Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie oraz eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

0
W miejscowości Wieliczka k/ Krakowa w województwie małopolskim z udziałem najlepszych badmintonistów rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie, w których rywalizowali ze sobą młodzi badmintoniści z Podkarpacia i Małopolski w grach pojedynczych i podwójnych dziewcząt i chłopców oraz w grach mieszanych.
Rozegrano również eliminacje międzywojewódzkie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w badmintonie w kategorii juniorów młodszych w grach pojedynczych i podwójnych dziewcząt i chłopców oraz w grach mieszanych.
W zawodach tych wystartowali również badmintoniści Stali Nowa Dęba.
W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików znakomicie spisał się młody i utalentowany badmintonista Stali Nowa Deba Krystian Wąsik, który po doskonałej grze wywalczył dwa złote medale.
Najpierw w znakomitym stylu zwyciężył w grze pojedynczej młodzików, pokonując w finale Macieja Słanię ((UKS AB Kraków) 2:0 (21:19;21:12).
Drugi złoty medal Krystian wywalczył wspólnie z Bartoszem Kuflem (UKS Orbitek Straszęcin) w grze podwójnej młodzików, pokonując w pojedynku finałowym debel: Mateusz Kukla / Maciej Słania (UKS AB Kraków) 2:0 (21::12;21:10).
Był to ostatni występ Krystiana w prestiżowych zawodach badmintonowych w Polsce w kategorii młodzików w sezonie 2020/2021, zakończony mocnym akordem.
Krystian po raz kolejny w tym sezonie swoimi wynikami potwierdził, że jego talent rozwija się prawidłowo, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość.
W tym samym czasie rozegrane zostały eliminacje międzywojewódzkie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w badmintonie w kategorii juniorów młodszych z udziałem dwójki badmintonistów Stali Nowa Dęba.
Awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) wywalczył w grze pojedynczej juniorów młodszych Kamil Malak oraz w grze podwójnej juniorów młodszych debel klubowy Stali Nowa Dęba: Kamil Malak / Karol Wąsik.
Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)w badmintonie rozegrane zostaną w województwie łódzkim w Piotrkowie Trybunalskim w dniach: 27 – 29.06.2021 r.
Wszystkim młodym badmintonistom Stali Nowa Deba za osiągnięte bardzo dobre wyniki i sportową postawę gratulujemy.
Na zdjęciach młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba podczas zawodów w Wieliczce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here