Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów w badmintonie w Białymstoku

0

W stolicy Podlasia Białymstoku rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów w badmintonie. W zawodach tych wystartowali również badmintoniści Stali Nowa Dęba.

Najlepiej z nich spisał się Tymoteusz Malik (wychowanek UKS Trójka Tarnobrzeg), który w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii młodzieżowców po bardzo dobrej grze wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal. Warto nadmienić, że Tymek dopiero pierwszy rok występuje w tej kategorii wiekowej. Również w tej grze na miejscu siedemnastym uplasował się Szymon Malik.
W grze podwójnej mężczyzn w kategorii młodzieżowców na miejscu dziewiątym  mistrzostwa ukończył debel: Szymon i Tymoteusz Malikowie. Takie samo miejsce przypadło deblowi: Patryk Kopeć (ABRM Lublin) wychowanek MKS Stal Nowa Dęba / Konrad Płoch (UKS Start Widełka). W grze mieszanej na dziewiątym miejscu uplasował się mixt: Patryk Kopeć (ABRM Lublin) wychowanek MKS Stal Nowa Dęba / Szymaszek Agnieszka (AZS AGH Kraków).
W kategorii juniorów w grze podwójnej juniorek dobre piąte miejsce wywalczył debel dziewcząt: Beata Mycek (Stal Nowa Dęba) / Aleksandra Pająk (MKS Orlicz Suchedniów). W grze mieszanej na miejscu dziewiątym uplasował się mixt juniorów Stali: Rafał Lejko / Beata Mycek. W grze podwójnej juniorów na miejscu dziewiątym mistrzostwa ukończył debel juniorów: Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Majewski (UKS Junior Wrzosowa).
Biorąc pod uwagę, że były to mistrzostwa Polski, w których wystąpili najlepsi aktualnie polscy badmintoniści w tych kategoriach wiekowych, występ badmintonistów Stali w dalekim Białymstoku należy ocenić pozytywnie.
Medal wywalczony przez Tymka w tych mistrzostwach jest czwartym medalem zdobytym w roku 2018 przez badmintonistów Stali Nowa Dęba. Zdobyli oni w tym roku łącznie 4 medale: 1 srebrny i 3 brązowe medale na zawodach rangi mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.
Warto również w tym miejscu z wielką satysfakcją poinformować, że badmintoniści Stali Nowa Dęba zdobyli do tej pory, czyli po 51 – latach swojej działalności w środowisku Nowej Dębie aż 214 medali w zawodach rangi mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.  Dorobek godny uwagi, budzący podziw i szacunek.
Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Juniorów w badmintonie w Białymstoku: Tymoteusz Malik na trzecim stopniu podium oraz na zdjęciu zbiorowym od lewej strony: Tymoteusz Malik, Rafał Lejko, Beata Mycek i Szymon Malik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here