Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie w Głubczycach

0
W Głubczycach na Opolszczyźnie z udziałem wszystkich najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski w tej kategorii wiekowej rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie.
W mistrzostwach tych wystąpiła również reprezentacja województwa podkarpackiego, a wśród nich reprezentant Stali Nowa Dęba Krystian Wąsik.
Młody badmintonista Stali spisał się w tych mistrzostwach znakomicie.
W grze podwójnej chłopców debel Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin) po doskonałej grze wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal. W pojedynku półfinalowym debel z Podkarpacie uległ po zaciętym pojedynku późniejszym mistrzom Polski.
W grze pojedynczej chłopców Krystian również po bardzo dobrej grze wywalczył piąte miejsce. W pojedynku ćwierćfinałowym uległ po dobrej grze późniejszemu wicemistrzowi Polski.
Tym samym Krystian spełnił swoje największe marzenie sportowe, jakim dla każdego wyczynowego sportowca jest zdobycie medalu w najważniejszej imprezie sezonu, czyli mistrzostwach Polski. Każdy medal jest ukoronowaniem pewnego etapu szkolenia w karierze każdego sportowca. Krystian badminton uprawia dopiero czwarty rok i przebojem wywalczył sobie miejsce wśród najlepszych badmintonistów Polski w kategorii młodzika młodszego.
Talent Krystiana rozwija się w prawidłowym kierunku i wszystko co najlepsze w sporcie, dopiero przed tym młodym 13 – letnim utalentowanym badmintonistą.
Warto nadmienić, że wcześniej na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców również brązowy medal wywalczył Patryk Kopeć. Medale Patryka i Krystiana to 217 i 218 medal wywalczony przez badmintonistów Stali Nowa Dęba na przestrzeni 53 lat działalności sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby.
To kolejny rok, w którym badmintoniści zdobywają medale mistrzostw Polski dla
swojego Klubu.
Gratulujemy.
Na zdjęciach Krystian Wąsik podczas Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych w Głubczycach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here