„Dwójka” najlepsza na Podkarpaciu!!!

0

W dniu 14 maja 2018r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie rozegrany został Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

W ramach eliminacji do wojewódzkiego turnieju finałowego z ponad 400 szkół z całego województwa awansowały 4 najlepsze: Szkoła Podstawowa Nr 6 Mielec, Szkoła Podstawowa Nr 4 Jasło, Szkoła Podstawowa Nr 15 Przemyśl oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 Nowa Dęba. Ponieważ do turnieju awansowały dwa zespoły z naszego rejonu (Mielec i Nowa Dęba) zostały one rozstawionea do nich dolosowano przeciwników na mecze półfinałowe. W efekcie losowania pierwszą parę utworzyły szkoły z Mielca i Przemyśla natomiast w drugiej parze zagrały zawodniczki z Nowej Dęby mając za przeciwniczki reprezentację szkoły z Jasła. W obu meczach padły takie same wyniki: 2:0 dla szkół z Mielca oraz Nowej Dęby.

Zespoły te wygrywając pierwsze mecze awansowały do finału, którego stawką był złoty medal oraz tytuł Mistrzyń Województwa Podkarpackiego, a także wyjazd na Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej Dziewcząt, który odbędzie się w Głuchołazach (woj. dolnośląskie) w dniach 24-27 maja 2018 r.

Równolegle do meczu finałowego rozegrany został mecz pomiędzy zespołami z Przemyśla i Jasław którym zwycięzca wywalczył 3 miejsce na Podkarpaciu. Mecz o brązowy medal zakończył się wynikiem 2:1 dla Szkoły Podstawowej Nr 15 z Przemyśla.

Najbardziej zacięty bój w całym turnieju jak przystało na finał rozegrany został pomiędzy zespołami SP 6 Mielec i SP 2 Nowa Dęba. Po wygraniu przez nowodębianki pierwszego seta na placu boju zameldowały się drugie czwórki – wg przepisów rozgrywek szkolnych pierwszy set grają 4 zawodniczki plus rezerwowa, a w drugim secie mają się pojawić na boisku pozostałe cztery zawodniczki ze swoją rezerwową (z całego dziesięcioosobowego składu). Drugi set do stanu 18:15 rozgrywany był pod dyktando dziewcząt z „Dwójki” jednakże końcówka seta należała już do przeciwniczek z Mielca, które dobrą zagrywką przechyliły na swoją korzyść szalę zwycięstwa. W ten sposób doszło do decydującej rozgrywki czyli trzeciego seta, który jak na finał przystało obfitował w wiele emocjonujących sytuacji, a zawodniczki zarówno z Nowej Dęby jak i z Mielca nie mogły uzyskać przewagi, która zapewniłaby spokojne zakończenie meczu. Na szczęście przy stanie 11:11 do głosu doszły reprezentantki „Dwójki” i po zdobyciu 4 punktów mogły cieszyć się tytułem najlepszego zespołu na Podkarpaciu. Dzięki temu zwycięstwu po 7 latach tytuł mistrzowski wrócił do Nowej Dęby.

Podopieczne trenera Jacka Szpunara grały w składzie: Emilia Durlak, Natalia Trawińska, Wiktoria Gurdak, Oliwia Karp, Klaudia Noga, Oliwia Tomczyk, Martyna Zielińska, Weronika Buras oraz Martyna Janowska i Nikola Guściora – zawodniczki trenera Adama Szpunara.