Misterium pt. „Śmierć Jezusa oczami Marii Magdaleny”

2

W związku z czasem Wielkiego Postu i zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi zapraszamy na misterium w wykonaniu teatru „Pora na Seniora” oraz zaprzyjaźnionych młodych aktorów amatorów. 23 marca 2018 r. o godz. 17:30 w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie zobaczymy „Śmierć Jezusa oczami Marii Magdaleny”. Przedstawienie zostało zrealizowane w konwencji wspomnień św. Magdaleny z perspektywy Zmartwychwstania Chrystusa. W kolejnych scenach przeżywać będziemy ostatnie chwile życia Jezusa począwszy od Ostatniej Wieczerzy, poprzez Drogę Krzyżową i wszystkie najważniejsze momenty z misterium Męki Pańskiej aż do Zmartwychwstania. Niezwykły klimat wprowadzą także pieśni śpiewane przez chór CANTANTES IN SILVA, działający od niedawna w SOK.

2 KOMENTARZE

  1. Rolę Piłata, z naturalną swobodą mógłby odegrać, jeden z wybitnych geriatrów naszego szpitala.
    Lata praktyki ukształtowały w nim cechy bardzo pomocne w interpretacji tej postaci. Pozbawiony odwagi, niezdecydowyny, dla prywaty i spokoju wysyła ludzi na mękę i pewną śmierć.
    Nie trudno też wśród nich znaleźć kandydata na Judasza. Sprzeniewierzyć się wartościom, dłonią po brzęczącą sakiewkę sięgnąć.

  2. Ja Jan, w roli arcykapłana Józefa Kajfasza, widzę Eugeniusza, naszego kapłana. Doskonale zobrazowałby jak duchowieństwo z politykami się brata. Kościół Nasz, Eugeniuszu, zawsze w opozycji do władzy być powinien. Twardy dla dyktatury, łagodny dla demokracji; dialog tak, mieszanie interesów, nie. Tej czerwonej niewidzialnej linii duchownemu przekraczać się nie godzi, że polityka to kusi, niech wyborcy go rozliczą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here