RUSZYŁA ZBIÓRKA PODPISÓW POD USTAWĄ „W OBRONIE CHRZEŚCIJAN” xvideo

50

Ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „W obronie chrześcijan”. Celem akcji jest wprowadzenie nowych zapisów prawnych chroniących wyznawców chrześcijaństwa przed zakłócaniem Mszy i obrzędów. 

Inicjatywa ustawodawcza wyszła ze środowiska „Solidarnej Polski”. Jak wyjaśnia wiceminister sprawiedliwości i Poseł na Sejm RP z okręgu nr 23 (tarnobrzesko-rzeszowskiego) Marcin Warchoł wprowadzenie zmian w prawie ma zapobiec sytuacji w której katolicy i chrześcijanie są terroryzowani przez krzykliwą mniejszość, a Msze Święte są przerywane przez lewackich aktywistów. – Dzisiaj hordy barbarzyńskie atakują kościoły, przerywają Msze św. Nie możemy się na to zgodzić. Ta ustawa jest prowolnościowa i proobywatelska. Namawiamy wszystkich do składania podpisów – podkreślił Marcin Warchoł podczas konferencji prasowej w Sejmie.

KLIP PROMUJĄCY AKCJE
„W OBRONIE CHRZEŚCIJAN”:

Wiosną do Sejmu trafił projekt zmian w Kodeksie karnym autorstwa Solidarnej Polski, zgodnie z którym, „kto publicznie lży lub wyszydza Kościół lub inny związek wyznaniowy o uregulowanej sytuacji prawnej, jego dogmaty i obrzędy, podlega karze do 2 lat pozbawienia wolności”. Ponieważ tamten projekt nie został poparty przez PiS, Solidarna Polska zapowiedziała złożenie obywatelskiego projektu zmiany w tej sprawie. – Wolność religijna jest jednym z podstawowych praw człowieka, jest wyjątkowym prawem, bo wykracza poza doczesne tu i teraz – akcentował wiceminister. Dodał, że prokuratura w latach 2009-2015 prowadziła 163 postępowania w sprawach agresji i dyskryminacji wobec chrześcijan, a „w tej chwili jest to 2 tys. 435”. – Skala jest gigantyczna i nie możemy pozwolić na to, by sprawcy byli uniewinniani – wskazał.

Osoby chcące wesprzeć akcję mogą pobrać formularz służący do zbiórki podpisów >>>Tutaj <<<

Ze szczegółami projektu i akcji można zapoznać się na stronie http://www.wobroniechrzescijan.pl/

50 KOMENTARZE

 1. Niech te wszystkie lewczyny spróbują wejść do synagogi albo mecztu i tam robić burdel. Z jakiegoś powodu się boją i tego nie robią. Popieram takie zaostrzenie prawa żeby za ataki na świątynie było bezwględne więzienie. Głosiciele tolerancji co wiele razy udowadniali nie mają jej wcale.

  • A wiesz chociaż z czego to wynika? Pewnie nie, więc Ci to wyjaśnię. Ludzie wyznający Judaizm czy Islam swoją wiarę i religię traktują śmiertelnie poważnie. Dla nich to jest styl życia i dla swojego wyznania są w stanie poświęcić dużo. Czasami wszystko łącznie z życiem, a jak to wygląda tutaj w Europie, w Polsce?

   Byle tylko odbębnić mszę, pokazać, że się chodzi do kościółka, obgadać sąsiadów i potem szybko z kościółka do domu na kawusię i jakieś ciasto i tak w kółko.

   W kościele hipokryzja, niby znak pokoju, niby podawanie rąk, niby wspólne śpiewy, ale w większości przypadków to tylko pozory i klepanie regułek z przyzwyczajenia, gdzie styl życia i zachowanie większości tych ludzi nie oddaje zasad religijnych w które podobno wierzą.

   I to jest ta różnica. Tamci sobie nie dadzą w kaszę dmuchać, postawią na swoim, będą bronić swojego wyznania swoich świątyń, a tutaj liczy się przede wszystkim POKAZ.

   A co z atakami ze strony księży na godność młodzieży w wiadomych sprawach? Gdzie te wasze „zasady”, które podobno wyznajecie. Gdzie szacunek i miłość wobec drugiego człowieka? Gdzie to wszystko?

   No i to jest wasza największa porażka. Brak spójności.

   Jedno myślą, drugie mówią, a trzecie robią. To nie ma nic wspólnego z wiarą. To czysty koniunkturalizm.

   „Mają usta, ale nie mówią;
   oczy mają, ale nie widzą.
   Mają uszy, ale nie słyszą;…”

   i tak dalej i tak dalej

 2. Najpierw to te "chrześcijany" niech zaczną widzieć belkę w swoim oku, zamiast źdźbło w oku innych...

  A potem zaczną się modlić, a nie politykować i mieć wieczne roszczenia….

 3. Ony Warchoł tak prawi :”Nie może być tak, że ktoś jest piętnowany ze względu na swoją wiarę, poglądy czy przekonanie”. I słusznie nikt nie moze byc piętnowany a nie tylko wybrańcy !

 4. Super, może najpierw niech zrobią porządek wśród tych zboczenców w sukienkach. Bo chodząc na mszę i słuchając takiego człowieka, wierni też powinien czuć się winni.

 5. „W obronie chrześcijan”? Kolejny pusty slogan i nic więcej. Czysty lans, ale czego innego można, by było się spodziewać po tym chłopecku :)

 6. ”Nie może być tak, że ktoś jest piętnowany ze względu na swoją wiarę, poglądy czy przekonanie”.

  Powiedział typ, który wielokrotnie w swoich wypowiedziach wyśmiewał różne grupy społeczne, zawodowe czy światopoglądowe i który należy do partyjki, która kieruje się maksymą – divide et impera :)

  Brawo, nie ma to jak wiarygodność!

 7. A ja czuję się atakowany dźwiękiem dzwonów z kościoła na górce, modłami przebierańców co po chodnikach chodzą i przez megafon uwielbiają swego guru.

  • Jestem jak najbardziej ZA!
   Biedny ksionc musi być chroniony przed pożądliwymi zachowaniami tych kuszących ministrantów. Szatan jest wszędzie i kusi kleryków. Przynajmniej ustawa ich ochroni bon pan bucek już nie daje rady.
   Pozdrawiam, Rakovzy co go sraczka zaskoczy.

 8. Cztery lata temu… Do dziś niczego nie uchwalono, bo nikt nie przyszedł na 'konsultacje’…

  • Konsultacje społeczne mieszkańców jednego bloku

 9. Musisz dać przykład bo nikt nie wie jak to zrobić… Chyba że to co napisałeś to jeden z tych „katolickich głosów w twoim domu”

 10. Cytując słownik PWN:
  „warchoł «osoba wywołująca kłótnie i zamęt swoją samowolą»”
  Więc co wy chcecie więcej od naszego kochanego posła komentarz jest raczej zbędny

 11. Panie pośle Warchoł , weż się Pan w końcu do uczciwej rzetelnej pracy bo inaczej najbliższe wybory parlamentarne czy do parlamentu europejskiego Pan przepierniczy tak jak te na prezydenta Rzeszowa

 12. Panie Warchoł , proponuję żeby Pan wprowadził obywatelski projekt ustawy taki , że jak ktoś na Jarosława Kaczyńskiego powie kaczor lub inaczej go znieważy lub powie , że przez niego lub jego rząd jest inflacja to powinien być natychmiast publicznie rozstrzeliwany

 13. Jestem za zmiana uruchamiania Dzwonow w Kosciele, i tak 30 mniut przed masza, 1 minute przed rozpoczeciem mszy, i na zakonczenie mszy,a w poludnie aby dzwonily wszystkie razem okolo 10 minut

  • Iluż to niedoszłych doktorów psychiatrii poległo na egzaminie broniąc swojej pracy na ten właśnie temat….

 14. Sprawa dzwonów na górce – apeluje do miszkancow, wspolnoty, rycerzy z koscioła na górce – proszę uciszyć te dzwonnice. Nie da się spać. W innym przypadku będę w trakcie dzwonienia puszczał Behemoth o takiej samej głośności.

  Z poważaniem obywatel. Niech zyje wolna Polska.

 15. To jak to było z tym księdzem -rzecznikiem prasowym archidiecezji z Białegostoku ? Wykładowcą Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego...

  Co to on chciał z tą kobietą zrobić w gabinecie metropolity ?

 16. to ty ciekawie musisz wyglądać po spowiedzi wielkanocnej… Chyba że tylko wtedy się spowiadasz. Raz na rok… To musi być bolesne gdy widzisz fajną dziewczynę…

 17. Całym sercem jestem za taką ustawą. Może ktoś wreszcie obroni tego biednego księdza przed napastliwymi i „sukami”

 18. Czyli też rożnych 'homosi’, Grzesiów, no i niestety, anonima też…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here