Z Jasionki nad Morze Czarne i ponownie do USA. Są nowe wakacyjne połączenia!!!

1
Miesiąc temu Port Lotniczy w Jasionce ogłaszał nowe wakacyjne połączenia. Teraz do oferty dołączyły kolejne atrakcyjne loty do Splitu w Chorwacji i Burgas w Bułgarii. W ofercie znajdą się także połączenie transatlantyckie do Nowego Jorku. O nowych kierunkach zarząd spółki poinformował podczas specjalnej konferencji prasowej.
O szczegółach mówił Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego w Jasionce. Nowe połączenie do chorwackiego Splitu oraz przywrócenie popularnych lotów do Burgas uzupełniają wakacyjną ofertę tras realizowanych z podrzeszowskiego lotniska. Z Jasionki pasażerowie będą mogli zatem polecieć do pięciu nadmorskich destynacji. Obecna siatka połączeń wakacyjnych obejmuje loty nad Morze Bałtyckie – do Gdańska i Szczecina, nad Morze Adriatyckie – do Zadaru i Splitu oraz nad Morze Czarne do Burgas.
 Narodowy przewoźnik dostrzega i docenia nasz potencjał. Współpraca z PLL LOT układa się bardzo dobrze. Jej efektem jest bogata oferta połączeń z naszego lotniska. W tym trudnym okresie pokazujemy, że możemy przywracać połączenia i proponować nowe – powiedział Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego w Jasionce.
Loty do Splitu, partnerskiego miasta Rzeszowa, będą odbywać się w okresie od 27 czerwca do 12 września, raz w tygodniu w niedzielę, na samolotach typu Bombardier Q400, mogącym zabrać na pokład 78 pasażerów. Cieszące się dużym zainteresowaniem w ubiegłym sezonie letnim, połączenia do Zadaru realizowane będą w soboty od 19 czerwca do 11 września. Trasa do Burgas obsługiwana będzie w każdą środę od 23 czerwca do 8 września samolotem typu Boeing 737 oferującym 186 miejsc.
Nowe połączenia do Chorwacji tworzą nowe możliwości współpracy, szczególnie dla podkarpackich przedsiębiorców. Nasze kraje bardzo wiele łączy i trzeba to wykorzystać. Wiem jak długo trwały przygotowania aby uruchomić te loty dlatego gratuluję i dziękuję w imieniu władz chorwackich. To jedyna taka sytuacja kiedy ze stolicy województwa jest połączenie z Zadarem, z którym współpracuje województwo oraz ze Splitem, które jest miastem partnerskim Rzeszowa – mówił obecny na konferencji Paweł Włodarczyk, konsul honorowy Chorwacji w Polsce.
Gratuluję zarządowi Portu Lotniczego w Jasionce skuteczności w odbudowie siatki połączeń w niezwykle trudnych warunkach ekonomicznych, w jakich funkcjonuje od przeszło roku. Mocno wierzę, że wraz z okresem wakacyjnym nastąpi stopniowa odbudowa rynku lotniczego, a co za tym idzie, wzrost przychodów spółki. Zachęcam mieszkańców nie tylko Podkarpacia, ale także sąsiednich regionów do skorzystania z tej ciekawej i zróżnicowanej oferty. Szczególnie cieszy kolejne połączenie z Chorwacją, z którą łączą nas coraz mocniejsze relacje polityczne i gospodarcze w ramach inicjatywy Trójmorza – podkreślił Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, dodając żartobliwie, że w dniu inauguracji lotów do Splitu, obchodził będzie urodziny.
 Wojewoda Ewa Leniart także gratulowała władzom spółki skuteczności w działaniu. Złożyła też pewną ciekawą propozycję.
Lotnisko to nasze okno na świat. Wiem z jakim trudem zarząd stara się ożywić port po pandemii. Dzięki tym działaniom to nasze okno znów się otwiera. Mieszkańcy Podkarpacia to doceniają. Nowe połączenia to okazja poznania nowych części Europy, zwyczajów. Chciałam zaproponować organizację festiwalu, który przybliżyłby nam potencjał Zadaru i Splitu – sugerowała wojewoda Ewa Leniart.
Połączenia do Gdańska wykonywane będą na samolotach Bombardier Q400 w okresie od 19 czerwca do 11 września 2 razy w tygodniu, we wtorki oraz soboty. Podobnie połączenia do Szczecina realizowane będą na tym samym typie samolotu jak do Gdańska, dwa razy w tygodniu okresie od 14 czerwca do 10 września.

W ofercie znajdą się także połączenie transatlantyckie do Nowego Jorku. Prezes Adam Hamryszczak podkreślał zabiegi marszałka Władysława Ortyla o powrót tych lotów.

Połączenia transatlantyckie do Nowego Jorku – Newark realizowane będą od 6 czerwca do 27 września, raz w tygodniu. Wyloty z Newwark odbywać się będą w niedziele wieczorem o 22:55, lądownie w Rzeszowie w poniedziałki o 13:30. Po niespełna czterech godzinach obsługi, samolot o godzinie 17:05 wystartuje z Rzeszowa i wyląduję w Stanach o 20:45.
Podobnie jak w poprzednich latach z Jasionki operować będą też przewoźnicy realizujący loty czarterowe na zlecenie touroperatorów. Będą to połączenia do Turcji na dwa lotniska: Bodrum oraz Antalya – łącznie do sześciu samolotów tygodniowo. Odloty do Anatalyi zaplanowano we środy i soboty począwszy od 29 maja, natomiast do Bodrum we czwartki od 24 czerwca. Będą też połączenia do Tunezji na lotnisko Monastir raz w tygodniu począwszy od 17 czerwca.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here