Finał Drużynowych Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie w Krakowie

0
W Krakowie z udziałem 16 najlepszych uczelni z całej Polski wyłonionych w drodze eliminacji rozegrany został Finał Drużynowych Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. 
Wielki sukces odniosła w tych mistrzostwach drużyna Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, która w pojedynku finałowym po zaciętym i emocjonującym meczu pokonała Uniwersytet Opolski z Opola 4:2.
W mistrzowskim zespole występowali między innymi bracia Szymon i Tymoteusz Malikowie (obaj na co dzień to studenci AWF Warszawa: Szymon drugi rok, a Tymek pierwszy rok), którzy tworzyli trzon tej drużyny i byli jej podstawowymi graczami w tych mistrzostwach. To wielki, kolejny sportowy sukces tych badmintonistów oraz badmintona nowodębskiego i podkarpackiego.
Z wielką satysfakcją warto też odnotować fakt, że Szymon i Tymek, to na co dzień czołowi badmintoniści Stali Nowa Dęba, podstawowi zawodnicy ligowej drużyny Stali oraz wychowankowie klubu UKS Trójka Tarnobrzeg i trenera Piotra Malika – ojca obu utalentowanych badmintonistów.
Na zdjęciach, aktualni drużynowi akademiccy mistrzowie Polski we badmintonie Szymon i Tymoteusz Malikowie w Krakowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here