57 Indywidualne Mistrzostwa Polski w badmintonie w Białymstoku

3
Zdjęcie autorstwa Lisa A z Pexels
W stolicy województwa podlaskiego Białymstoku z udziałem wszystkich aktualnie najlepszych polskich badmintonistów rozegrane zostały 57 Indywidualne Mistrzostwa Polski w badmintonie.
Znakomitą passę na badmintonowych kortach Polski kontynuuje badmintonista Stali Nowa Dęba Tymoteusz Malik, wychowanek UKS Trójka Tarnobrzeg.
Świeżo upieczony młodzieżowy wicemistrz Polski w rywalizacji z najlepszymi polskimi seniorami spisał się bardzo dobrze.
W grze mieszanej wspólnie z Dominiką Chojnacką (KS Chojnik Jelenia Góra) po bardzo dobrej grze wywalczyli piąte miejsce, a mecz o medal przegrali w dramatycznych okolicznościach, po niezwykle zaciętym pojedynku z parą: Wiktor Trecki (ABRM Warszawa) / Paulina Hankiewicz (ABRM Warszawa) 1:2 (23:21;17:21;18:21). Historyczny medal z mistrzostw Polski seniorów był bardzo blisko.
W grze pojedynczej mężczyzn Tymek wywalczył bardzo dobre piąte miejsce ulegając w pojedynku ćwierćfinałowym rozstawionemu z numerem jeden  Michałowi Rogalskiemu (UKS Hubal Białystok). Tymek dzięki swojej znakomitej grze i postawie w ostatnich dwóch najważniejszych indywidualnych championatach w polskim badmintonie zrobił prawdziwą furorę i przebojem wdarł się do krajowej czołówki polskich badmintonistów.
Śmiało można stwierdzić, że w chwili obecnej Tymoteusz to czołowy badmintonista Polski oraz najlepszy aktualnie badmintonista Podkarpacia! Serdeczne gratulacje dla tego 22 – letniego badmintonisty.
Na zdjęciach Tymoteusz Malik podczas 57 Indywidualnych Mistrzostw Polski w badmintonie w Białymstoku.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here