Finał rozgrywek drużynowych Karpackiej Ligi Badmintona w sezonie 2025/26 w Nowej Dębie

4
Nowej Dębie w dniu 11.04.2026 r. rozegrany został finał drużynowych rozgrywek Karpackiej Ligi Badmintona w sezonie rozgrywkowym 2025/26.
W wielkim finale spotkały się zespoły: UKS „Kiko”  Zamość  oraz gospodarz zawodów drużyna MKS „Stal” Nowa Dęba.
Finał tych rozgrywek swoją obecnością zaszczycili: Prezes MKS Stal Nowa Dęba Andrzej Majdański, Wicestarosta Tarnobrzeski Wojciech Śmiech oraz twórca sekcji badmintona w Nowej Dębie Antoni Malcharek.
Sędzią głównym zawodów był p.Sławomir Moździoch z Zamościa, a opiekę medyczną nad zawodami sprawował p.Henryk Serafin.
W spotkaniu finałowym grano trzy gry pojedyncze oraz dwie gry podwójne.
Zasłużone zwycięstwo w tych rozgrywkach odniósł zespół badmintonistów Stali Nowa Dęba, który w pojedynku finałowym pokonał drużynę UKS „Kiko” Zamość 3:2.
Punkty dla Stali w tym meczu zdobyli w grze pojedynczej: Karol Wąsik oraz w grach podwójnych deble: Kamil Malak / Karol Wąsik oraz Krystian Wąsik / Mateusz Czachor.
Mecz o pierwsze miejsce był pasjonującym, dramatycznym i stojącym na wysokim poziomie sportowym widowiskiem. Drużyna Stali po pierwszych dwóch grach singlowych przegrywała 0:2, ale po trzeciej grze singlowej i fantastycznej postawie Karola Wąsika, który pokonał swojego rywala 2:0 i dzięki tej wygranej Stal utrzymała się w tym pojedynku, a po jeszcze lepszych dwóch zwycięskich grach podwójnych ostatecznie pokonała swoich rywali 3:2.
Na znakomitym poziomie sportowym w tym meczu stały gry podwójne mężczyzn, które zdecydowały o ostatecznym triumfie badmintonistów Stali,a para z Nowej Dęby: Karol Wąsik / Kamil Malak po znakomitej grze postawiła przysłowiową kropkę nad „i”.
Warto w tym miejscu nadmienić, że zespół z UKS „Kiko” z Zamościa przyjechał do Nowej Dęby w swoim najsilniejszym składzie i bardzo zmotywowany, natomiast zespół Stali w ostatniej chwili został osłabiony, bo nie mógł wystąpić najlepszy aktualnie badmintonista Podkarpacia i Stali Tymoteusz Malik.
Wyniki meczu finałowego w poszczególnych grach:
Stal Nowa Dęba    –   UKS Kiko Zamość  3:2:
 
Krystian Wąsik – Kamil Zawada     1:2 (18:21;2523;11:21)  0:1
Kamil Malak – Daniel Gujski           0:2 (22:24;15:21)           0:2
Karol Wąsik – Jakub Smolak          2:0 (21:16;21:17)           1:2
Mateusz Czachor / Krystian Wąsik – Daniel Gujski / Gary Weng  2:0 (21:11;22:20)    2:2
Kamil Malak / Karol Wąsik – Jakub Smolak / Kamil Zawada   2:0 (21:18;21:15)          3:2
Mecz finałowy trwał w sumie ponad 3,5 godziny.
Z wielką satysfakcją odnotować należy fakt, że badmintoniści Stali podopieczni trenera Adama Bunio piąty raz z rzędu wygrali drużynowe rozgrywki Karpackiej Ligi Badmintona, czego jak do tej pory jeszcze nikt nie dokonał.
Gratulacje dla całego zwycięskiego teamu ze Stali Nowa Dęba.
Na zdjęciach uczestnicy finału rozgrywek Karpackiej Ligi Badmintona w Nowej Dębie i zwycięski zespół MKS „Stal” Nowa Dęba.

4 KOMENTARZE

  1. Przyjdźcie na mecz piłki nożnej. Zobaczcie jak sport wygląda. A nie finał ligii pykacie jak 2 zespoły tylko grać chciały. Porażka dziwię się że ktoś na to pozwala.

    • Piłka nożna od dawna nie jest już sportem. Jak chcecie zobaczyć jak wygląda sport , idźcie na jakiś mityng lekkoatletyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here