123 FZ Forza Grand Prix Mielca w badmintonie w Mielcu i Turniej Zamknięcia sezonu

1

W Mielcu rozegrany został 123 FZ Forza Grand Prix Mielca w badmintonie. Rozegrane zostały turnieje „Masters” we wszystkich kategoriach wiekowych oraz Turniej Zamknięcia sezonu 2017/2018.
W mieleckim turnieju kończącym zmagania badmintonistów na Podkarpaciu znakomicie spisali się badmintonowi weterani i amatorzy z Nowej Dęby, którzy po raz kolejny i tradycyjnie w tym sezonie nadawali ton zmaganiom na mieleckich kortach.
W turnieju „Masters” w grze pojedynczej w kategorii „Old boys” pierwsze miejsce wywalczył Tadeusz Szczur, drugie miejsce przypadło Mieczysławowi Sitko, na miejscu trzecim uplasował się Adam Bunio, a na miejscu czwartym turniej ukończył Jacek Tomasiewicz. O ostatecznym wyniku rywalizacji na podium, która była bardzo zacięta i stała na wysokim poziomie sportowym, zdecydował bilans setów pomiędzy czołową trójką graczy.
Klasyfikację generalną w tej kategorii wiekowej w sezonie 2017/2018 wygrał Tadeusz Szczur, na drugim miejscu uplasował się Adam Bunio, a trzecie miejsce przypadła Jackowi Tomasiewiczowi.
W turnieju 'Masters” w grze podwójnej rozgrywanej w formule „open” drugie miejsce wywalczył debel mężczyzn Mieczysław Sitko / Jacek Tomasiewicz, na miejscu trzecim uplasował debel Adam Bunio / Tadeusz Szczur, a na miejscu piątym rywalizację ukończył trzeci debel z Nowej Dęby Sylwester Bunio / Mateusz Piekarz.
Klasyfikację generalną w tej kategorii w sezonie 2017/2018 wygrał najstarszy wiekowo w całej stawce rywali debel: Adam Bunio / Tadeusz Szczur, na miejscu trzecim uplasował się debel: Mieczysław Sitko / Jacek Tomasiewicz, a na miejscu piątym rywalizację ukończył debel: Sylwester Bunio / Mateusz Piekarz.
Bardzo dobrą postawę zademonstrowali w Turnieju Zamknięcia sezonu 2017/2018 badmintonowi amatorzy z Nowej Dęby. Turniej rozgrywany był w grze pojedynczej. Bardzo dobre drugie miejsce wywalczył Sylwester Bunio, a na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Piekarz.
Warto odnotować, że miejsca wywalczone na podium przez Adama Bunio, najstarszego uczestnika mieleckich zmagań w sezonie 2017/2018 to już w sumie 196 raz w ciągu 14 lat, gdy staje na podium w turniejach mieleckich.
Był to mocny akord na zakończenie pierwszej połowy badmintonowego sezonu w wykonaniu tym razem badmintonowych weteranów i amatorów z Nowej Dęby.
Badmintoniści do sportowej rywalizacji na badmintonowych kortach całej Polski powrócą we wrześniu.
Na zdjęciu badmintonowi amatorzy i weterani z Nowej Dęby po ceremonii dekoracji w Mielcu, stoją od lewej strony: Sylwester Bunio, Mateusz Piekarz, Jacek Tomasiewicz, Mieczysław Sitko, Tadeusz Szczur i Adam Bunio.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here