Europejskie Igrzyska Akademickie Łódź 2022 w badmintonie

0
W Polsce w Łodzi rozegrane zostały Europejskie Igrzyska Akademickie Łódź 2022, które trwały dwa tygodnie, a rozegrane zostały w dniach: 17 – 31 lipca 2022 r.
Igrzyska te odbywają się co dwa lata w różnych miastach Europy. Było to największe multisportowe święto akademickie w Europie. Łącznie wystartowało ok. 6000 sportowców z około 46 krajów. Program Igrzysk zawierał 20 dyscyplin sportowych w tym badminton, który był silnie obsadzony.
Rozgrywki badmintonowe obejmowały turniej drużynowy oraz turniej indywidualny. W turnieju drużynowym i indywidualnym wystąpili badmintoniści z 20 krajów europejskich.
Barw uczelni AWF WARSZAWA w turnieju drużynowym bronił między innymi najlepszy aktualnie badmintonista Stali Nowa Dęba Tymoteusz Malik, której na co dzień jest  studentem tej uczelni.
Drużyna AWF Warszawa w turnieju drużynowym uplasowała się na dwunastym miejscu.
Tymek wystąpił również w turnieju indywidualnym w grze pojedynczej mężczyzn i w grze mieszanej wspólnie z Zofią Tomczak.
W grze pojedynczej mężczyzn Tymek wywalczył dobre dziewiąte miejsce ulegając w 1/8 turniejowej jedynce Anglikowi Johnowi Torujessonowi, który notabene został zwycięzcą singla mężczyzn.
Natomiast w grze mieszanej mixt: Tymoteusz Malik / Zofia Tomczak uplasował się na miejscu siedemnastym.

Był to historyczny (bo pierwszy raz badmintonista ze Stal Nowa Dęba wystąpił w tej rangi turnieju badmintona) i dobry występ Tymka w tak prestiżowych i bardzo silnie obsadzonych zawodach.

Na zdjęciach badmintonista Stali Nowa Dęba Tymoteusz Malik podczas Europejskich Igrzysk Akademickich Łódź 2022.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here