Krajowy finał Drużynowych Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie w Łodzi

1
Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba Aleksandra Ptak i Tymoteusz Malik podczas DAMP w Łodzi.

W Łodzi rozegrany został krajowy finał Drużynowych Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. W finale wystąpiło szesnaście najlepszych uczelni z całej Polski, wyłonionych w drodze eliminacji. Wśród licznego grona studentów – badmintonistów znalazła się dwójka badmintonistów Stali Nowa Dęba, którzy w swoich zespołach spisali się znakomicie, zdobywając ze swoimi drużynami medale.

Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna akademików z AZS AWF Wrocław, która w wielkim finale pokonała 4:2 Politechnikę Gdańsk, zdobywając tym samym pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł akademickich mistrzów Polski.

Z wielką satysfakcją informujemy, że w składzie akademików z Wrocławia podstawową zawodniczką była Aleksandra Ptak, na co dzień studentka AWF Wrocław, a zarazem badmintonistka Stali Nowa Dęba, która została MVP turnieju wśród kobiet.

Trzecie miejsce wywalczyła drużyna akademików z AZS AWF Warszawa, która w walce w małym finale pokonała AZS AWF Katowice 4:2, zdobywając brązowy medal.

Z satysfakcją informujemy, że w składzie akademików z Warszawy podstawowym zawodnikiem był Tymoteusz Malik student AWF Warszawa, na co dzień badmintonista Stali Nowa Dęba.

Warto w tym miejscu nadmienić, że to już kolejny medal Tymka w tej rangi zawodach.

To kolejny spektakularny sukces badmintonistów Stali Nowa Dęba na zawodach rangi mistrzostw Polski.

Wielkie gratulacje dla Oli i Tymka.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here