Orszak Trzech Króli wyruszy w Nowej Dębie po raz piąty!

1

Już po raz jedenasty na świecie i w Polsce, a po raz piąty w naszym mieście, przejdzie ulicami Orszak Trzech Króli, aby w dniu Święta Objawienia Pańskiego podążyć za Trzema Królami do Stajenki i ukłonić się Nowo Narodzonemu Dzieciątku Jezus! W roku 2019 orszak przejdzie ulicami ponad 500 miejscowości! 6 stycznia 2019 r. zwykli ludzie: rodziny, sąsiedzi, na ulicach wiosek, miast i miasteczek złączą się razem opowiadając tak, jak potrafią, swoimi słowami i swoim sercem historię sprzed 2000 lat. OTK 2019 przejdzie pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, a jego scenariusz będzie nawiązywał do nauczania Jana Pawła II.

[democracy id=”2″]W organizację uroczystości włączyły się szkoły, przedszkola i instytucje: Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Samorządowy Ośrodek Kultury, parafia Matki Bożej Królowej Polski, Parafia Podwyższenia Krzyża Św., Straż Miejska, Komisariat Policji, MGOPS w Nowej Dębie, Szkoła Podstawowa nr 2, Zespół Placówek Oświatowych, Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół nr 1, Przedszkole nr 5, Przedszkole nr 1, Przedszkole „Krasnal”. Część artystyczną – sceny orszakowe i oprawę muzyczną przygotują: teatr „Pora na Seniora”, chór CANTANTES IN SILVA – działające w Samorządowym Ośrodku Kultury oraz chór dziecięcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie.

Formuła orszaku będzie podobna jak w zeszłym roku – wyruszą dwa orszaki z obu nowodębskich kościołów – o godz. 13:00 z Kościoła Matki Bożej Królowej Polski – król Melchior z kadzidłem (orszak azjatycki –zielony), o 13:15 z Kościoła Podwyższenia Krzyża – król Kacper ze złotem (orszak europejski – czerwony) oraz król Baltazar z mirrą (orszak afrykański – niebieski).  Uczestnicy Orszaku otrzymają korony i śpiewniki, a dzieci także chorągiewki orszakowe. Orszak zielony przejdzie ulicami Szpitalną, Korczaka, Kwiatkowskiego, następnie skieruje się na Planty, gdzie zostaną przedstawione sceny orszakowe. Orszak czerwony i niebieski przejdzie ulicami 1-go Maja i Jana Pawła II, aby połączyć się na Plantach z orszakiem zielonym. Finał uroczystości – złożenie darów, pokłon królów, wspólna modlitwa i kolędowanie – odbędzie się na tarasie SOK.

Orszak 2019 zakończy ognisko na Plantach, przygotowane przez organizatorów, na które zapraszamy szczególnie dzieci, zapewniamy kiełbaskę, prosimy rodziców o przygotowanie dla dzieci kijów do pieczenia kiełbasy. Dla wszystkich przewidziano gorącą herbatę. Wspólne kolędowanie w tym roku warto połączyć ze śpiewem pieśni patriotycznych przy ognisku, w nawiązaniu do obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Będzie się działo, przecież to wcale nie taki zwykły będzie dzień! Zapraszamy mieszkańców Nowej Dęby i okolic: dzieci, młodzież i całe rodziny na wspólne radosne rodzinne świętowanie!

1 KOMENTARZ

  1. Ja myslalem ze w Orszaku beda szli Parafianie, ale redaktorek wyprowadzil mnie z bledu bo beda szli zwykli ludzie mniemam ze tez niezwykli, ale co z przecietnymi Ludzmi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here