Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintonie Turniej World Senior Championships Katowice 2019

2
Od 4 do 11 sierpnia 2019 roku Katowice, a konkretnie katowicki „Spodek”, był  areną badmintonowych zmagań dla najlepszych zawodniczek i zawodników z całego świata World Senior Championships Katowice 2019. Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintonie były pierwszą tej rangi imprezą, rozgrywaną w naszym kraju w tej dyscyplinie sportu. Turniej World Senior Championships Katowice 2019 zgromadził na starcie około 1500 zawodniczek i zawodników z całego świata, którzy w Katowicach rywalizowali w dziewięciu kategoriach wiekowych, które były podzielone w następujący sposób: +35 lat, +40 lat, +45 lat, +50 lat, +55 lat, +60 lat +65 lat, +70 lat oraz + 75 lat.
Pierwsze Mistrzostwa Świata w tej kategorii wiekowej rozegrane zostały w Sofii w Bułgarii w 2003 roku, a ostatnie rozegrane zostały w Cochin w Indiach w 2017 roku. Natomiast kolejne w 2021 roku rozegrane zostaną w Korei Płd.
Z wielką satysfakcją informujemy, że w mistrzostwach tych wystąpił weteran badmintonowych kortów, trener badmintonistów Stali Nowa Dęba Adam Bunio. Nowodębianin mimo tego, że ukończył już 60 lat wystąpił w kategorii + 55 lat w grze podwójnej mężczyzn, a jego partnerem deblowym był Jarosław Ociepa z Częstochowy.
Debel Bunio Adam / Ociepa Jarosław nie miał szczęścia w losowaniu, bo już w pierwszej rundzie trafił na bardzo silny debel z Azji, a konkretnie z Tajlandii: Teerachai Jaruwat / Wanchai Kijleatvivat. Mimo ambitnej gry Polacy grając na korcie nr 2, z którego była internetowa transmisja meczu na żywo, ulegli swoim rywalom z Azji 0:2 w setach.
Była to jednak historyczna chwila dla samego szkoleniowca jako debiutanta w tak prestiżowych zawodach, jak i dla całego środowiska badmintonowego w Nowej Dębie i na Podkarpaciu, ponieważ był on jedynym przedstawicielem badmintonowego środowiska z naszego regionu w tych prestiżowych zawodach. Start w tak prestiżowych zawodach jakim są Mistrzostwa Świata był ukoronowaniem jego już 43 – letniej przygody z badmintonem, jako zawodnika i trenera.
Na zdjęciach Adam Bunio wraz ze swoim partnerem Jarosławem Ociepą na Mistrzostwach Świata Seniorów w Katowicach.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here