Budujemy Sieć Regionów Trójmorza

14

Województwo podkarpackie przystąpiło do Sieci Regionów Trójmorza. To nowa inicjatywa międzyregionalna, która ma na celu współdziałanie na rzecz rozwoju i osiągania wzajemnych korzyści oraz podnoszenia konkurencyjności regionów. Swój podpis pod deklaracją lubelską powołującą Sieć Regionów złożył Marszałek Władysław Ortyl.

Oprócz marszałka Władysława Ortyla podpisy pod deklaracją złożyli także przedstawiciele samorządów z: Polski, Bułgarii, Litwy, Rumunii, Słowacji i Węgier. Sygnatariusze wyrazili wolę współpracy na rzecz wspólnego budowania siły gospodarczej obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, opartej na zintegrowanych i skoordynowanych działaniach, zmierzających do zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju poszczególnych jej regionów w ramach Unii Europejskiej. Asumpt do współpracy dało nie tylko wspólne dziedzictwo i historia regionu Europy Środkowo-Wschodniej, ale także idea Inicjatywy Trójmorza, jak również realizowany w jej ramach projekt korytarza transportowego Via Carpatia.

Cieszę się, że województwo podkarpackie przystąpiło do Sieci Regionów Trójmorza. To ciekawe i perspektywiczne przedsięwzięcie zmierzające do współdziałania na rzecz stworzenia stabilnego i trwałego partnerstwa wszystkich regionów położonych na obszarze pomiędzy Morzem Bałtyckim, Adriatykiem i Morzem Czarnym. Wierzę, że ta partnerska współpraca przełoży się na zrównoważony i odpowiedzialny rozwój gospodarczy regionów państw Inicjatywy Trójmorza – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Okazją do podpisania deklaracji były obrady Samorządowego Forum Gospodarczego II Forum Regionów Trójmorza, które odbyło się w Lublinie. Uczestników Forum powitał Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego. Oficjalnego otwarcia dokonał Prezydent RP Andrzej Duda, który podkreślał konieczność zacieśniania współpracy w ramach Inicjatywy Trójmorza:

Współdziałanie w ramach Trójmorza powinno odbywać się nie tylko na poziomie prezydentów, ale także na poziomie premierów, ministrów oraz samorządów, a więc tego odrębnego szczebla władz publicznych w realizacji tej wielkiej idei budowania więzi pomiędzy naszymi krajami i rozwoju infrastruktury w naszym regionie. Cieszę się, że jest w tych, którzy pełnią ten swój mandat społeczny z woli mieszkańców regionów swoich krajów, wola do tego, aby te regiony łączyć, aby łączyć nasze kraje, aby rozwijać infrastrukturę i zrozumienie dlatego, że jest nam to potrzebne i rzeczywiście dobrze służy to rozwojowi – mówił Andrzej Duda, Prezydent RP.

Udział w Forum wzięli także: Jacek Sasin – Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych, prof. dr hab. Zbigniew Rau – Minister Spraw Zagranicznych, prof. dr hab. Krzysztof Szczerski – sekretarz stanu, szef biura polityki międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP oraz Gabriela Masłowska – poseł na Sejm RP, przewodnicząca Zespołu Parlamentarnego Forum Trójmorza.

W ramach Forum obyła się między innymi sesja strategiczna z udziałem przedstawicieli państw Trójmorza, a także panele dyskusyjne z udziałem polityków i ekspertów poświęcone roli regionów w rozwoju gospodarczym Trójmorza, współpracy transgranicznej oraz dyplomacji Trójmorza.

W środę, 30 czerwca kolejny dzień Forum. Weźmie w nim udział między innymi premier Mateusz Morawiecki. Uczestnicy będą dyskutować na temat instrumentów finansowych, bezpieczeństwa energetycznego, innowacyjności, transformacji cyfrowej, a także trasy Via Carpatia.

14 KOMENTARZE

  • Poranek. Nowa ksywa Anonima. Która to już z kolei ? Czyżby na Porębach rozdawali je za darmo ?

  • Ja jestem na urlopie ćwoku. Uczyłam się, więc mam dobrą pracę za dobre pieniądze i mnie stać. A nie jak ty, siedzę tylko nad klawiaturą i wypisuję durne bzdety szczekając na innych.

 1. Najbardziej ujada eliza na urlopie, to ze zlosci ze nikt na nia nie popatrzyl o bzykaniu juz nie wspomne w tych piaskach

 2. Pedalski Poranek… Dobre. A tak walczył z tym LGBT. A tu masz…. Ciekawe co sąsiedzi na Porębach by powiedzieli o takim sąsiedzie…

  • Tak myslisz, mialem im w nagrode dac do pokolysania moja torbe,pewnie eliza by skorzystala ale jak by mnie urzadlila co wtedy

  • Ty już jesteś chory psychicznie, skoro sam sobie odpisujesz na swoje posty. Traktujesz ten portal jak swoją własność zaśmiecając go swoimi buraczano debilnymi wpisami. Zrób dobrze reszcie społeczeństwa i razem z tym Porankiem i Mieszkańcem i całą bandą innych twoich nicków i ksywek przenieście się na stronę wiocha.pl Tam jest wymarzone dla was miejsce….

 3. DługopPIS jaki zadowolony, ma tak zjechaną od PISania grabę, że ,,rektor,, z podstawówy trzyma jego świadectwo za niego. Czekam na proces Doopa vs Żulczyk, gdzie sąd będzie musiał udowodnić ze PAD nie jest debilem.

  • To ciekawe z tym sraniem,jak robisz pod siebie to musi smierdziec jak diabli, chyba ze joozek ci wywozi

 4. Mieszkaniec… Anonim, ty się już gubisz od ilości ksywek na tym portalu… Ale to wcale cię nie uchroni od jedynej rzeczy na której się znasz jako ormowiec -od rozrzucania gnoju….Niedługo podorywki, więc roboty ci nie zabraknie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here