Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w badmintonie w Białymstoku

0
W stolicy województwa podlaskiego w Białymstoku rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w badmintonie. Województwo podkarpackie reprezentowała drużyna młodzików w składzie: Bartosz Kufel, Mikołaj Krystek (UKS Orbitek Straszęcin), Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba), Julia Oszajca (MKS Skarbek Gogołów) oraz Oliwia Surowiec (ZS Czarna). Niestety była to drużyna osłabiona ze względu na nieobecność  Oliwi Krystek (UKS Orbitek Straszęcin) oraz Kacpra Drymajło (MMKS Badminton Przemyśl). Reprezentacja Podkarpacia rywalizowała w grupie z województwem Pomorskim przegrywając po zaciętej walce 2:3 oraz z województwem Małopolskim 1:4 zajmując ostatecznie 5 miejsce w mistrzostwach.
Badmintonista Stali Nowa Deba Krystian Wąsik w tych mistrzostwach zaprezentował się bardzo dobrze i dla reprezentacji Podkarpacia wywalczył w sumie 3 punkty: 2 w grach podwójnych wspólnie z Bartoszem Kuflem i 1 w grze pojedynczej.
Niedosyt pozostał ponieważ w najsilniejszym składzie można było zdobyć medal. Na pocieszenie pozostaje to, że zawodnicy w rywalizacji z najmocniejszymi  młodzikami w kraju mogli zdobyć doświadczenie i podnieść swoje umiejętności oraz zdobyć dużą liczbę punktów do listy klasyfikacyjnej.
Na zdjęciu reprezentacja Podkarpacia na mistrzostwach Polski w Białymstoku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here