Ruszył przetarg na dokumentacje obwodnicy Nowej Dęby i Kolbuszowej

15

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wykonanie kolejnego pakietu dokumentacji dotyczącego obwodnicy Nowej Dęby i Kolbuszowej. Docelowo ma powstać zupełnie nowy ślad krajowej dziewiątki.

DK9 ma istotny charakter, gdyż stanowi jedną z dróg krajowych pozwalających na prowadzenie transportu na kierunku północ – południe. Obecny jej przebieg, ze względu na duże natężenie ruchu, na które składa się w głównej mierze ruch tranzytowy, jest niezwykle uciążliwy dla obszarów zabudowanych.

Według Generalnego Pomiaru Ruchu z 2020 roku, na odcinku od Nowej Dęby do miejscowości Nagnajów średni dobowy ruch pojazdów wynosił pomiędzy 6 465 a 10 438 pojazdów na dobę, na odcinku od Kolbuszowej do Nowej Dęby między 7 585 a 12 074 pojazdów na dobę, natomiast pomiędzy Kolbuszową a węzłem Rzeszów Północ autostrady A4 wynosił od 8 463 do 33 822 pojazdów na dobę.

Ogłoszony przetarg dotyczy wykonania Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej (STEŚ-R) oraz Materiałów do wniosku o wydanie Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DUŚ) dla zadań w podziale na 3 części. Przedmiot zamówienia obejmuje: – wykonanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej, – wykonanie materiałów do wniosku o wydanie Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wraz z jej uzyskaniem, – wykonanie wytycznych wykonania i odbioru robót budowlanych, – udzielenie odpowiedzi na etapie procedury przetargowej. Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące części: Część 1. „Budowa nowego przebiegu DK9 klasy GP na odcinku od obwodnicy Nowej Dęby do drogi ekspresowej S74 w województwie podkarpackim”, Część 2. „Budowa drogi łączącej obwodnicę Nowej Dęby z obwodnicą Kolbuszowej w ciągu DK9 (odc. Komorów – Cmolas), Część 3. „Budowa drogi łączącej obwodnicę Kolbuszowej w ciągu DK9 z autostradą A4 węzeł Rzeszów Zachód (odc. Widełka – A4 Rzeszów Zachód)”

Jak informuje portal Rynek InfrastrukturyPostępowanie przetargowe składa się z trzech części Pierwsza z nich dotyczy nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 na odcinku łączącym obwodnicę Nowej Dęby z drogą ekspresową S74. Liczący ok. 19 kilometrów odcinek ma przebiegać w kierunku Tarnobrzega po wschodniej stronie Wisły. Druga część dotyczy ok. 11-kilometrowego odcinka łączącego obwodnice Nowej Dęby i Kolbuszowej pomiędzy miejscowościami Komorów i Cmolas. Trzecia część dotyczy z kolei nowego przebiegu pomiędzy obwodnicą Kolbuszowej (od miejscowości Widełka) a węzłem Rzeszów Zachód, co umożliwi dodatkowo pominięcie Głogowa Małopolskiego„.

Docelowo droga krajowa nr 9 ma uzyskać całkowicie nowy przebieg. Łącznie z obwodnicami, cały odcinek nowej DK9 będzie liczył ok. 60 km.

 

15 KOMENTARZE

  1. Masakra – czy wy wiecie co piszecie i czytacie ?! Przecież tu nie chodzi o obwodnice obu miejscowości, tylko o nowy przebieg całej DK9 poza obwodnicami od S74 do A4. Widzisz, a nie grzmisz. Najlepszy jest kolo, co pisze wariancie 8. Wiesz, co czytasz ? Pomijając autora, który pisze o czymś całkowicie innym niż sugeruje tytuł. Komedia.

  2. Kiedy wreszcie ta obwodnica ludziom zawsze wariant nie bedzie pasował w okolicach huty i za oczyszczalnie wyprowadzić ten ruch tirów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here