Akademos Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów w badmintonie w Lublinie

1

W Lublinie w bardzo silnej obsadzie, z udziałem wszystkich najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrane zostały Akademos Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów w badmintonie. Wielki i wspaniały sukces odnieśli w nich badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy wywalczyli aż 3 medale oraz miejsca punktowane do klasyfikacji współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrza Polski na 2017 rok w grze podwójnej juniorów wywalczył debel: Tymoteusz Malik (Stal Nowa Dęba) / Robert Cybulski (UKS Unia Bieruń). Miejsce piąte wywalczył debel: Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Markiewicz (MLKS Solec Kujawski).

W grze mieszanej w kategorii juniorów trzecie miejsce ex aequo i brązowe medale wywalczyły dwa mixty: Tymoteusz Malik (Stal Nowa Dęba) / Aleksandra Ptak (UKS Vol – Trick Kępno) oraz Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Wiktoria Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza).

W kategorii młodzieżowców dobra postawa Szymona Malika (Stal Nowa Dęba), który wywalczył w grze podwójnej mężczyzn wspólnie z Rafałem Markowiczem (AZS AGH Kraków) dobre piąte miejsce.

W grze pojedynczej mężczyzn Szymon Malik uplasował się na miejscu siedemnastym.

Medale wywalczone przez badmintonistów Stali w Lublinie to szósty, siódmy i ósmy medal wywalczony w tym roku przez nowodębian w zawodach rangi mistrzostw Polski w tym sezonie, a więc wynik bez precedensu w 50 – letniej historii istnienia sekcji badmintona w środowisku w Nowej Dębie, która to rocznica przypada w tym roku.
To wspaniałe uczczenie tego złotego jubileuszu przez badmintonistów z Nowej Dęby.

Mamy nadzieję, że zostanie dostrzeżony również przez odpowiednie władze.

Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba, bohaterowie z Lublina, od lewej strony: Patryk Kopeć, Tymoteusz Malik i Szymon Malik.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here