów, a szczególnie wyniki wyborów na radnych pokazują, że ludzie w tej gminie nie chcą głosować na kandydatów którzy cokolwiek zrobili dla gminy, są niezależni i przedsiębiorczy. Natomiast chętnie głosują przeciwko nim. Nieważne na kogo byle przeciwko. I później mamy rady miejskie złożone z nauczycieli, muzyków, plastyków, historyków, którzy nie mają pojęcia o rządzeniu gminą bo sami nigdy niczym nie zarządzali. Natomiast ludzie którzy się znają na zarządzaniu bo prowadzą własne biznesy itp. to kombinatorzy, złodzieje i oszuści których jedynym celem jest wszystkich okraść. Tylko niech później ludzie nie mają pretensji, że nic się tutaj nie dzieje i nie robi. No oczywiście oprócz budowy pomników, skansenów i muzeów….

  • Nie mieszaj pojęć i nie siej fermentu! Wykształcenie i zawód nie ma tu nic do rzeczy! Trzeba być człowiekiem, biznesmen też może być szują, bo takich znam

 14. Troje do rady i ich średnia wieku 63,66…… Brawo młodzi obudzicie się bo niedługo nic tu w tej Dębie mieć nie będziecie…

 15. Ale poproszę o przykład jednej jedynej inwestycji, która by dawała coś na przyszłość??budowanie i podklejanie się pod sport, który jest na poziomie średnio niskim, dwa inwestycje w OSP no fajnie ale to impreza dla swoich by strzelili parę fotek na przecięciu wstęgi idźmy dalej druga ekipa wali każdy grosz w budynki Kościelne i mamy obraz czystej gminy w ktorej możemy spędzić w niedzielę czas na modlitwie no dobrze idzmy dalej ooo ekipa wybudowała Lidla to jest wyczyn 5 lat kadencji wszechobecnej rady – wooow nawet Kolbuszowa go ma!!! Droga do strefy czy widział ktoś tą drogę tam powinny od Rz i tbg oraz rst jezdzic ciężarówki by odciążyć miasto ale o tym ta wspaniała rada już nie pomyślała, druga strona kurczowo trzyma kolejny temat szkół bo w sumie praca tam lekka łatwa i przyjemna a i jeszcze dla swoich ! Piszecie o obwodnicy czy ktoś podczas śniegów był w Nisku oraz Sokołowie i widział jak się to kończy?? A basen 4 miesiące zabawy fakt swój będzie kierownikiem ale na ten malutki region przyniesie jedynie koszty które w ciężkich czasach będą znaczące. Tu u nas jest potrzebna inwestycja taka, która ściągnie osoby z innych miast kulturalnie, zawodowo rekreacyjnie i będzie tym czym dla Krzatki biedronka w Nowej Dębie.A spoglądając na plakaty i opis stron online toz to wzajemne towarzystwo przyjaciół jadło sobie z dziubkow tylko wczoraj coś nie pyklo.

  • Czyli co? Po tych inteligentnych wypocinach domyślam się, że teraz zobaczymy szał pał inwestycji takich, do których dokładać nie trzeba i później utrzymywać. Czekam na ten rozwój i już spać po nocach nie mogę z podniecania co to się dopiero teraz będzie działo…bo radzie „nie pyklo”
   Pyknie za to pierwszy raz świeżemu, wspaniałemu Ordonowi ….ja prdl to dopiero będzie wow!

  • to teraz powiedz co zrobił Burmistrz, co nie byłoby zepsute już w dzień oddania :D i powiedz, co zrobił dla ludzi, cos co jest „na przyszlosc”

  • Sorry bardzo ale Śmiśniewicza też było fuszerką a to flagowa inwestycja młodej rady

  • I to jest właśnie świadomość ludzi. Burmistrz jest władzą wykonawczą on odpowiada za wykonanie tego co uchwli rada, nie rada zrobiła fuszerkę tylko burmistrz jeśli już. Dwa że ten burmistrz jest bardzo kiepski pod tym względem.

 16. Warchoł już pogratulował ??? Może przyjedzie i przed drugą turą porobi fotek z Damiankiem to wtedy może Damianek wygra – tak samo jak Warchoł wygrał w Rzeszowie

  • Proponuję zaprosić dwutygodniowego ministra na sadzenie lasu.
   Jedyny pożytek będzie,a oprawę zrobi ten portal.

 17. Fani pana Ordona już odtrąbili sukces.
  Tymczasem przed nami 2 tygodnie kampanii. Myślał indyk o niedzieli. 500 głosów przewagi jest do odrobienia.

 18. Prawda jest taka że dopiero ekipa Damiana ściągneła z Warchołem pieniądze na poważne inwestycje o których Ordon nawet nie marzył przez tą 18 lat siedzenia na stołku . A kopeć marek proszę przypomnieć jak głosował za inwestycjami w swoim okręgu jak już łaskawie pojawił się na sesjach bodajże 2 w ciągu roku
  Ludzie widać lubią wspierać gorszych od siebie wtedy czują się dowartościowani .

 19. Jeśli teraz mieszkańcy się nie zepną i nie pozwolą na zmiany , na władzę młodym , ambitnym. To będziemy żyć w zaściankowym mieście bez przyszłości na cokolwiek… Myślę ze P. Ordon powinien już stołka ustąpić , skoro i tak inny stołek ma już klepnięty. Zawalczmy o lepsze życie w tym mieście …

 20. Nie ma co sie podniecac. Rządowe i Unijne pieniądze będą jedynie na Zielony Ład i eko oszołomstwo. Sporo lat zostało zmarnowane kiedy dotacje były na to żeby dźwignąć to miasto.

 21. Myślę, że fani starego układu za wcześnie odtrąbili sukces :D To się nazywa pycha, a pycha krąży przed upadkiem. Zobaczymy już 21 kwietnia :))) Jeszcze niedawno mówiliście, że Ordon wygra w 1 turze. Nie wygrał.

 22. No to Wiesiek sobie pomyślał: teraz już nic nie muszę. Plebs może mi naskoczyć. Dorobię miliona do emerytury i będę się śmiał z jeleni. Kupię dzieciom kolejne mieszkanie. Ale zapomniał, że 2 tura rządzi się swoimi prawami. Głosy na Marka Kopcia to głosy na zmianę a nie na starego piernika. Będziecie mile zaskoczeni :)

 23. No to miasto będzie się rozwijać klub karate dla seniorów w remizie Dębie wsi plus jest taki że może Wiesiek z Flisami oddadzą mieszkańcom klucze od tego przybytku a nie nowe radne to też kuzyny Flisów . Pani jaskotka pewnie zostanie biblitekarką . Biblioteka dla młodych czynna do 18 super pomysł

 24. Teraz to juz TYLKO zostalo zaorac i zakopac Starą Debe, bo z Nowej to juz nic nie zostalo i nie bedzie. Cytujac klasyka ”Ch…j, dupa i kamieni kupa”.

 25. Z niecierpliwoscia czekam uplywu tych 5 lat i tego czy ktos kolejny bedzie GODZIEN waszego uznania i szacunku owsiki… a najwiecej szczekaja Ci co ich tu lata swietlne nie ma i są goscmi odwiedzajacymi, ciekawe czy przyjdzie ktos , kto sie okaze nie dzuma ani cholera tylko lekkim katarkiem …

  • Owsiki głosowali na Pana O gdyż tyle co ludzie mają pracę przez niego to nikt tyle nie miał. Popatrz ile w gminie pracuje, na leśnej. Chyba dalej nie muszę mówić gdzie pracują. Jest ich pełno.

   Team Damian!

 26. Podam kilka powodów tej mini porażki,brak informacji dla wyborców o prawdziwych „sukcesach” Ordona,ludzie nie wiedzą że Burmistrz hamował inwestycje które mamy w mieście,dobór radnych typu hejka kochane,przynależność do dwóch przegranych w tych wyborach.

 27. Napiszę raz jeszcze. Dokąd będziecie pozwalać aby ksiądz wami rządził wskazując na kogo macie głosować, zapomnijcie o zmianach na lepsze.

  Skoro Bóg dał wam rozum, to go używajcie. Nie chcesz tego robić, to tak jakbyś olał ten boski dar…

 28. Każdy kij ma dwa końce, każdy biznes w dębie chyli się ku końcowi oczywiste LIdl pozostanie ale niechaj ekipa z dream temu pokaże mi plany na rozchustanie tego regionu i nacisku by z padołu lepszych i gorszych ta gmina się czymś wyróżniła. A dla będących tutaj mamy zapewne wyznawców nowej ekipy która już chciała by skoczyć na leśna oraz Owsików którzy dzielnie bronią bramki. Ja tu ni należę do tego grona ale jeszcze nigdy sposób władzy na teściową nie pyknal !!! PiS z solidarna dostali loomot w kraju więc metoda na wnuczka również w tej gminie nie pyknie ale cosmy wyremontowali w gminie;kościoły OSP to nam zostanie a na szpital do szkoly to do Rzeszowa pytam się nowoczesnej rady byłej kadencji powiatu dlaczego na stronie online TBg nie można uczynić zapisu kolejki rejestracji samochodu????? Jeżeli tak prostej sprawy wam się nie udało to jak mam spoglądać w przyszłość z optymizmem???

 29. Ludzie się boją że ich Damian pozbawi stołków, jest parę takich miejsc w Nowej Dębie gdzie ludzie mają pracę dzięki znajomościom z burmistrzem i jego kliką niestety…
  blady strach padł na nich i zrobią wszystko żeby wygrał ich chlebodawca…bo jak tak żyć i pracować bez tych lokalnych układzików …

 30. Zarzucacie Damianowi układy i klikę- nawet już była mowa o mafii. Ludzie zanim on wszedł do Rady Grzęda już budował bloki, wybudował hotel- o co Wy się czepiacie. Wolicie Burmistrza który śpi przez 95 % kadencji, i po cichutku swoich ustawia, niż chłopaka stąd który potrafi wyjść z inicjatywą podjąć niewygodne i trudne decyzje, zapukać do każdych drzwi żeby uzyskać pieniądze na inwestycje. Będąc radnym udało mu się tyle rzeczy przepchnąć dzięki temu że mu zależy, i mimo burmistrzowi który za wszelką cenę blokował nie swoje pomysły. Tego nie dostrzegacie. Tylko doszukujecie się jakichś chorych powiązań. PIS, Warchoł, Grzęda. A co to ma do rzeczy. Boli was że ktoś młody ktoś taki jak wy (ale nie wy) może osiągnąć coś więcej- wolicie wybrać marnego burmistrza niż kolegę który dzięki temu robi karierę. Odpowiedzcie sobie na jedno proste pytanie- nie o przeszłość tylko o przyszłość- KTO BĘDZIE LEPSZYM BURMISTRZEM- ten kto ma przed sobą życie, czy ten co odchodzi na emeryturę. Któremu będzie bardziej zależeć na tym żeby rozmawiać z ludźmi, robić coś dla Nowej Dęby, poprawiać standard życia. Odpowiedź jest banalna.

  • racja, z innym „lepszym” burmistrzem oblejesz dom złotem, pomarnujesz czas w kurorcie nad zalewem i bedziesz alfą i omegą:D współczuję Twojemu spojrzeniu na życie….

 31. Czekałam na ten dzień 5 lat, że w końcu młodzi zaczną rządzić Tym Miastem, że powstaną nowe lokale, że nie będzie prohibicji, że zalew zacznie kwitnąć jak jezioro Tarnobrzeskie, że otworzymy się na nowych inwestorów. Niestety my dalej głosujemy za starym układem, że dalej chcemy tworzyć w Nowej Dębie muzea zamiast basenów, żeby dalej młodzież uciekała do dużych miast i zagranice.
  Ludzie obudźcie się!!!! Ciągle tylko co Damian z kim, a czy ktoś z Was w komentarzach wpisał ile on i jego rada odblokowała inwestycji w Nowej Dębie, które były zabetonowane przez kłamcę Ordona?
  Mamy szanse na nowe życie dla Nowej Dęby!!!! NIE ZMARNUJMY TEJ SZANSY!!!!!
  Damian mógł wybrać strategie wyborczą wytykania Burmistrzowi jego błędów, jego kłamstw i oszczerstw, ale on ma wysoką kulturę osobistą i wybrał walkę far play.
  Krytykujecie poczynania Damiana a czy vs ktoś napisał co zrobił dobrego?
  Liczył, że po tylu latach obudzimy się z marazmu i weźmiemy jako wyborcy sprawy w swoje ręce i pójdziemy na wybory.
  Nie zawiedźmy Naszego Miasta!!!!!

  • Wreszcie ktoś pisze mądrze i prawdę. Czas wypunktować braki Ordona. Jego kłamstwa. Niespełnione obietnice od 18 lat. Koniec z cackaniem się.

  • Dokladnie obudzcie sie czy to damian czy to ordon czeka nas to samo jedno wielkie nowodebskie g….o taka gorzka prawda

 32. ja też Czekałam na ten słoneczny dzień 5 lat, w którym WSPÓLNY SZEF przestanie pociągać za sznurki..ludzie mnie nie zawiedli..,,Damian mógł wybrać strategie wyborczą wytykania błędów” no i taką wybrał, nie słyszałaś o spotkaniu w Chmielowie? dodatkowo jest jeszcze strategia bycia skrzywdzonym, skrzywdzonej żony i inne takie tanie chwyty :-)

  • ale czekałaś czy czekałeś? No i to jest to o czym pisałam :) Ale przynajmniej przeczytane :)
   A tanio i biednie to już było przez 18 lat :( .
   Pora teraz na młodo i bogato :)

 33. Robot gwalci krokodyla, malpe gryzie pies, juz sie skrada juz zabija, polny wampir gdzies, bedzie wojna,bedzie wojna, bedzie krwawa rzez

 34. no to teraz czekać tylko na nowe numery „waszych sprawek IV”- tofik i jego przydupasy mają doświadczenie a na redaktora naczelnego proponuję zatrudnić emerytowanego „ptoka”,
  rozrywka murowana :)

 35. Pytanie do wyborców P. Kopcia
  – po co było oddawać na ww kandydata głos?
  Mozna było od razu głosować na P. Ordona.
  Jak chcecie zmiany to wiadomo na kogo trzeba zagłosować.
  P. Kopec usuwa niewygodne komentarze na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here