Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie w Głubczycach

0

W Głubczycach w kolebce polskiego badmintona z udziałem wszystkich najlepszych aktualnie zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie.

Na starcie mistrzostw stanęło ponad 100 zawodniczek i zawodników z ponad 30 klubów całej Polski. W tym doborowym gronie znalazł się jedyny przedstawiciel Stali Nowa Dęba, jedenastoletni debiutant w tak poważnych i prestiżowych zawodach, utalentowany badmintonista Krystian Wąsik.
Krystian w tych mistrzostwach jak na debiutanta spisał się bardzo dobrze. Najpierw jak burza przeszedł kwalifikacje do turnieju singlistów, by ostatecznie w turnieju głównym wywalczyć w grze pojedynczej chłopców miejsce dziewiąte.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Krystian w turnieju singlistów był jedynym przedstawicielem Podkarpacia. Równie dobrze Krystian wraz ze swoim partnerem deblowym Bartoszem Kuflem (UKS Orbitek Straszęcin) spisali się w turnieju deblistów, w którym wywalczyli bardzo dobre dziewiąte miejsce.

 

Krystian badminton w Stali Nowa Dęba uprawia dopiero drugi rok, a już odnosi tak znaczące sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Jest w chwili obecnej najlepszym badmintonowym młodzikiem młodszym na Podkarpaciu i jeszcze w przyszłym roku będzie występował w tej kategorii wiekowej, co napawa dużym optymizmem. W tym miejscu należy przypomnieć, że Krystian to aktualny mistrz województwa podkarpackiego w kategorii młodzików młodszych tak w grze pojedynczej jaki i w podwójnej, które to tytuły wywalczył w czerwcu bieżącego roku w Medyce k/Przemyśla.

Badmintonowi fachowcy wróżą temu młodemu badmintoniście wspaniałą karierę zawodniczą, a warunkiem tego jest, żeby jego talent dalej rozwijał się spokojnie tak dobrze.

Na zdjęciu Krystian Wąsik, utalentowany badmintonista młodego pokolenia w Stali Nowa Dęba na Mistrzostwach Polski w Głubczycach.

 

MKS STAL Nowa Dęba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here