Już w ten weekend futsalowe i rodzinne święto „Yolo Cup”!

1

Gdy w wyszukiwarce wpiszemy „yolo” dowiemy się, że jest to akronim od angielskiego zwrotu You Only Live Once, czyli „żyje się tylko raz”. To motto idealnie wpisuje się w pomysł zorganizowania turnieju futsalowego „Yolo Cup 2019”. Połączenie sportu z rozpoczęciem przygotowań do świąt poprzez obecność św. Mikołaja i zaangażowaniem najmłodszych.

Ale ale, powoli bo piszący zaraz też się pogubi, o czym pisze. A jest o czym pisać, ponieważ podczas Yolo Cup będzie wiele się działo. Tylko od czego tu zacząć… By wszystko dobrze opisać, zorganizujmy sobie ten atykuł w myśl zasad informacji dziennikarskiej: kto, co, gdzie, jak i dlaczego.

KTO?

– Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu
– Zespół Szkół nr 1 w Nowej Dębie
– LKS Tarnowska Wola

CO?

– Turniej futsalowy „Yolo Cup 2019”
– Turniej golfowy „Yolo Cup” dla najmłodszych
– Turniej „Poprzeczka-beczka” dla uczestników turnieju futsalowego

KIEDY?

– 30 listopada i 1 grudnia (od godz.9:00)

GDZIE?

– Hala sportowa przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Nowej Dębie

JAK?

– Turniej futsalowy rozegrany zostanie w dwóch fazach. W sobotę 12 drużyn podzielonych na 2 grupy rozegra swoje mecze w systemie każdy z każdym. Do fazy pucharowej awansują wszystkie drużyny, które rozstawione po fazie grupowej zagrają w systemie pucharowym. W finałach zmierzą się ze sobą 3 drużyny, gdzie również każda zagra z każdą.
– Turniej golfowy odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: 6 lat oraz 10-14 lat. Będzie miał on miejsce w niedzielę na holu hali sportowej. Natomiast najlepsi gracze o zwycięstwo powalczą na hali głównej przed całą publicznością.
– Turniej „Poprzeczka-Beczka” – zawodnicy będą próbowali trafić w poprzeczkę bramki z połowy hali. Wygra ten, kto w kolejnych seriach cały czas będzie jak po nitce trafiał w poprzeczkę.

DLACZEGO?

Organizatorom turnieju przyświeca cel popularyzowania sportu wśród najmłodszych. Będzie to także okazja to sprawdzenia swoich sił dla klubów nie tylko na murawie, ale także w formie futsalowej. Wracając do dzieci i młodzieży, będzie to dla nich okazja, by spotkać się z przybywającym specjalnie na turniej z odległej Laponii św. Mikołajem!

Trzeba zaznaczyć, że w turnieju wezmą drużyny dobrze nam znane: LKS Tarnowska Wola, LZS Jadachy, Płomień Chmielów, KS Cygany, Stal Nowa Dęba seniorzy, Stal Nowa Dęba juniorzy, UOKS Junior Zakrzów, LZS Samborzec, a także drużyny utworzone specjalnie na turniej: Partyzant Rozalin, Strefa 11, Golden Grupa oraz Gardner Aerospace. Przed publicznością wystąpi także zespół taneczny „Art Dance”!

Warto zatem wybrać się w weekend na halę sportową w Nowej Dębie, by dopingować swoich ulubieńców oraz rodzinnie, a nawet aktywnie spędzić sobotę i niedzielę.

Serdecznie zapraszamy!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here