Gry nowodębskich badmintonistów w Warszawie i Mielcu

0
Zdjęcie autorstwa Lisa A z Pexels

116 turniej FZ Forza Grand Prix Mielca w badmintonie w Mielcu

W Mielcu rozegrany został 116 turniej FZ Forza Grand Prix Mielca w badmintonie.

W zawodach tych kolejny raz z rzędu znakomicie spisali się badmintonowi weterani z Nowej Dęby. Tym razem Nową Dębę reprezentowała trójka zawodników z Nowej Dęby: Jacek Tomasiewicz, Mieczysław Sitko i Mateusz Piekarz.

W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii 'Old boys” drugie miejsce wywalczył Jacek Tomasiewicz, a na miejscu trzecim uplasował się Mieczysław Sitko, a o zwycięstwie zdecydował jeden mały punkt.

W grze podwójnej rozgrywanej tradycyjnie w formule „open” po zaciętych i dramatycznych meczach w półfinale i pojedynku finałowym zwyciężył debel mężczyzn Mieczysław Sitko / Jacek Tomasiewicz, którzy w pojedynku finałowym w piątym secie pokonali swoich rywali 11:10.

W zawodach tych nie wystartowała, nadająca ton tym zmaganiom czołowa dwójka weteranów z Nowej Dęby: Tadeusz Szczur (obowiązki zawodowe) i Adam Bunio (prowadził zespół ligowy badmintonistów Stali Nowa Dęba w II rundzie ekstraklasy badmintona w Warszawie).

Na zdjęciu badmintonowi weterani z Nowej Dęby w Mielcu na 116 FZ Forza.

II runda polskiej ekstraklasy badmintona w Warszawie

W czterech miastach Polski, tym razem w: Warszawie, Łodzi, Białymstoku i Lublinie rozegrane zostały mecze II rundy polskiej ekstraklasy badmintona.

Młodemu zespołowi badmintonistów Stali Nowa Dęba przyszło rywalizować w Warszawie z bardzo silnymi rywalami z: ABRM Warszawa, UKS Unia Bieruń i UKS Feniks Beninca Kędzierzyn – Koźle.

Nowodębianie grali ze zmiennym szczęściem, odnosząc jedno zwycięstwo i ponosząc dwie porażki.

W pierwszym meczu drużyna ze Stali Nowa Dęba uległa gospodarzom ABRM Warszawa 2:5, a punkty dla nowodębian w tym meczu zdobyli w grach pojedynczych: Szymon Malik i Tymoteusz Malik. Warszawianie wzmocnieni między innymi znakomitą rosyjską badmintonistką, aktualną mistrzynią świata weteranek Olgą Arkhangelskaią oraz jednym z najlepszych polskich badmintonistów, olimpijczykiem z Rio de Janeiro Adamem Cwaliną okazali się zbyt silni dla drużyny z Nowej Dęby.

W drugim swoim meczu nowodębianie wznieśli się na wyżyny swoich możliwości i po dramatycznym bardzo zaciętym meczu pokonali mocnych  rywali z Kędzierzyna – Koźle 4:3. Punkty w tym zwycięskim meczu zdobyli dla Stali w grach pojedynczych: Szymon Malik, Tymoteusz Malik i Zofia Tomczyk oraz w grze podwójnej kobiet debel: Natalia Róg / Beata Mycek.

Drużyna w tym meczu wykazała się dużą odpornością psychiczną oraz wielką ambicją i walecznością, a duży wkład w zwycięstwo wniosły wreszcie młode zawodniczki Stali.

W trzecim swoim meczu nowodębianie zmierzyli się z silną ekipą z Bierunia. Mecz miał bardzo dramatyczny przebieg, był niezwykle zacięty i stał na wysokim poziomie sportowym. Niestety zakończył się porażką Stali 3:4. O dramaturgii tego meczu świadczy fakt, że wiele setów w tym pojedynku kończyło się 11:10, a o końcowej porażce Stali zdecydowała jedna lotka. Punkty w tym meczu dla stalowców zdobyli w grach pojedynczych: Szymon Malik, Tymoteusz Malik oraz debel mężczyzn: Mateusz Czachor / Szymon Malik.

Młody zespół Stali na warszawskich kortach pozostawił wiele zdrowia, a swoją ambitną i waleczną grą w oczach kibiców i obserwatorów zasłużył na duże słowa uznania.

III runda polskiej ekstraklasy badmintona zostanie rozegrana w dniach 9 – 10.12.2017r. między innymi w miejscowości Zielonka k/ Warszawy i tam właśnie zagrają badmintoniści Stali Nowa Dęba.

Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba podczas II rundy polskiej ekstraklasy badmintona w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here