Oddał rzeczy które ukradł 15 lat temu. Cudowne nawrócenie złodzieja

3

Niesamowite! Mieszkaniec Nowej Dęby po kilkunastu latach odzyskał skradzione mu rzeczy. Zwrócił je tajemniczy złodziej.

Mieszkaniec Nowej Dęby długo przecierał oczy ze zdumienia gdy na swojej posesji znalazł tajemniczy pakunek, a w nim sprzęt który kilkanaście lat temu został mu skradziony z altanki działkowej. Co ciekawe, tajemniczy złodziej oddał nowsze modele tych samych urządzeń wartych dzisiaj kilka tysięcy złotych.

Ponadto w środku pakunku znajdowała się kartka o następującej treści „Przepraszam z całego serca, proszę wybacz Mi. Chcę się zmienić oddać to co ukradłem i abyś Ty mi przebaczył i Kochany Bóg. O to Cię proszę przebacz mi to”.

Trzeba przyznać, że takie zachowanie sprawcy nie jest codziennością. Nie tylko wyraził żal za popełnione zło, ale również – jak nakazuje wiara chrześcijańska – dokonał zadośćuczynienia i naprawił krzywdę.

Jestem zaskoczony tą sytuacją. Za pośrednictwem mediów chciałbym aby ów człowiek wiedział, że tutaj na ziemi ma przebaczone – mówi szczęśliwy właściciel, który pragnie zachować anonimowość.

Od siebie możemy dodać, że jeżeli bliźni (stworzenie Boga) w swoim miłosierdziu daruje drugiemu człowiekowi, to ileż mocniejsze musi być miłosierdzie samego Stwórcy. Rozpoczynający się właśnie adwent i niniejsza historia, może być znakomitym przyczynkiem do refleksji nad sprawami które każdy z nas ma jeszcze do załatwienia.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here