Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintonie w Katowicach

1
Od 4 do 11 sierpnia 2019 roku Katowice, a konkretnie katowicki „Spodek”, staną się areną badmintonowych zmagań dla najlepszych zawodniczek i zawodników z całego świata. Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintonie będą pierwszą tej rangi imprezą, rozgrywaną w naszym kraju. Turniej World Senior Championships Katowice 2019 to nawet 3000 zawodników z całego świata, którzy w Katowicach będą rywalizować w ramach turnieju głównego oraz imprez Światowego Festiwalu Badmintona.
W turnieju głównym, czyli w Mistrzostwach Świata Seniorów (Weteranów) awizowany jest start 1500 zawodniczek i zawodników z całego świata w różnych kategoriach wiekowych. Kategorie wiekowe są podzielone w następujący sposób: +35, +40, +45, +50, +55, +60 +65, +70. Pierwsze Mistrzostwa Świata w tej kategorii wiekowej rozegrane zostały w Sofii w Bułgarii w 2003 roku, a ostatnie rozegrane zostały w Cochin w Indiach w 2017 roku. Natomiast kolejne w 2021 roku rozegrane zostaną w Korei Płd.
Z wielką satysfakcją informujemy, że w mistrzostwach tych wystąpi weteran badmintonowych kortów, trener badmintonistów Stali Nowa Dęba Adam Bunio. Nowodębianin mimo tego, że ukończył już 60 lat wystąpi w kategorii + 55 lat w grze podwójnej mężczyzn, a jego partnerem deblowym będzie Jarosław Ociepa z Częstochowy. Będzie to historyczna chwila dla samego szkoleniowca, jak i dla całego środowiska badmintonowego w Nowej Dębie i na Podkarpaciu, ponieważ będzie jedynym przedstawicielem badmintonowego środowiska z naszego regionu w tych prestiżowych zawodach. Będzie to ukoronowanie jego 43 – letniej przygody z badmintonem, jako zawodnika i trenera. Warto w tym miejscu nadmienić, że w 1997 roku w Mistrzostwach Świata Juniorów w Danii wystąpił Dawid Powęzka, wychowanek Adama Bunio, który w grze podwójnej wywalczył siedemnaste miejsce, a w 2017 roku w Indonezji na Mistrzostwach Świata Juniorów wystąpił Tymoteusz Malik, podopieczny Adama Bunio, wychowanek UKS Trójka Tarnobrzeg, który w grze podwójnej wywalczył również siedemnaste miejsce.
Tak więc szkoleniowiec badmintonistów Stali Nowa Dęba będzie trzecim badmintonistą z naszego regionu i MKS „Stal” Nowa Dęba, który dostąpi zaszczytu gry na Mistrzostwach Świata.
Na zdjęciu uczestnik Mistrzostwa Świata Seniorów w Katowicach, trener badmintonistów Stali Nowa Dęba Adam Bunio

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here