MCQ Nowa Dęba 2018! Już w najbliższą niedzielę!

3

Serdecznie zapraszamy do Nowej Dęby na kolejną z cyklu imprezę pod hasłem MCQ (Moto Cross Quad) Nowa Dęba. Jest to nie lada wydarzenia dla miłośników sportów motorowych i entuzjastów mocnych wrażeń. Zawody, jak co roku, odbędą się na specjalnym torze crossowym Stowarzyszenia „Dąb”, przy ulicy Ogrodowej w Nowej Dębie. Impreza, która jest podsumowaniem, a zarazem oficjalnym zakończeniem sezonu, na stale wpisała się w kalendarz wydarzeń. Są to nietypowe zawody, gdzie amatorski sport spotyka się z zawodowstwem, gdzie zawodnicy mogą sprawdzić swoich sił, bez względu na przynależność do klubów czy wyników pucharowych. Wszystko odbywa się w piknikowej, rodzinnej atmosferze i jest wspaniałą alternatywą dla spędzenia wolnego czasu.

Sam tor od lat cieszy się uznaniem i gromadzi wielu zawodników, jak i widzów. Jest to stały obiekt, czynny cały rok. Przygotowany pod kątem treningowym, daje możliwość rozwoju, sprawdzenie umiejętności i umacniania hobby. Jedno okrążenie toru liczy około 1,5 km i jest naszpikowane skoczniami, ostrymi zakrętami z wysokimi bandami, długimi prostymi i innymi atrakcjami terenowymi. Sam obiekt ma obszerne miejsca parkingowe, wiaty na odpoczynek, toalety, bieżącą wodę, miejsce na ognisko i grilla oraz doskonałe miejsca widokowe, dzięki którym widać niemal cała trasę zmagań.

Zapraszamy 21. października (niedziela).

Początek godz. 10:00.

Zapisy w dniu imprezy od godziny 9:00.

Konrad Wesołowski
Prezes Stowarzyszenia „Dąb” w Nowej Dębie

3 KOMENTARZE

  1. mam nadzieję że impreza będzie lepiej zabezpieczona i nie dojdzie to takich incydentów jak poprzednimi razami, kiedy kilku idiotów na 'motórach’ będzie siała postrach na dookólnych , leśnych drogach

    • Na pewne sytuacje wpływu nie masz, teoretycznie ktoś z okolicy , nie biorący udziału w zawodach, może sobie sam lub większą ekipą podjechać na imprezę po czym w kilku jadąc dalej w teren będą świrować po pobliskich trasach. Organizatorzy nie mają możliwości ustalenia zakazu poruszania się pojazdami poza terenem toru, jedynie można apelować do zawodników o rozsądek .

    • Tak to już jest od kilku lat, że brak jest reprezentantów z Nowej Dęby. Nasze miasto reprezentowała wcześniej Krzątka, a tym razem Tarnowska Wola i to chyba jedyni, którzy na zawody dojeżdżali na motorach. Cała reszta zawodników przywozi swoje motory i quady. Oczywiście jest grono „królów prostych”, którzy boją się wystartować, a nawet trenować na torze i woli rozjeżdżać leśne trakty. Jako organizator imprez MCQ mogę ich jedynie zaprosić do sprawdzenia swoich umiejętności na naszym obiekcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here