Finał Drużynowych Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie w Łodzi

0
W Łodzi z udziałem 16 najlepszych uczelni z całej Polski wyłonionych w drodze eliminacji rozegrany został Finał Drużynowych Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie.
Wielki sukces odniosła w tych mistrzostwach drużyna Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, która w pojedynku finałowym pokonała drużynę Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie 4:2. Drużyna z Warszawy tym samym obroniła tytuł mistrzowski, który zdobyła rok temu.
W mistrzowskim zespole występował między innymi Tymoteusz Malik, na co dzień student Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (drugi rok studiów), który tworzył trzon tej drużyny i był jej podstawowym graczem w tych mistrzostwach. To wielki, kolejny sportowy sukces tego badmintonisty oraz badmintona nowodębskiego i podkarpackiego.
Z wielką satysfakcją warto też odnotować fakt, że Tymek to na co dzień czołowy badmintoniści Stali Nowa Dęba, podstawowy zawodnik ligowej drużyny Stali oraz wychowanek klubu UKS Trójka Tarnobrzeg i trenera Piotra Malika – ojca tego utalentowanego badmintonisty.
Na zdjęciach, aktualni drużynowi akademiccy mistrzowie Polski w badmintonie w Łodzi oraz Tymoteusz Malik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here